Mist om eiland Veerse Meer Gimbrère Rothuizen ziet Dom na 2 ZEELAND Vieze vent INBRAAK CIJFERS 2015 In 2015 waren er gemiddeld vier inbraken per dag in Zeeland. Voor slachtoffers is het een ingrijpende ervaring. „Het voelt als een soort geestelijke aanranding." 30 t/m 70% Commentaar Ingrijpen in het Zeeuwse landschap ligt gevoelig. Dat blijkt bij voorbeeld uit de strijd om de Hedwigepolder en om Waterdu- nen. Ook over bouwen aan de kust lopen de emoties hoog op. Het plan om pal achter de Veerse Dam een torenhoog hotel in het Veerse Meer te zetten, kreeg geen kans. In plaats daarvan wil een ondernemer nu een schiereilandje opspuiten. De naam De Zeeuw se Lagune doet anders vermoeden, maar het gaat gewoon om veel kubieke meters accommodatie voor verkoop en verhuur. Daar is niets op tegen. Het huidige beleid voor het Veerse Meer staat re creatieve groei toe. Dus als de betrokken gemeenten instemmen, kan dat schiereilandje er komen. Maar de gemeenten zijn het niet eens. Noord-Beveland leek te willen doorpakken. De raad van Veere kwam deze week echter verrassend uit de hoek met een mo tie tégen het plan. Veere maakt nu pas op de plaats en Noord-Beve land aarzelt. Dat is opvallend, want rijksadviseurs en een ploeg van beide gemeenten kwamen eerder tot de conclusie dat er geen belemmeringen zijn. Waarom gaat het dan toch fout? Minister Schultz-van Haegen is de bron van deze ellende. Vorig jaar kondigde zij aan dat aan de kust meer mag worden gebouwd. Zij werd meteen gecorrigeerd. Terecht. Er kwam een 'kustpact'. Daarin maken overheden en natuurclubs afspraken voor een bete re regie over de bouw. Ook goed. De provincie moet dit nieuwe be leid uitwerken. Het liefst snel. Want tegenstanders van nieuw bouw maken misbruik van deze overgangsperiode. Ze pleiten voor uitstel van beslissingen in de hoop dat zij onder het nieuwe re giem hun zin zullen krijgen. Goede bestuurders trekken zich daar niets van aan. Huidige plannen horen aan het huidige beleid te worden getoetst. Niet aan gedroomde toekomstige regels. Gemeenten moeten plan voor De Zeeuwse Lagune aan het huidige beleid toetsen Almanak Die jonge Zeeuwse vrouw fiets te, zoals ze elke dag deed, door het tunneltje om naar haar werk te gaan. Het was nog een beetje sche merachtig en mistig deze och tend. Daardoor zag ze niet alles gelijk zo goed. Tot haar schrik stond iemand bovenop de tun nel. In haar ogen een vieze oude vent, ook op zijn fiets. Hij hield maar niet op met staren. Opeens begroette hij haar met haar naam. Ze keek nog eens goed. Die vieze vent was haar vader. Kindcentrum Burcht-Rietheim Mercuur paste in subsidieregel Popronde trok veel bezoekers Meker sluit af met tweedaags feest Ik dacht eerst dat mijn man de deur naar de woonkamer open had laten staan. 'Wat stom, want de kachel is aan', dacht ik nog. Maar toen we in de woonkamer kwamen en alle deur tjes en laatjes open zagen staan, wisten we het wel." Ik dacht: wie heeft het lef om in ons huis te komen? Willy (79) uit Middelburg windt zich nóg op als ze terugdenkt aan die vrijdagavond, november vorig jaar. Zij en haar man troffen een enorme puinhoop aan in hun huis toen ze samen tweeënhalf uur na een vergadering in Arnemuiden meer nieuws zie: pzc.nl VERHUIST UIT thuiskwamen. „Het sneed er heel diep in. Ik was niet echt bang, maar wel heel fel. Ik dacht: wie heeft het lef om in ons huis te ko men? Ik was totaal gedesillusio neerd, maar als ik ze tegen was ge komen, had ik ze zeker weten iets naar hun hoofd gesmeten!" Ook haar man Dries (78) kan nog woest worden als hij eraan te rugdenkt. „Als iemand zomaar in je privéomgeving gaat rondneu zen, dan is dat een soort geeste lijke aanranding", briest hij. „Waar schijnlijk hebben die lui staan pos ten en gewacht tot wij weggingen. Ik word er zo ontzettend boos van. Je blijft gewoon van andermans spullen af." Veel namen de inbre kers bij hun inval niet mee. Het echtpaar was net terug van vakan tie uit Portugal en had een aantal spullen verborgen op een veilige plek. Willy: „Maar ze hadden wel een gouden kettinkje weggeno men. Dat droeg ik iedere dag. Ik heb het cadeau gekregen van een bevrijder. Hij kwam nog elk jaar MIDDELBURG Architectenbu reau Rothuizen uit Middelburg mag zich buigen over de restau ratie van de Domtoren in Utrecht. Dat heeft RTV Utrecht gemeld. Het bureau is blij met de opdracht. Erik-Jan Brans van Rothuizen: „Ik ben verbaasd en heel blij natuurlijk, want het is een prestigieuze opdracht om te mogen werken aan een van de iconen van de Nederlandse architectuur." Uit inspectie blijkt dat de Domtoren er slecht aan toe is. Rothuizen mag nu onderzoeken hoe het monument het beste kan wor den gerestaureerd. Het bureau krijgt acht ton voor de klus. zaterdag 12 november 2016 li Tip? redactie@pzc.nl OOST-SOUBURG Basisschool Burcht-Riet heim in Oost-Souburg heeft sinds dit schooljaar een ei gen kindcentrum. Het kreeg gisteren een naam: de Parel burcht. In het centrum werken school en Kinderopvang Walcheren samen om kinde ren extra aandacht in hun leerontwikkeling te geven. In een klaslokaal is nu een peutergroep en een buiten schoolse opvang, De Parel vangers, begonnen. VLISSINGEN Dat museumschip Mercuur toch 15.000 euro subsidie krijgt uit het Aanjaagfonds voor de komst naar het Dok van Perry, terwijl het colle ge de raad beloofde niet mee te betalen, ligt aan de subsidieregels. Dat meldt het Vlissingse college raads lid Pim Kraan (POV). Die was boos over de toelage, die na de belofte kwam. Het staat de stichting vrij subsi die aan te vragen en de aan vraag paste in de regels. MIDDELBURG De tiende editie van de Pop ronde Middelburg is donder dagavond bezocht door zo'n tweeduizend mensen. Dat heeft de organisatie be kendgemaakt. De jubileum editie is daarmee een groot succes, vindt coördinator Auke van Laar. Zeker ge zien de vele en harde regen is hij tevreden over de be langstelling. De optredens vonden verspreid door de stad plaats maar bezoekers trotseerden de regen. MIDDELBURG Skatepark Meker gaat vlak voor kerst van dit jaar defini tief dicht. De stichting is van plan afscheid te nemen met een tweedaags skate-evene- ment. Dan vindt ook een be nefietconcert plaats, waar van de opbrengst is be stemd voor het plan voor een nieuwe indoor skate- baan in Goes. 3 Je blijft van Marieke Kesteloo Middelburg —Willy, slachtoffer van inbraak BERGEN OP ZOOM TOTALE LEEGVERKOOP! KORTINGEN VAN Kortemeestraat 25 Bergen op Zoom www Licht&Leuk Kanaalstraat 45, Oost-Souburg ITI/Iichtenleuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40