ZEELAND 21 Het was echt bijzonder om Vigo deze zomer weer te zien. Hij zag er goed uit Ze werkten toen al bij Stal Hexa gon in Schore. Jessica: „We zaten er intern en sliepen daar dus ook." Hoe kijken ze terug op die jaren? Chantal: „Het was zwaar. Maar het heeft ons wel gevormd. Bij Hexagon is de basis gelegd. Het was hard werken, je wist waar voor je het deed en je kreeg kan sen. Ik weet trouwens niet of ik het zonder Jessica had volgehou den. We hebben altijd steun ge had aan elkaar en hebben vaak aan één blik genoeg. Onze band was altijd al heel sterk en is alleen maar sterker geworden. We trok ken elkaar mee. Kom op, je kan het wel, niet verdrietig zijn, we gaan ervoor. We hebben er achten- half jaar gewerkt. Daarna zijn we onze eigen weg gegaan." Liefde en passie Ze geven doordeweeks vrijwel ie dere dag les en rijden in het week end vaak wedstrijden. Jessica: „Het lesgeven doen we met veel liefde en passie. We genieten ook echt als we tijdens het laatste NK zien dat vier leerlingen kampioen worden." Het is wel een druk bestaan. Chantal: „We hebben allebei een relatie, maar onze vrienden weten dat dit voor ons een levensstijl is. Wij zijn niet iedere dag om half 5 thuis en dat hebben we van tevo ren ook aangegeven. Onze band is ook zo sterk. Wanneer er iets is, ga ik meteen naar Jessica toe of ik bel haar." Het besluit om zelf een dres- suurstal te beginnen was een gro te stap. Ze hebben er geen mo ment spijt van gehad en stralen energie uit. Achter het ouderlijk huis in Sint Laurens hebben ze meerdere buitenbakken en er is ruimte voor uitbreiding. Alleen laat dat nog steeds op zich wach ten. Chantal: „We zijn nu al een jaar of zeven bezig om een binnen- hal te realiseren. In de winter is het eigenlijk niet te doen om bui ten les te geven. Je handen vrie zen bijna vast aan de teugels. We kunnen onze klanten ook niet bie den wat we ze willen bieden." Ze wijzen allebei naar buiten. Jessica: „Daar, achter de grote bak, zou de binnenhal moeten ko men." De medewerking van de ge meente Middelburg is er echter nog niet. Chantal: „Ze zeggen dat ze in de toekomst hiernaast hui zen willen gaan bouwen en daar past geen hal bij. We hebben ande re opties gekregen, maar die zijn niet realistisch." Twee plekken Ze hopen al jaren dat de gemeen te mee gaat werken en ook doet wat ze zeggen. Jessica: „In de krant lezen we dan dat ze jonge ondernemers willen ondersteu nen, maar daar hebben wij weinig van gemerkt. We voelen ons echt een beetje onbegrepen en horen steeds dat ze erop terugkomen. Maar de jaren vliegen voorbij. Daardoor werken we nu nog steeds op twee plekken. Hier bij onze eigen dressuurstal en bij Stal de Pagter in Hoogelande, bij Grijpskerke. De afstand is prima te doen en de samenwerking met Simon en Roos de Pagter verloopt heel goed. Zij werken echt hart stikke mee. Maar we zijn wel steeds heen en weer aan het pen delen. Je wilt het liefst alles op één plek hebben, dat is ook makke lijker voor de klanten. We hebben het gevoel dat we geremd worden in de ontwikkeling van onze on derneming." Ze hebben beiden een sterk ka rakter en steken hun mening niet onder stoelen of banken. Chantal en Jessica Nijpjes weten ook dat er in de wereld van de paardensport veel afgunst is. Jessica: „Hoe zeg gen ze dat? Medelijden krijg je ca deau, afgunst moet je verdienen." Chantal: „Als je steeds onderaan meerijdt, zeggen mensen dat het de volgende keer vast wel gaat luk ken. Je bent geen bedreiging. Maar als je meedoet om de prijzen dan hoor je al snel: 'O, daar komt die weer. Dat paard heeft ze ook maar gekregen'." Jessica: „Dan denk ik: je moest eens weten hoe hard we ervoor werken. We zijn stapje voor stap je, beetje bij beetje omhoog ge klommen." Verenigde Staten Deze zomer zijn ze samen met hun partners zeventien dagen op vakantie geweest naar de Verenig de Staten. In de buurt van Yellow stone liepen ze vier dagen mee met de eigenaresse van Vigo, het paard dat ze twee jaar geleden met pijn in het hart verkochten. Jessica: „Ik hield echt van Vigo, met hem heb ik zoveel gedaan. We zijn in de klasse M begonnen en zijn helemaal naar de Grand Prix gereden. Dat was echt mijn maatje. Na vijfjaar kwam er een koper. We hebben hem met winst verkocht en Vigo verhuisde naar Amerika. Het was bijzonder om hem deze zomer weer eens te zien. Ik had echt het idee dat hij ons herkende. Vigo zag er goed uit, die mevrouw zorgt heel goed voor hem. Dat gaf wel een goed ge voel." Welke dromen hebben ze eigen lijk nog voor de toekomst? „We zouden heel graag eens meedoen aan het WK voor jonge paarden, dat lijkt ons heel gaaf. Dat hopen we ooit nog een keer te halen", zegt Chantal. Jessica vult aan: „We willen doorgaan zoals we nu bezig zijn, met die buitenhal er dan bij. En nog meer Grand Prix- paarden opleiden en ontwikke len." Bestaat er een kans dat ze ooit al lebei hun eigen weg gaan en alle bei een eigen dressuurstal heb ben? „Nee, dat nooit", is Chantal stellig. Haar zus Jessica glimlacht. „Wij kunnen niet zonder elkaar." zaterdag 12 november 2016 zich soms onbegrepen —Chantal Nijpjes Chantal (links) en Jessica Nijpjes met Giorgio N. De zussen zijn acht jaar geleden voor zichzelf begonnen en hopen hun goedlopende dressuurstal in Sint Laurens uit te kunnen breiden met een binnenhal. fotos ruben oreel Jessica Nijpjes: „Onze ouders stonden altijd achter ons, of het nu zomer of winter was."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59