Geen klaarheid over opvang kinderen Calais Raad Sluis tegen bos 4 ZEELAND Het Veerse Meer moet een oppepper krijgen, vonden provincie Zeeland en de gemeenten Veere en Noord-Beveland dertien jaar geleden. Maar alle plannen voor appartementen op eilanden en enorme hoteltorens verdwenen daarna telkens weer in de afvalbak. Nu ligt er weer een plan. Haalt dat het wel? hotel met 44 kamers, 20 vrijstaan de woningen, 48 appartementen, 20 penthouses, een restaurant en een parkeerplaats. De maximale bouwhoogte is zestien meter. Hoe lang wordt er al gesproken over ontwikkelingen op het Veerse Meer? Heel lang. In 2004 vonden de pro vincie, de twee Meer-gemeenten, natuurorganisaties en het water schap elkaar al in een gebiedsvi- sie. Daarin staan de uitgangspun ten voor een integrale aanpak van het Veerse Meer op het gebied van natuur, verblijfsrecreatie en watersport. In 2008-2009 kwam het vervolg; een structuurvisie en beeldkwaliteitsplan met daarin zaken als bouwhoogte en bebou wingsdichtheid. Wat vindt Noord-Beveland? Volgens verantwoordelijk wethou der Piet de Putter voldoet het hui dige plan aan alle kaders die 'zijn' gemeenteraad eerder heeft ge steld. „Het onafhankelijke kwali teitsteam en het college voor ruimtelijke advisering aan de rijksoverheid hebben allebei een positief advies uitgebracht. Ook is het plan goed uit de economische haalbaarheidstoets gekomen. Ik zou bij de raad terugkomen zodra aan die drie vereisten was vol daan en ik heb me aan die af spraak gehouden." En buurgemeente Veere? Het Veerse college van burge meester en wethouders schort zijn oordeel nog even op. Wethou der René Molenaar: „We hebben een mondelinge presentatie van de plannen gehad. Het is voor ons te vroeg om er iets van te vinden. We gaan die plannen eerst intern langs onze meetlat leggen. De uit gangspunten van het beeldkwali teitplan uit 2009 zijn daarbij voor ons leidend." „In het raadsvoorstel van Noord-Beveland viel te lezen dat Veere geen bezwaren heeft inge bracht. Dat is wat kort door de bocht. Wij hebben er kennis van genomen. Ik kreeg twee A-vier tjes mee; met een vlekkenplan en Welk plan ligt er nu op tafel? Marco Doele- man van De Zeeuwse Lagune wil een schiereiland aanleggen in het Veerse Meer. Het eiland moet ruim 31.000 vierkante meter groot worden en komt te liggen tussen de tweede loopbrug op de Veerse Dam en de surfschool. Op het vakantie-eiland komen een 112 NIEUWS Belastingdienst en politie controleren tachtig auto's Auto in de sloot bij Bergen op Zoom Het blijft nog even onduidelijk of Vlissingen in Calais gestrande minderjarige vluchtelingen op neemt of niet. De stemmen van de Vlissingse gemeenteraad staakten donderdagavond. Tij dens de volgende raadsvergade ring komt het voorstel van drie coalitie- en twee oppositiepar tijen daarom nog eens terug. Els Verhage van GroenLinks is initiatiefneemster van het plan om een aantal kinderen dat is weggejaagd uit de kampen aan de Franse kust op te nemen in Vlissingen. Ze wil de staatssecre taris in elk geval laten weten dat Vlissingen bereid is minderjari ge vluchtelingen op te nemen om uit de impasse te komen. „Heel Europa blijft aan de kant staan kijken. Uit humanitair oog punt moeten die kinderen zo snel mogelijk worden opgevan gen en hulp krijgen", vindt Ver hage. Ze vond PvdA, Christenu nie, SP en D66 aan haar zijde om een motie in te dienen. Het CDA sloot zich bij die motie aan, maar LPV, POV, PSR, VVD en SGP spraken zich uit tegen de motie. Zij vinden het een zaak van 'Den Haag' om al dan niet ac tie te ondernemen. Lilian Janse (SGP) meldde dat Vlissingen de vluchtelingen niet kan bieden wat ze willen. „Al die mensen die in Calais en omgeving verble ven, willen naar Engeland. Die willen helemaal niet naar Vlissin gen komen." De suggestie van enkele raads leden dat het om 'economische vluchtelingen' gaat, werd door de indieners van de motie wegge hoond. „Alsof kinderen van vijf tot twaalf jaar om economische redenen zijn gevlucht." Twaalf raadsleden stemden voor en twaalf tegen de motie. Drie raadsleden waren afwezig. Als zij de volgende raadsvergadering er wel zijn, en ook als er een one ven aantal gemeentebestuurders is, wordt duidelijk of Vlissingen alsnog in Calais gestrande kinde ren opvangt. Milieuclubs, het Rijk en de hout branche tekenden vorige maand een intentieoverkomst voor de aanplant van 100.000 hectare bos in Nederland. Op een kaart je was 5.000 hectare daarvan in getekend in de gemeente Sluis. Geen denken aan, benadrukten de fracties van Lijst Babijn en Nieuw Gemeentebelang donder dag tijdens een gemeenteraads vergadering. Ze kregen de steun van het CDA en de WD. De overige fracties toonden zich niet per se voorstander, maar vonden het te vroeg om te pro testeren tegen 'een plan waar we nog bijna niets over weten'. Wethouder Peter Ploegaert stel de voor eerst meer informatie in te winnen voor er een signaal naar het Rijk gaat. Een raads- meerderheid wil echter dat B en W nü al laten weten niet mee te werken aan het initiatief. de |onge zaterdag 12 november 2016 Veerse Meer zorgt voor een tweedeling Ellen Jobse Annemarie I TERNEUZEN De politie en de Belastingdienst hebben donderdag ruim tachtig auto's gecontroleerd in Terneu- zen. Een automobilist bleek nog een boete van ruim 850 euro te hebben openstaan, die direct geïnd kon worden. De Belasting dienst inde daarnaast een boete van iemand die een aanzienlijk bedrag aan de fiscus moest af dragen. Drie bestuurders wer den bekeurd voor het niet hands- free gebruiken van de telefoon en één bestuurder voor het niet dragen van de autogordel. Er werd gecontroleerd van 10 tot 12 uur op de Buitenhaven en van 13 tot 16 uur op de Haarmanweg. BERGEN OP ZOOM Op de afrit van de A4 bij Bergen op Zoom is in de nacht van don derdag op vrijdag een automobi list met zijn auto in de sloot naast de weg terecht gekomen. De bestuurder raakte daarbij ge wond. Bij het ongeval waren geen ande re weggebruikers betrokken. Het heeft er alle schijn van dat de automobilist rechtdoor reed in plaats van de bocht van de af rit te volgen. De automobilist is met onbeken de verwondingen naar het zie kenhuis gebracht. De afrit was voor enige tijd afgesloten voor het verkeer. De politie onder zoekt de toedracht van het onge val. René Hoonhorst Vlissingen Bos past niet bij (West-) Zeeuws-Vlaanderen. Het idee van natuurorganisaties en het Rijk om in die regio flinke bos sen aan te planten, moet met een de kop worden ingedrukt. Dat vindt een meerderheid van de Sluise gemeenteraad. Martijn de Koning Sluis 1981-2016 35 jaar Lange Vorststraat 40. 4461 JP, Goes Tel.: (0113) 2112 72 www.optjekdeionge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 164