WD'er Elias verbijsterd over gedwongen vertrek Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan! iPhone 5s 20,- hollands nieuwe. Paul de Leeuw Kamerlid geweerd van de kandidatenlijst 16 Ik heb het sintmaarten snoepgoed voor de kinderen opgegeten! Jan Hoedeman Laurens Kok Den Haag Het hoofdbestuur wil niet ingaan op de reden dat Elias ontbreekt op de kandidatenlijst. Ingewijden mel den echter dat twee termijnen van vier jaar bij de WD het maximum is. Wie langer door wil, moet iets bijzonders inbrengen. Dat zou Elias niet hebben. De nieuwe WD-lijst voor de Tweede Kamerverkiezingen bevat nauwelijks echte verrassingen. In de top-25 staan zes nieuwe namen, de rest zit al in de Kamer of het ka binet. Hoogste nieuwkomer is Den nis Wiersma op plaats li. Hij komt van de FNV. Andere hooggeplaatste debutanten zijn Bente Becker en Sophie Hermans, beiden nu actief als politiek assistent van respectie velijk minister Henk Kamp en pre mier Mark Rutte. Gisterochtend zijn de kandidaten enthousiasmerend toegesproken door lijsttrekker Rutte en zijn num mer 2, Defensieminister Jeanine Hennis. Kort daarop heeft Elias zijn fractiegenoten gemaild dat hij het oneens is met het besluit. Partij voorzitter Keizer heeft hem ver zocht zich terug te trekken, schrijft Elias. Hij trekt het democratisch ge halte van de WD in twijfel, omdat hij niet de kans krijgt een voor keursactie te voeren. Teleurstelling Elias beklaagt zich over 'een gebrek aan hoor en wederhoor'. Hij stelt dat de functioneringsgesprekken altijd goed zijn verlopen, en dat er geen aanleiding was te veronder stellen dat hij niet op de lijst zou ko men. „Dat wringt, zacht gezegd." Partijvoorzitter Keizer zegt zich de teleurstelling van Elias te kun nen voorstellen en vermoedt dat zijn reactie daardoor is ingegeven. Fractiegenoten willen nauwelijks ingaan op Elias' kritiek. Buitenland woordvoerder Han ten Broeke: „Het is iets tussen hoofdbestuur en Elias, die ik een geweldige collega vind." Scheidend Kamerlid Fred Teeven is wel uitgesproken: „Ton Elias had niet misstaan op de lijst." Een ander WD-Kamerlid zegt echter dat 'acht jaar een mooie termijn is'. JOVD- voorzitter Rutger de Ridder prijst het hoofdbestuur van de WD om het besluit Elias niet op de lijst te zetten en voor verjonging te kiezen. Elias was voorzitter van de parle mentaire enquêtecommissie iet. Tweemaal probeerde hij Kamer voorzitter te worden. Intern verloor hij nipt de strijd met Anouchka van Miltenburg. Eerder dit jaar streed hij met Khadija Arib, die voorzitter werd. 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! De vreetbui komt al tijd met slecht nieuws. Woensdag ochtend rond 4 uur zie ik die bui al hangen als Clinton in veel staten achterligt. Ik zit dan al een dik uur in mijn eentje beneden in de woonkamer omdat in de slaapka mer de televisie het niet doet en mijn man geen zin heeft om mee naar beneden te gaan en kiest voor de familieroman van Astrid Holleeder. Het ultieme kerstboek onder het mom: 'Het kan altijd nog erger.' Donald Trump is ook erg. Hij lijkt een beetje op een boze buur man die, als je per ongeluk een bal over de heg in zijn tuin schiet, die bal teruggeeft nadat-ie hem heeft lekgestoken. Ik ga op strooptocht en vind behalve mayonaise en kipkluifjes ook twee zakken gevuld met heerlijk snoepgoed. Met een fles cola ga ik voor de tv zitten en vreet mezelf eenzaam. Trump president wordt, houdt hij dan zijn vliegtuig? Want hij mag als president in de Air Force One vliegen. Misschien kan hij zijn privévliegtuig, the Asshole One, verkopen aan onze koning, want die houdt van goedkoop vliegen maar bezit een vlieg tuigje dat Australië geeneens haalt. En dus met Emirates vliegt in plaats van de KLM omdat het goedkoper zou zijn. Onze koning let op onze cent jes. Zit hij daarom zelf achter de computer om te bekijken welke vluchten het goedkoopst zijn? Nee, hij vliegt met Emirates om dat daar in de businessclass een barretje is. Daar gaat-ie dan lek ker op hangen met zijn gevolg en z'n speciaal aangeschafte Dak- tari-hoedje. Ik vreet en drink tot aan de overwinningstoespraak van Trump. Zijn hele familie staat op het toneel. Trump spreekt bescheiden en de hele tijd staat zij n jongste zoon, Barron, vlak achter hem. Een beetje snuivend (dat heeft-ie van zijn vader) en ongeïnteresseerd, onzeker kij kend. Waar zou hij aan denken? Aan lachgas? van mijn familie ontwaakt. Ik vertel ze niet over mijn vreetbui. Twee dagen later, vrijdag, zegt mijn man voordat hij de deur uitgaat: „Je weet waar het snoep staat, hè? Boven de koelkast. Vanwege Sint-Maarten." OH MY FUCKING GOD! Ik heb het sint-maartensnoepgoed voor de kindertjes opgegeten! Ik spoed me naar de kelder om te kijken wat ik nog kan regelen. Als de eerste kinderen zich aan de deur melden, hoor ik vrolijk de labiele liedjes aan over paar den die staarten hebben en wat al niet meer, en bied ze een grote mand aan. Het buitenlicht laat ik uit zodat ze niet zien waaruit ze kunnen kiezen. Dat zijn name lijk zilver- en goudkleurig ver pakte bouillonblokjes, zakjes Cup-a-Soup en Duyvis-dipsau- zen en Snelle Jelles die over hun houdbaarheidsdatum heen zijn. „Oh", roept een meisje, „ik kan niet kiezen!" Ze pakt een handje bouillon blokjes. smaak van het kippenbouillon blokje proeft, zal ook zij zich te laat realiseren: soms maakt de mens een verkeerde keuze. '•afsl; zaterdag 12 november 2016 PC Ton Elias, ondervoorzitter van de Tweede Kamer en prominent fractielid, is verbijsterd dat hij na de Tweede Kamerverkiezingen van 15 maart niet terugkeert. VVD-voorzitter Henry Keizer zou hem te verstaan hebben gegeven dat hij 'te veel vijanden' heeft ge maakt. Ton Elias was graag doorgegaan als Kamerlid, fotoanp 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de iPhone 5s. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 20,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 379,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 240,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €20,- waarvan €10,- abonnement en €10,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €240,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 27 november 2016. Vreetbui Schrokkend vraag ik me af: als Ik ga naar bed terwijl de rest Als ze die avond de zoute 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16