Hillary Politie zet twintig man op zaak lijk in kanaal Studenten keren leger de rug toe 2 MAIKEL HARTE NE&ERLANÖERS WIT SOÖ OP EISEN MANIER IN Column Donald Trump domineert het nieuws op dit moment. In de kranten en op televi sie: het gaat maar over één iemand: Donald Trump. En Hillary? Die zien we niet meer. Hoe zou het met haar zijn? Een ze kere overwinning is een onver wachte nederlaag geworden. Ze is nu 69, misschien dat er nog een bi ografie komt om nog één keer te cashen, maar verder zal het werk zame leven er wel opzitten. Daar zit ze dan, met Bill naast haar op de bank. Als het in de campagne over Hillary ging, ging het altijd meteen over Bill. Ik ben natuurlijk helemaal geen Amerika-deskun- dige, maar ik had steeds weer het idee dat Republikeinse kiezers veel meer iets tegen Bill Clinton hadden dan tegen Hillary. Bill pleegde ooit meineed door onder ede te verklaren dat hij geen sek suele relatie met Monica Lewinsky had gehad en dat nemen veel Amerikanen hem kennelijk nog steeds kwalijk. Tegenover Hillary zal hij ook wel gelogen hebben. Zou ze nu wel eens denken dat ze beter van hem had kunnen scheiden? Dat ze be ter haar eigen weg had kunnen gaan. Na die hele affaire is het le ven in een razend tempo verder gegaan. Ze zal weinig tijd hebben gehad om er over na te denken. Zij werd minister van Buitenlandse Zaken, always on the road dus, en zal dus ook weinig tijd met hem hebben doorgebracht. Maar nu, na een slopende campagne, terwijl ze allebei geen officiële baan meer hebben en ze samen op de bank zitten, ben ik benieuwd wat er door haar heen gaat. Zodra ze de televisie aanzet, de krant open slaat, het internet opgaat, ziet ze Donald Trump, de man die haar maandenlang belachelijk pro beerde te maken en haar zelfs wil laten opsluiten; zodra ze wakker wordt, naast zich kijkt of het huis doorloopt ziet ze Bill, die man die haar jarenlang bedroog. Er zijn er die voor minder doordraaien. Ik kan haar maar één advies geven: draai een plaat van Leonard Co- hen, betere troostmuziek is er niet. Dan ziet ze Bill, die man die haar jarenlang bedroog DESTELLING Vandaag: Schiereiland maakt het Veerse Meer mooier Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Twee Zeeuwen staan op VVD-lijst Van den Ouden is Powerwuuf 2016 Bibliotheek biedt online cursus aan O In het Schelde-Rijnkanaal bij Ril land is gisterochtend een stoffelijk overschot gevonden. De politie gaat uit van misdrijf en heeft twintig agenten op de zaak gezet. Een schipper van een voorbijva rend schip zag gisterochtend in de buurt van de Bathseweg iets in het kanaal drijven en waarschuwde Rijkswaterstaat. Die vond rond 10.00 uur het verdachte pakket en waarschuwde de politie. De identiteit van het slachtoffer is nog niet bekend. Onbekend is ook of het om een man of een vrouw gaat en hoe lang het lichaam in het water heeft gelegen. De poli tie roept getuigen op zich te mel den. Dat kan via 0900-8844 of via WhatsApp 06-12207006. Anoniem bellen kan ook: 0800-7000. De helft van de scholieren nam vo rig jaar na het afronden van hun op leiding niet eens de moeite om op de lagere functies bij het leger te solliciteren, blijkt volgens defensie uit een interne evaluatie. Bij de leerlingen die wel instromen, haalt 20 procent de versnelde militaire opleiding niet. Zelfs een premie van 10.000 euro, die techneuten sinds 2012 kunnen incasseren als ze vier jaar lang bij defensie aan de slag gaan, trekt onvoldoende nieuwe re kruten over de streep. Het tekort aan nieuwe militairen doet zich vooral voor bij de man schappen. Bij de hogere rangen - vanaf onderofficier - is wel vol doende nieuwe aanwas. Waarom de soldaten het in grote getale laten afweten is niet duide lijk, maar het verrast voorzitter Anne-Marie Snels van vakbond AFMP niet. „Er is zoveel bezuinigd op defensie de afgelopen jaren, dat dit ook zijn weerslag heeft op nieuwe mensen. Zij lezen die be richten ook. Een baan bij defensie is op dit moment een heel onzeker bestaan", zegt ze. Een jaarlijkse instroom van jonge mensen is van levensbelang om het leger vitaal houden. Landmacht- generaal Leo Beulen onderschrijft dat de krijgsmacht een groot pro bleem heeft en waarschuwt dat dit snel moet worden opgelost, 'omdat anders te weinig goed opgeleide manschappen en onderofficieren instromen en we de Landmacht uithollen.' Hoe dat moet, is nog niet duidelijk. Per 1 januari wordt in elk geval al wel de militaire opleiding van de Er is zoveel bezuinigd op defensiedat dit zijn weerslag heeft op nieuwe mensen VeVa-leerlingen aangepast. Zij krij gen nu meer tijd om de toetsen te halen. Dat moet voorkomen dat leerlingen uitvallen. Volgens voor zitter Jean Debie van vakbond VBM zou defensie er goed aan doen om nog eerder te beginnen met men sen warm te maken voor het leger. Ook zou het helpen als defensie een betere werkgever is, dan bedrijven. De speciale opleidingen Veiligheid en Vakmanschap (VeVa) stoomt mbo-studenten klaar voor een baan in het leger. De opleiding is bedacht door defensie en de ROC's. De stu denten wordt tijdens de lessen al de mores van het leger bijgebracht. Breskens Dode bij tunneltje zaterdag 12 november 2016 r* -A Gisteren: Gelukkig is Piet in Zeeland zwart 1.254 reacties MIDDELBURG Er staan twee Zeeuwen op de advies-kandidaten lijst van de VVD voor de Tweede Kamerverkiezin gen op 15 maart 2017. VVD-Kamerlid André Bosman uit Middelburg staat op nummer 24 op de voorlopige kandida tenlijst, VVD-Statenlid Tobias van Gent uit Mid delburg staat op nummer 43. De lijst wordt defini tief als de leden zich ko mende weken zich over volgorde hebben uitge sproken. GOES Annita van den Ouden (foto) van Jans Office Support in Zierikzee heeft de Powerwuuf Award 2016 gewonnen. De aanmoedigingsprijs voor vrouwelijk leider schap en vrouwelijk on dernemerschap werd gisteren uitgereikt op de Contacta in de Zeeland hallen in Goes. Jans Of fice Support biedt secre tariële diensten voor on dernemers. Vorig jaar werd de prijs voor de eerste keer uitgereikt. MIDDELBURG Leden van de Zeeuwse bibliotheken kunnen vanaf 14 november een jaar lang gratis twee on line cursussen volgen. Als bonus krijgt iedere cursist elke maand een korte cursus cadeau. Er zijn in totaal dertig cur sussen in de categorieën Vrije Tijd, Persoonlijke Ontwikkeling, Computer en Nieuwe Media, Ge zondheid en Opvoeding en Talen. Meer informatie aan de balie van de bibliotheken. De politie overlegt in de nabijheid van het gevonden stoffelijk overschot bij het Schelde-Rijnkanaal. Willem Adriaansens Rilland Studenten van de defensieoplei ding VeVa keren het leger mas saal de rug toe. De krijgsmacht ziet graag dat driekwart van deze leerlingen als soldaat of matroos aan de slag gaat, maar in de prak tijk is dat slechts 30 procent. Raymond Boere Rotterdam Anne-Marie Snels, vakbond Bij het tunneltje in de Langeweg, onder de Rijksweg bij Breskens is gisterochtend rond zeven uur een dode ge vonden. Hulpdiensten rukten uit en een trau mahelikopter werd op geroepen. Die werd weer afgezegd toen het slachoffer overleden bleek te zijn. Het ging om een zelfmoord. RARE WISSEL WEL &EZE WEEK. TRUMP ERIN EN LEONARD COHEN ERUIT..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2