Miljoenenfraude bij overslagbedrijf haven Consumentenbond daagt Samsung Erven van Everink eisen geld van moordverdachte 17 AANSLAG CONSULAAT anujb 3 dagen Sauerland Stern Hoe langer lid, hoe meer voordeel Afghaanse veiligheidstroepen en NAVO-eenheden komen aan op de plek bij het Duitse consulaat in Mazar-i-Sharif waar een zelfmoordterrorist een aanslag pleegde. Zes men sen kwamen daarbij om. foto anil usyan/reuters Justitie doet inmiddels uitgebreid onderzoek naar de omvangrijke be- drijfsfraude van Rotterdam Short sea Terminals. De Fiod heeft in ok tober huiszoekingen gedaan in ze ven woningen en een kantoor. De opsporingsdienst van de Belas tingdienst heeft administratie meegenomen uit huizen in Oost- voorne, Almere en Den Haag en een consultancybureau in Rotter dam. De financieel rechercheurs hebben drie voormalige leidingge venden van het Rotterdamse con- tainerbedrijf en een consultant in beeld. Zij verdenken hen ervan dat zij Rotterdam Shortsea Terminals (RST) voor meer dan 3 miljoen euro hebben afgezet. De managers waren eerder dit jaar, met nog twee collega's, op staande voet ontslagen bij RST. Aanleiding daarvoor was dat fraude in de boekhouding werd ontdekt. De be trokkenen zouden met valse factu ren onder meer kleding, wijn, fees- ledereen werd grootafnemer van de duurste wijnen en de beste Duitse auto's ten, etentjes en een skybox bij voet balclub ADO Den Haag bij hun baas in rekening hebben gebracht. De fraudezaak was aanleiding voor de Fiod om verder onderzoek in te stellen. De weggestuurde managers en ook de consultant mogen een strafzaak thuis afwachten. Zij vech ten ondertussen met grote verbe tenheid bij de rechter aan dat zij op non-actief zijn gesteld. Hun ver weer is dat wat zij deden volkomen normaal was binnen de bedrijfscul tuur van RST. Vakanties, sieraden, antiek, woningverbouwingen en zelfs prostituees zouden op reke ning van de zaak gaan. „Iedereen bij RST werd grootafnemer van de duurste chateauwijnen, mooiste horloges en de beste Duitse auto's", zegt hun advocaat Oscar Hammers tein. Volgens de belangenbehartiger komt Samsung niet op tijd met updates voor besturingssysteem Android. Gevolg is dat consumen ten het gevaar lopen om gehackt te worden. Door verouderde soft ware kunnen cybercriminelen persoonlijke gegevens stelen of malware installeren. Samsung zou zijn smartphones minimaal twee jaar na aankoop moeten updaten, of vier j aar na in troductie van een toestel. Ook vindt de bond dat Samsung, de cennialang de nationale trots van Zuid-Koreanen, duidelijker moet zijn over zijn updatebeleid. Eerder voerde de bond hier ook al een kort geding om, maar dat was geen succes omdat de rechter de zaak niet geschikt vond voor een snelle procedure. Met het vonnis van de bodemprocedure in de hand wil de bond een goed upda tebeleid bij alle fabrikanten af dwingen. Het lijkt erop dat de advocaten van elektronicagigant Samsung het de komende tijd druk krijgen. In oktober kondigde Samsung aan de productie en verkoop van de nieuwste smartphone, 'Galaxy Note 7', definitief stop te zetten omwille van ontploffingsgevaar. Honderden Zuid-Koreanen die hun nieuwe toestel moesten inle veren vanwege ontploffingsge vaar, eisen een schadevergoeding van 406 euro per persoon. Voor meerdere gebruikers van wie het toestel in brand zou zijn gevlogen, wordt los van de claim een zaak tegen Samsung voorbereid. Ook in de VS is de grote concurrent van Apple al voor de