Bijna helft mbo-studenten haalt onvoldoende voor rekentoets 3 dagen Arnhem**** 4 Britse eekhoorns hebben lepra 59.- Bij rode eekhoorns in Groot- Brittannië en Ierland is een op merkelijke diagnose gesteld: ze hebben een middeleeuwse vorm van lepra onder de leden. Het publiek wordt gemaand enige afstand tot de diertjes te bewaren, al is volgens weten schappers de kans op infectie bijzonder klein. De Britse me dia meldden gisteren dat bij een onderzoek van het dna van 25 dode eekhoorns alle exempla ren het lepravirus hadden. De dieren werden gevonden op het eilandje Brownsea, in een baai van het graafschap Dorset. De studie leidt tot de conclusie dat de dieren op het eiland al jaren, mogelijk zelfs eeuwen, de ziekte bij zich dragen. Uiterlijke ken merken van de lepra-eekhoorns waren zwellingen en haarver- lies op de oren, snuit en poten. Ook bij eekhoorns in Schotland, Ierland en op het eiland Wight werd lepra geconstateerd. De kans dat de mens lepra oploopt, is door natuurlijke afweer ge ring. Ongeveer 95 procent van de mensen is er immuun voor. In Groot-Brittannië is voor het laatst in 2798 lepra bij een mens vastgesteld. Het is goed om hen persoonlijk te spreken, om hen een hart onder de riem testeken Samsung voor de rechter om updates De Consumentenbond be gint een bodemprocedure te gen elektronicagigant Sam sung, om het bedrijf te dwin gen de software van zijn smartphones langer te upda ten. Eerder voerde de bond al een kort geding, maar dat was geen succes omdat de rechter de zaak niet spoedei send vond en dus niet ge schikt voor een snelle proce dure. Volgens de belangenbe hartiger is Samsung verplicht zijn smartphones veilig te houden door tijdig met up dates te komen voor zijn be sturingssysteem Android. Gisteren werd, met steun van de PvdA en D66, een voorstel van GroenLinks en de Christenunie aangenomen om te regelen dat de verkoop van vervuilende twee- taktmotoren, zeg maar het prutte lende benzinebrommertje, wordt gestopt. Dat is voor de industrie geen enkel probleem. Juist de milieu vriendelijker en zuiniger viertakt - brommer maakt nu 98 procent van de totale verkopen uit. De branche was al afspraken aan het maken met de overheid over vergroening van het scooterpark. De motie vanuit Den Haag bevat echter ook een zinnetje dat veel meer omstreden is. De politiek 'verzoekt de regering als stip op de horizon alle benzinebrommers uit te faseren'. Er zouden genoeg al ternatieven zijn, zoals elektrische scooters en speed pedelecs (E-race- fietsen). „Krankzinnig", zegt een woord voerder van de RAI Vereniging (Rijwiel Automobiel Industrie). „Benzinebrommers maken een belangrijk onderdeel uit van de mobiliteit. Ze vervoeren veel mensen van A naar B en komen op voor auto's onbereikbare plekken." Duur Eind 2015 telde ons land 510.000 bromfietsen en 664.000 snorfiet sen. Ter vergelijking: op dat mo ment reden er maar 3.600 elek trische bromfietsen en 28.000 elektrische snorfietsen rond. Vol gens de branche zijn deze elek trische voertuigen nog zeer duur en is het bereik beperkt. Toch staat Milieudefensie te juichen over de toekomstige afbouw van benzine brommers. „Voor het eerst staat zwart-op-wit dat benzinescooters verboden gaan worden. Dat is goed nieuws voor de lucht kwaliteit en dus voor onze gezondheid", aldus campagnelei der Anne Knol. De organisatie strijdt al jaren voor een verbod op de scooter. Knol: „De scooter is een grote bron van ergernis voor veel mede weggebruikers en de stoffen die uit de uitlaat komen, zijn zeer on gezond." Wanneer de benzine scooters verboden worden, is nog niet bekend. De zegsman van de Rai Vereni ging gelooft echter niet dat de ben zinemotor al weg te denken is uit het straatbeeld. „Op deze manier jaag je mensen weer keihard terug de auto in." Terwijl Nederland al vaststaat. „Dat kan echt niet de be doeling zijn van de partijen." Staatssecretaris Dijksma gaf on langs tijdens een debat aan dat vol gens haar het voornemen van GroenLinks en de Christenunie vooral gaat over de handhaving van de Europese normen voor voertuigen. „De uitfasering van vervuilende brommers is het per spectief', aldus Dijksma. 