paspoort Cornelis Willem Heuckeroth ij knikt mon ter. „Grote schoonmaak", bevestigt hij. Zijn riet- gedekte villa te Blaricum staat te koop (vraagprijs 2.895.000 euro), net als zijn in camouflagetinten uitgevoerde Audi Q7 (cataloguswaarde 149.500 euro). Hij mij mert over het einde van zijn televisie loopbaan ('Nog twee jaar en dan neem ik een beslissing') en heeft zijn eerste grote besluit al genomen: na zijn twee concerten in het Amsterdamse Concert gebouw later deze maand begint zijn pensioen als zanger. Het is niet voor het eerst dat Gordon Heuckeroth (48) zich onderwerpt aan een grondige zelfanalyse. Hij kondigde nog vaker het begin van een nieuw leven aan dan hij hartstochtelijk verklaarde 'de liefde van mijn leven te hebben ge vonden'. Maar, zo benadrukt hij, dit keer is het hem écht ernst. „Met de 50 in zicht ontkom je er niet aan je leven onder de loep te houden. Ik ga beginnen aan een nieuw hoofdstuk." Aan tafel in een Amsterdamse lunch- gelegenheid buldert zijn lach voorlopig als vanouds. Als de tomatensoep arri veert ('Dat lijkt wel pastasaus. Ober, u bent de penne vergeten!'), als hij wijst op zijn eigen buikomvang ('Als ik een six- pack wil, zorg ik wel dat er eentje naast me ligt') en als hij uitwijdt over zijn affai res met heteroseksuele mannen ('Ik heb op turnen gezeten. Omturnen!'). Serieus wordt hij als de laatste tonen van zijn muziekloopbaan ter sprake komen. „De lol is eraf", constateert hij droog. „Ik heb afgewogen of er met zin gen nog geld te verdienen is. Maar het is gewoon niet meer rendabel. In de jaren 90 deed ik tweehonderd optredens per jaar. Het eerste jaar na mijn doorbraak verdiende ik 1950 gulden voor een half uur. Dat werd 4000 gulden en zelfs 10.000 tot 15.000 gulden. De gouden tijd van de bedrijfsfeesten. Maar toen kwamen de deejays. Nu hebben alleen de artiesten die schnabbelen voor 1.000 euro per keer nog werk. Maar voor zo'n bedrag ga ik niet op een braderie staan. Die tijd heb ik gehad." „De financiën zijn heus niet de enige reden. Wat mijn plezier echt heeft bedor ven, is de ontvangst van de Nederlandse radio. Ik heb met heel veel passie cd's op genomen. Die smeten de heren deejays en muzieksamenstellers in Hilversum jarenlang zonder te luisteren in een hoek. Zo denigrerend, daar pas ik voor. Ik wil niet meer beledigd worden." „Nou, ik dus niet. Ik zing thuis nog wei eens. Daar heb ik een karaokeset. Met vrienden en een lekkere slok op zijn dat hysterische avonden. Zingen we Elvis bijvoorbeeld." Een hap van zijn speltsalade en dan: „Aan de andere kant zat ik te denken: misschien kan ik van die show in het Concertgebouw iets jaarlijks maken. Een meezingavond met een klassiek orkest. Een beetje de Toppers in mijn eentje. Leuk toch?" Geboren: 6 juli 1968 in Amsterdam. Loopbaan: Verkocht voor zijn muzikale doorbraak vrouwen ondergoed op de markt. Doet eind jaren 80 mee als zanger aan Start '86, Veronica's Sterren- jacht en het Natio naal Songfestival, maar breekt pas echt door in 1991 met Kon ik maar even bij je zijn. Maakt verschil lende succesvolle Nederlandstalige en Engelstalige albums. Slaat in 1999 een nieuwe weg in door met r&b-groep Re- Play samen te werken. Begint in 2005 met Rene Froger en Gerard Joling De Toppers, waarmee hij jaar lijks voor een volle Arena optreedt. In 2011 stopt hij na ruzie, en begint LA: The Voices. Drie jaar later stapt hij ook daar weer uit. In de tussentijd bouwt Gordon een succesvolle tv-car- rière op. Hij is onder meer te zien in Jo ling en Gordon over de vloer, X-Factor, Holland's Got Ta lent, Hotter than my Daughter, Nooit meer naar huis en Geer en Goor: zoeken een hobby!. Privé: Single. Dus je stopt om het geld. Sommige artiesten zeggen: 'Ik zing zo graag. Desnoods in het buurthuis.' 10 zaterdag 12 november 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76