12. Hoe sexy is virtual reality? 13. Wat ziet Facebookinvr? vr-bril op zijn neus heeft een to tale digibeet is. Ter geruststel ling: zo'n vaart loopt het dus niet, te meer omdat een aantal grote spelers nog spoorloos is. Apple bijvoorbeeld, dat in het geheim mogelijk een gadget ontwikkelt maar voorlopig gewoon de virtu ele kat uit de boom kijkt. En Mi crosoft kiest met zijn Hololens nadrukkelijk voor augmented reality (zie vraag 2) én de zake lijke markt, want die bril kost maar liefst 3.000 euro. Toch wil Microsoft de virtuele boot niet missen. Zij gaan samenwerken met hardware-makers als HP en Lenovo. Die gaan vr-brillen pro duceren voor Windows 10, voor waarschijnlijk zo'n 300 euro per stuk. Een van de hulpmotoren achter de digitale revolutie was de seks industrie. Een toepassing als virtual reality, waarbij niemand kan zien of je naar vieze plaatjes loert, lijkt dan ook de natte droom van elke pornoboer. Uiteraard zijn er al tal van sites die stoute video's aanbieden waarbij je letterlijk ogen te kort komt, maar het levert toch ook een aantal praktische problemen op - ook op de set. Want hoe opwindend is het om de camera man of geluidstechnicus aan het werk te zien? Overigens is het volwassen vr-aanbod niet uitslui tend een mannenaangelegen- heid: de regisseur van 50 Shades Darker draait extra materiaal dat met een vr-bril opzwepender kan uitvallen dan wat er straks op het witte doek is te zien. Mark Zuckerberg is niet bepaald armetierig, maar hij geeft ook niet elke dag twee miljard -* magazine 19 Net echt Met de bril op kun je je zo laten foppen dat het lijkt alsof je ze letterlijk ziet vliegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 85