4 dgn Achterhoek Veluwe wellness www.Zoweg.nl/krant of bel 0900-2359693 70 cpg Dat blijkt uit een nieuwe voort gangsrapportage die minister Jet Bussemaker en staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs gis teravond naar de Tweede Kamer hebben gestuurd. Een voldoende voor de reken toets is voor de mbo'ers geen voor waarde voor het halen van hun di ploma, maar ze moeten de toets wél verplicht maken. Ook wordt het cijfer dat ze krijgen vermeld op de eindlijst. Alleen bij vwo'ers telt de toets mee voor hun eindexamen. Uit nieuwe cijfers blijkt dat daar afge rond 100 procent van de leerlingen een voldoende - een 6 of hoger - voor de rekentoets haalt. VWO Er zijn wel vwo'ers die een onvol doende halen, maar volgens de be windspersonen zouden zij op ba sis van hun andere cijfers al niet in aanmerking komen voor een di ploma. Minder dan 1 procent van de leerlingen zou door de reken toets niet slagen, zo becijfert Dek ker. Hij verwacht dat dit percentage volgend jaar nog lager zal liggen. Dan mogen vwo'ers bij de reken toets en de vakken wiskunde, En gels en Nederlanders nog maar één 5 halen. Alle andere cijfers moeten hoger zijn. Ook bij vmbo en havo laten de resultaten een langzaam stijgende lijn zien. Donderdag debatteert de Tweede Kamer met minister Bus semaker en staatssecretaris Dek ker over de rekentoets. incl. diner zaterdag 12 november 2016 LONDEN ONTMOETING Kinderen in Srinagar begroeten een Indiase paramilitair. In het door India en Pakistan betwiste gebied Kasjmir zijn sinds juli alweer tientallen doden gevallen bij protesten. In juli werd een rebellenleider gedood door Indiase soldaten, fotoafp ROTTERDAM Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib bezocht gisteren en eergiste ren samen met generaal Tom Middendorp de Nederlandse VN-militairen in Mali. De rijwielindustrie is absoluut niet te spreken over een voor nemen van de Tweede Kamer om op termijn alle benzine brommers te verbannen uit het straatbeeld. De milieubeweging daarentegen staat te juichen bij het plan. Edwin van der Aa Den Haag Eind 2015 telde ons land 1.174.000 brom- en snorfietsen op benzine en 31.600 elek trische brom- en snorfietsen. 2 nachten in 4* Best Western Plus Hotel Haarhuis (8,3) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangendiner, gratis gebruik van wifi Aankomsten t/m maart. Betaal pas bij aankomst! 3* Hotel Landgoed Ehzerwold (8,2) 3 nachten incl. ontbijtbu Gratis parkeren en wifi Aankomsten t/m maart fet 4* Apollo Hotel de Beyaerd (8,1) Entree Zwaluwhoeve t.w.v. 32,50 p.p. 1 nacht incl. ontbijt /IO50 Gratis wifi en parkeren Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting De resultaten van de reken toets op het mbo gaan niet vooruit. Slechts 48 procent van de mbo-studenten die hun diploma halen, scoort een vol doende. Het gemiddelde cijfer blijft steken op een 5,5. Hanneke Keultjes Den Haag Boosheid over brommer^ De Tweede Kamer wil op termijn af van alle benzine brommers en -scooters. FOTO VALERIE KUYPERS/ANP Voor maar: Verblijf in hartje centrum. Tip! Burgers' Zoo en winkelen in Het Stegenkwartier!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4