ontvlambare batterijen aangeklaagd. Samsung verlaagde de winstverwachting in oktober al met 5 miljard euro. UTRECHT De erven van de ver moorde Koen Everink hebben een kort geding aangespannen tegen Mark de J., die ervan wordt ver dacht de zakenman om het leven te hebben gebracht. De nabestaan den eisen dat De J. een bedrag van 26.050 euro terugbetaalt. Everink leende een bedrag van 27.750 euro aan De J. Die zou dat in maximaal dertien termijnen te rugbetalen aan de gefortuneerde zakenman. Everink leerde De J. in 2015 kennen via proftennisser Ro bin Haase, met wie de miljonair veel optrok. De J. was sinds eind 2014 coach van Haase. Everink reisde mee naar toer nooien als 'loopjongen' voor de tennisser. Het Openbaar Ministe rie verdenkt De J. ervan Everink op 3 maart van dit jaar dood te hebben gestoken in de villa van Everink in Bilthoven. Het OM gaat ervan uit dat hij dat deed vanwege zijn geldproble men. De erven willen in elk geval het nog openstaande geldbedrag zo snel mogelijk terug. Volgens hen weigert De J. zonder reden te rug te betalen. Hij zou slechts één termijn hebben terugbetaald. Het kort geding dient woensdag in de Utrechtse rechtbank. Bekijk deze reis op anwb.nl/sauerland a ANWB Ledenreizen Er even helemaal tussenuit! - Z-- zaterdag 12 november 2016 Leidinggevenden en werknemers van Rotterdam Shortsea Termi nals hebben miljoenen van het bedrijf besteed voor eigen ge bruik. Leon van Heel Rotterdam Oscar Hammerstein De Consumentenbond start een bodemprocedure tegen elek tronicagigant Samsung. De bond wil het bedrijf dwingen om de software van smartphones langer te updaten, zodat consu menten niet gehackt kunnen worden. Marcia Nieuwenhuis Rotterdam De Duitse streek Sauerland is al jaren geliefd bij vakantievierende Nederlanders. Je kunt hier lekker skiën, wandelen door de natuur en sfeervolle vak werkstadjes of druipsteengrotten bezoeken. Ga er even helemaal tussenuit! Wat krijg je? Je verblijft in het viersterrenhotel Sauerland Stern, gele gen in Willingen op slechts een paar uurtjes rijden van Nederland. Het luxe hotel heeft veel faciliteiten zoals sauna's, zwembaden, een ijsbaan, bowlingbaan en uitstekende restaurants. Volop genieten dus! Ga je mee? Periode 2/4-pktypeA 2/4-pktypeB 1 nov. t/m 22 dec. 149,- p.p. 159,- p.p. 8jan.t/m 31 mrt. €149,-p.p. €159,-p.p. Kidsdeal: Ot/m 3 jaar gratis; kids 4t/m 15 jaar: T kind gratis, 2e kind 40%, 3e kind 25% en 3e persoon vanaf 16 jaar25%korting. Boek deze reis op anwb.nl/sauerland of bel ANWB Ledenreizen: 088 269 0 269 keuzenr. 1 (lokaal tarief). Vanafprijs p.p. o.b.v. beschikbaarheid in een 2/4-persoons- kamertype A (type B is met balkon). Toeslag 5-pk: 15,- p.p. per arrangement. Toeslag 1-pk vanaf 50,- p.p. per nacht (alleen van toepassing bij aankomstop vrijdag of zaterdag). Excl.: toeristenbelasting 2,- p.p.p.n. (ter plaatse te betalen), bijdrage Cal.fonds 2,50 en reserveringskosten 15,- p.b. Inbegrepen Blauw 2 nachten in 4*-hotel 2x uitgebreid ontbijt- en diner buffet gebruik zwembad en wellness koffie of thee met gebak Brons alle bovenstaande extra's bezoek glasblazerij in Willingen Zilver alle bovenstaande extra's 2x entree Lagunebad met saunacomplex (90 min.) Goud alle bovenstaande extra's bezoek bierbrouwerij in Willingen incl. glas bier Platina alle bovenstaande extra's lx 5-gangendiner in Gutshof Itterbach incl. transfer (i.p.v. lx dinerbuffet)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17