Raadhuis Veere gasloos 'ff Stad beter begaanbaar WALCt EREN 11 Skatepark Middelburg gaat na 17 jaar dicht "1 HAARWERKEN O VOOR DE BESTE SERVICE Skatepark Meker in Middelburg heeft een mooi verleden maar geen toekomst. Met een oud gebouw, een dalend aantal skaters en te weinig geld is sluiting onafwendbaar. Meker is meer dan een skatepark. „Het is een ont moetingsplek voor mensen die elkaar accepteren zoals ze zijn. Hier zijn hechte vriendengroe pen ontstaan", zegt José Deleij. Dus ja, de sluiting van Meker is niet alleen sportief jammer, maar zeker ook een sociaal verlies voor Middelburg en omgeving. „De vriendenbanden zullen waar schijnlijk wel blijven, maar we kunnen elkaar niet meer hier in het skatepark treffen." Deleij is bestuurslid van Stich ting Skatepark Meker. Het be stuur heeft besloten het park defi- www.villavalentijnmiddelburg.nl nitief te sluiten. Vlak voor kerst komt er nog een laatste twee daags evenement. In januari wordt de baan afgebroken en ge doneerd aan de initiatiefnemers van een nieuwe indoor skatebaan die in Goes moet komen. Zo komt een einde aan een 17-jarige skategeschiedenis in Middelburg. In 1999 wordt Meker opgericht door lokale skaters. Sinds 2005 mogen ze gebruik ma- ken van de oude gymzaal aan de Sportlaan. Het gebouw is eigen dom van de gemeente, die de bui tenkant goed onderhoudt. De Stichting Skatepark Meker zorgt voor de binnenkant. Maar er is te weinig geld om te investeren in vernieuwing, zegt Deleij. „En als in Goes een nieuwe, grotere en moderne indoorbaan komt, kun nen wij daar niet tegenop. Daar om hebben we besloten met Me ker te stoppen." En eerlijk is eerlijk, zegt Deleij, het aantal bezoekers van Meker daalde. „Skaters en BMX'ers kwa men er steeds minder. Het zijn nu vooral steppers." En nieuwe aanwas was er ook niet veel. „On ze baan is heel technisch en vaak net te moeilijk voor beginners. Gemiddeld hebben we zestig be zoekers per week." Dat geldt dan ook nog eens al leen voor de zes koudere, nattere en wintermaanden. „Want in de zomer en met mooi weer zijn ska ters liever buiten. In de zomer is het in de hal ook niet echt uit te houden. Dat betekent dat we on ze inkomsten ook alleen in die zes maanden kunnen binnenha len, uit toegangsprijzen en de ver koop van drinken en eten. Maar de huur, 205 euro per maand, loopt wel twaalf maanden door." Of het skatepark in Goes er echt komt, is nog niet zeker. Het bestuur van Meker hoopt op snel le duidelijkheid. Deleij: „Het zou fijn zijn als onze sluiting en hun opening in elkaar overvloeien. Nu komen skaters uit Goes bij ons. Wij kunnen dus ook prima naar Goes. Maar zijn wij dicht en is er in Goes niks, dan zijn de dichtstbijzijnde indoorbanen in Breda en Rotterdam." /jberoWalcheren 5-weekse Compassie- training Mindfulness start 22 november van 19.15- 21.15 uur De gemeenteloods in Grijpskerke staat ook op de rol. Dat stond even op losse schroeven toen de commis sie Maatschappelijke Ontwikkeling de plannen in september afwees. Die vond de investering van 257.000 euro afgezet tegen het ren dement te gortig. Inmiddels krijgt Veere een energiesubsidie van 67.500 euro, waardoor dat rende ment verbetert. Albert Cornel, coör dinator accommodatiebeheer: „We hebben een aantal mogelijkheden onderzocht. Zo is er gekeken naar een kleine biomassacentrale. Er is nu gekozen voor een nieuwe warm tepomp die naast de huidige, nog jonge cv-ketel zal draaien. Elektrici teit wordt opgewekt met 306 zon nepanelen. Verder isoleren doen we niet, dat is te duur en levert te weinig rendement op." „In het gemeentehuis, worden nu ook forse energiestappen gezet. De cv-ketel wordt daar vervangen door een warmtepompinstallatie. De gaskraan kan, hopen we, eind eerste kwartaal 2017 helemaal dicht. We verwachten daar een energiebesparing van dertig tot vijf tig procent te behalen" VLISSINGEN Als er in Vlissingen wat op stapel staat, wordt beter ge keken of de toegankelijkheid voor mensen met een beperking ge waarborgd is. Elk jaar pakt de ge meente concrete projecten op. Dat voornemen kwam uit de motie die PvdA donderdag indiende in de raad. De partij wilde verder: specifiek beleid voor een goede be gaanbaarheid van voorzieningen, en daar de overgebleven Wmo-gel- den van vorig jaar voor gebruiken. Wethouder Albert Vader weiger de dat; hij wil die in reserve hou den voor als de rijksbudgetten krimpen. De aangepaste motie kreeg de steun van de raad. Dit is een ontmoetingsplek. Hier zijn hechte vriendengroepen ontstaan Villa Valentijn Middelburg Kapsalon de Jonge NIEUWE TELEVISIE NODIG? ELECTRO zaterdag 12 november 2016 Skatepark Meker, opgericht in 1999, zat sinds 2005 in een gymzaal aan de Sportlaan. De foto is uit 2009. archieffoto ruben oreel 'Meker maakte vrienden' Maurits Sep Middelburg Tel. 06-46588324 www.LiberoWalcheren.nl De gaskraan in het Veerse ge meentehuis kan volgend jaar defi nitief dicht. Een warmtepompin stallatie heeft dan de traditionele cv-ketel vervangen. Veere wil dat in 2030 de gemeentelijke gebou wen energieneutraal zijn. Groot verbruiker gemeentehuis wordt nu onder handen genomen. Annemarie Zevenbergen Domburg —José Deleij, bestuurslid Skatepark Meker kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. U kunt uw kind(eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/ kwaliteitsverhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies, U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl AVA Kanaalstraat 44 Oost-Souburg - 0118-471777 - www.avaelectro.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49