COLUMN MONICA O SU Ik liep naar het groepje en zei bij wijze van begroeting: 'Ah, moeder en dochters' Op het moment dat ze het het minst verwacht, maakt Monica de fout der fouten. Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. magazine 15 Speeltuinfeestje Het was zo'n feestje waarvan je denkt, hier kan niks misgaan. Sterker nog, ik was niet eens op m'n hoede voor foute mannen, overmoedige dansmoves of later betreurde opmerkingen. De geappte uitnodiging stelde ook een zeer christelijke begintijd: 3 uur in de middag. De setting: een speeltuin. En voor de jarige hadden we een My Little Pony bij ons, dat zou ze zeker leuk vinden, had haar moeder gezegd. Ze kreeg gelijk. Het cadeau werd met veel enthousiasme in ontvangst genomen, en daar stoof de wolk van roze meisjes weer naar de glijbaan. Of we wat wilden drinken. Koffie, thee, limonade? Geen bier en wijn, want we waren wel in een speeltuin, hè. Er was des te meer taart. Een fototaart, door de bakker gemaakt - wie kan daar nou nee tegen zeggen. Voor ik een plekje uitkoos op de houten picknickbank - altijd goed opletten naast wie je gaat zitten, zeker als je niet goed weg kunt komen, dit was zo'n tafel waar je buurman moet opstaan wil je je benen eronder vandaan krijgen - maakte ik eerst even een handenschudrondje. Langs de andere ouders van vriendinnetjes - de meesten ken ik al van school. Daar stonden de buren - hallo, hallo, jullie ook gefeliciteerd (rare gewoonte hoor, ieder een feliciteren met de jarige). En dit was overduidelijk de bij elkaar geklitte familie. Ik liep naar het groepje en zei bij wijze van begroeting: 'Ah, moeder en dochters'. Het gezicht van degene die ik voor moeder had aangezien, schoot in een frons. „Nee hoor", zei een van de andere dames, „vier zussen." Daar was-ie, op een speel tuinfeestje, de fout der fouten onder vrouwen. Ik had iemand diep, diep be ledigd, dat was duidelijk. In een fractie van een seconde overwoog ik mijn opties. Kon ik dit nog rechttrekken? Nee, alles wat ik er nu nog over zou zeggen - excuses, een grapje - zou het alleen maar erger maken. Ik perste er een glimlach uit, draaide me om en verklaarde de zone met de zussen tot no-goarea. Dagen later biechtte ik mijn pijnlijke opmerking op aan de echtgenoot van de jongste zus, de vader van de jarige. Ja, hij had het al gehoord, ze hadden er nog over gesproken. En het ergste was, vertelde hij, dit was weieens eerder voorgekomen. Op een ander feestje had ooit iemand precies hetzelfde gezegd. Ik weet dat het niet netjes is, maar ik voelde me er stukken beter door.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81