u Raad wil maar één school Busstation verplaatsen Veel vluchtelingen in haven Zeebrugge ZEEUWS-VLAANDEREN 11 Steens echtpaar vult gat in de markt Rijtestlocatie verdeelt gemeenten Als bezorgers alles in één keer kunnen leveren, scheelt dat veel C02-uitstoot Bestel je iets via internet, loop je de bezorger net mis. Koen en Laura Verhelst uit Sint Jansteen vonden de oplossing: een pakketkluis aan huis. Ze leveren al tot in Finland. Het is zo logisch. Ie dereen die online shopt, heeft er wei eens mee te maken gehad. Zit je op je bestelling te wachten, ligt er brief je in de brievenbus met de mede- ling dat je helaas niet thuis was. En dat je je bestelling ergens moet afhalen. Weg is het online kopen-gemak. Koen Verhelst zat zelf zo'n vijf jaar geleden met dat probleem. Hij is vertegenwoordiger in gor dijnsystemen en moest per se een aantal stalen voor een klant hebben. Maar wat als hij of zijn vrouw Laura weg zouden zijn? Zo kwam hij op het idee van een grote brievenbus. Via internet ontdekte Koen een Britse onder neming die zulke bussen maakt. Het was de start van een eigen be drijf, Logixbox. „Officieel zijn we n-ii-2011 begonnen", vertelt hij vrijdag. „Vandaag precies vijfjaar geleden." Met de Britten doen Laura en Koen geen zaken meer. De boxen zagen er naar hun oordeel niet mooi genoeg uit, overleg was las tig en de transportkosten waren relatief hoog. „We hebben ruim drie jaar geleden een fabrikant bij Amsterdam gevonden. Die maakt wat we willen en het werkt snel ler." Ze waren naar eigen zeggen met de pakketkluis aan huis, met Logixbox als merknaam, pioniers in Nederland. Inmiddels zijn er concurrenten op de markt, onder meer vanuit China. Koen is daar niet bang voor. „Onze boxen zijn kwalitatief beter. Zo zit er in braakbeveiliging op. We blijven ook innoveren. Dat mensen bij voorbeeld automatisch een sms- bericht krijgen als een pakketje is bezorgd. En dat de box ook te ge bruiken is voor retourzendin gen." De bezorgwereld is een bijzon dere, hebben Koen en Laura ge merkt. PostNL, DPD en DHL heb ben er ook baat bij dat bestellin gen snel afgeleverd kunnen wor den. „We hebben met bezorgbe- drijven gesproken over de leve ring van Logixboxen", vertelt Lau ra. „Dat is afgeketst, omdat ze niet willen dat een concurrent er pakketjes in kan achterlaten. Ga je daarmee akkoord, dan is het he le idee achter de box weg." Logixbox groeit, dit jaar met dertig procent. Koen geeft geen precieze cijfers. „We hebben tot nu toe enkele duizenden boxen verkocht, aan particulieren, maar ook veel aan bedrijven." Neder- land is te klein geworden. Laura en Koen doen zelf België. Ze heb ben wederverkopers in Duits land, Zweden en Finland. Hoe succesvol hun bedrijf ook is, ze kunnen er nog niet van le ven. Koen: „We komen in de rich ting." SCHOONDIJKE De bouw van een nieuw schoolgebouw in Schoondijke is hard nodig, maar kan pas beginnen als scholenkoe pels Escalda en Scoba het eens zijn over de toekomst van het on derwijs in het dorp. Er komt im mers maar één nieuwe school in plaats van de huidige twee. Daar over was de complete gemeente raad van Sluis het donderdag eens. De fractie van D&T wilde een motie indienen waarin stond dat de bouw van het nieuwe ge bouw sowieso volgend jaar moet beginnen. Onder druk van alle an dere partijen en onderwijswethou der Jack Werkman vulde de frac tie die tekst aan met genoemde eis aan de schoolbesturen. Overi gens is Sluis in overleg met Scoba, Escalda en de dorpsraad over het onderkomen, waar mogelijk ook een dorpshuis in komt. TERNEUZEN Sluis en Hulst ko men in actie om de rijtestlocatie in Terneuzen te behouden, Ter- neuzen legt zich erbij neer. De gemeenteraad van Hulst keerde zich enkele weken geleden als eerste tegen de sluiting van de rijtestlocatie. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) wil vanaf t december alle Zeeuw se rijtesten in Goes uitvoeren. De Sluise gemeenteraad sloot zich donderdagavond bij Hulst aan. Wethouder Chris van de Vij ver moet protest aantekenen bij het CBR. Ze gaf aan daar weinig in te zien, maar ze moet wel. In Terneuzen diende het CDA donderdagavond een motie in voor behoud van de locatie, maar die werd verworpen met li tegen r8 stemmen. Wethouder Frank van Hulle (TOP/GB) was ook te gen. Hij wees erop dat landelijk al in 20T3 is besloten tot sluiting. Al jaren bestaat er onvrede over het huidige busstation bij Terneu zen. Dat is sinds de opening van de Westerscheldetunnel in 2003 in gebruik. Het ligt vlakbij de Westsluis, op ruim twee kilome ter van het centrum van Terneu zen. Veel meer dan dat er bussen aankomen en weer vertrekken, is er niet te beleven. Dat moet veranderen, stelden Provinciaal Belang Zeeland en So ciaal Terneuzen donderdagavond De plek van het Terneuzense busstation ligt al jaren gevoelig voor in de Terneuzense gemeen teraad. Ze willen er onder meer horeca en een verkoopkiosk. Wet houder Frank van Hulle noemde dit sympathiek, maar het bussta tion is van de provincie en een bedrijf is nodig om er horeca te vestigen. Jos Verdurmen, fractievoorzit ter van TOP/Gemeentebelangen, opperde vervolgens een heel an der idee: Verhuizing van het bus station naar de Terneuzense bin nenstad. Hij kreeg gelijk steun. Hoe dit idee handen en voeten moet worden gegeven, komt later terug in de gemeenteraad. De locatie van het huidige bus station is niet voor niets gekozen. Alle bussen kunnen er gemakke lijk komen en er is ruimte om te parkeren. De politie neemt extra maatrege len om vluchtelingen te weren uit de haven van Zeebrugge. Steeds meer mensen proberen op allerlei manieren de oversteek naar Enge land te maken. De overlast is toegenomen sinds de sluiting van het vluchtelingen kamp bij Calais, een paar weken geleden. Afgelopen twee weken werden meer dan honderd men sen opgepakt die illegaal het ha vengebied waren binnengegaan. Volgens het Havenbedrijf van Zee brugge worden vluchtelingen steeds assertiever en agressiever, zijn ze beter voorbereid, en opere ren ze in steeds grotere groepen. Een woordvoerder noemt de situa tie 'bedreigend' en wijst erop dat de vluchtelingen schade toebren gen aan schepen en vrachtwa gens. De politie voert meer controles uit en er worden extra hekken ge plaatst. Het aantal parkeermoge- lijkheden is verkleind. Daardoor is het lastiger om een verstopplek te vinden. zaterdag 12 november 2016 Het echtpaar Koen en Laura Verhelst uit Sint Jansteen met hun oplossing voor pakketjes die bezorgd worden, foto ronald den dekker Altijd thuis met de logixbox Harmen van der Werf Laura Verhelst Terneuzen moet een centraal busstation in de stad krijgen. De Terneuzense gemeenteraad gaat zich daar hard voor maken. Harmen van der Werf Terneuzen Marlijn de Koning Zeebrugge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 171