1 Maassluis is vol verwachting, maar ook vol poortjes, beveiligers en smart 5 Moeders in Maassluis zijn geschrokken van de ongekende beveiliging bij de intocht van Sinterklaas. Sommigen houden hun kinderen zelfs thuis. „Belachelijk dat dit nodig is." Vlaanderen stopt met Zwarte Piet hoteldeal.nl I voor meer informatie I t088-0331506 Op het schoolplein van de Maassluise basisschool De Westhoek klinkt een zucht. „De kleur van Zwarte Piet maakt kinderen geen fuck uit", briest Bianca (47), moeder van een dochter. „Het feit dat ouders nu overwegen de intocht over te slaan is te gek voor woorden." Begrip heeft ze wel, zij het met tegenzin. „Je wilt achteraf als ge meente niet denken: had ik maar." Minder inlevingsvermogen is er bij de 35-jarige Renate. Ze slaat de in tocht over en brengt haar twee kin deren vanochtend naar zwemles in Vlaardingen. „De veiligheid speelt zeker mee bij die beslissing. Ik durf het niet aan. Zó erg dat dit nodig is." De moeders doelen op de histo risch harde veiligheidsmaatregelen die Maassluis, als gastgemeente voor PI ETEN PACT de officiële intocht, neemt om onge regeldheden te voorkomen. De ge meente omsluit twee plekken in de stad met hekken: de Stadhuiskade, waar de pakjesboot aankomt, en de Markt, het eindpunt van de rondrit van de Sint. Ouders en kinderen moeten langs beveiligers en door de tectiepoortjes. En dan zijn er ook nog tassencontroles. Het zorgt voor scheve gezichten in 'de eerste stad langs de Waterweg', waar winkeliers ondanks alles opti mistisch blijven en volop pakjes aan hun gevels hebben gehangen. Ook het proefrondje van 'Sint' Stefan de Walle - zwarte Ray-Ban voor zijn ogen - gistermiddag zorgt voor groot enthousiasme in de stad. De Maassluizers joelen als De Walle het zwaaien oefent en met fans op de foto gaat. Nu maar hopen dat die sfeer zo blijft, vindt Fiona van den Enden (45). Ze vindt de veiligheidsmaatre gelen van burgemeester Edo Haan prima. „Zo lang het er maar niet als een voetbalwedstrijd uit gaat zien. Het moet niet zo confronterend zijn. Geen politie met stokken, maskers en paarden dus. Laat het alsjeblieft een kinderfeest blijven." En ergens vindt Monique Bache- landt (38), naar eigen zeggen 'groot fan van Sinterklaas', het ook wel een prettig idee, die beveiligingspoort jes. „Door alle maatregelen durf ik juist wél de straat op. Nu weten we zeker dat het allemaal goed zit. Ik was blij met het bericht, want ik zat al de hele week te twijfelen: ga ik wel of niet. Maar het blijft triest. Vrienden van me hebben bijvoor beeld aangekondigd hun kinderen te vertellen dat Sinterklaas niet bestaat. Ze hebben geen zin meer in het ge doe. Zó jammer voor dit mooie kin derfeest." 4 dagen Van der Valk Hotel in Noord-Duitsland zaterdag 12 november 2016 GO 'Naar de intocht van de Sint? Dat durf ik niet' level zorgen alvast voor vrolijkheid, Eric Oosterom Maassluis A Renate met Alyssa (L) en Naomi: „Erg." A Fiona met Ziva (I) en Jazlyn: „Laat het een feest blijven." In Vlaanderen is de pietendiscussie beslecht. Vanaf 2017 zullen er geen zwarte pieten meer te zien zijn. Verschillende Vlaamse zenders voor kinderen, speelgoedwinkels, the aterorganisaties en onderwi- jsinstanties hebben een zo geheten 'Pietenpact' on dertekend. Daardoor zullen er volgend sintfeest geen volledig zwart geschminkte Pieten meer zijn. Het pact is een initiatief van de culturele organisatie deBuren, die wil dat elke verwijzing naar zwarte mensen verdwijnt. Met het Pietenpact wil deBu ren naar eigen zeggen laten zien dat 'alternatieven mo gelijk en haalbaar zijn en dat daar een groeiend draagvlak voor is'.Door de Nederlandse pietendiscussie is vandaag in Maassluis tijdens de lan delijke intocht van Sinter klaas heel de dag een nood verordening van kracht. Daardoor kunnen ordever stoorders sneller worden aangepakt. De politie heeft gisteren twee mannen aangehouden voor het op sociale media plaatsen van opruiende tek sten over de pietendiscussie. Premier Rutte bemoeit zich inmiddels ook met de in tocht: hij roept iedereen op om 'met elkaar even normaal te doen'. „Hoeveel agenten moeten erbij, en poortjes en toestanden? Kom op, dat is niet normaal", zei Rutte gis teren naar aanleiding van de strenge veiligheidsmaa tregelen. Van der Valk LandhotelSpornitz 3 overnachtingen incl. ontbijt Gratis gebruik sauna, Wi-Fi en parkeren 5 Gelegen in natuurgebied Lewitz V Tip: bezoek het nabijgelegen Schwerin Hoteldeal.nl/K11121

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5