l p' »<a Asiel voor vissen Kenny Verhoene geniet in Duitsland Ophef om schiereiland Veerse Meer Bram Basting neemt afscheid van Dethon Nieuwe regels voor subsidieontvangers Maximaal twaalf jaar in bestuur, een raad van toezicht en leden moeten in de gemeente wonen. De 'motie-Den Dullaert' is aangenomen. Je kunt dit net zo goed gelijk de motie-Den Dullaert noemen D66.nl/wordlid Carl Zeiss Jena is een slapende reus»zeelande Carla Berghout werpt een laatste blik op haar vissen. Ze heeft niet meer genoeg tijd om haar aquarium bij te houden en dus gaan de beestjes naar het Vissenasiel. <H MM U v 1 'Ik heb me altijd vertegenwoordiger gevoeld van mensen op de werkvloer Bestuursleden van subsidieont vangers die jaarlijks minstens een ton van de gemeente Hulst krij gen, mogen voortaan maximaal twaalf jaar in functie blijven. Ook moeten ze een raad van toezicht instellen, mag tweederde van het bestuur geen familie van elkaar zijn en moeten bestuursleden in de gemeente Hulst wonen. Een motie met die inhoud is donder dagavond aangenomen in de ge meenteraad van Hulst. Het college heeft de opdracht gekregen de wijzigingen juri- Zo zitten er momenteel meer dere familieleden van de in Bel gië wonende voorzitter Jan van Puyvelde in het bestuur. Voor onafhankelijk raadslid Jos van Eek en Progressief Hulst ging de motie niet ver genoeg. Zij stel den voor de grens te verlagen tot disch te toetsen vóór de raadsver gadering van 15 december. Uitgangspunt van de motie was voor de indieners een soort gelijk voorstel uit april. Dat werd destijds niet in stemming ge bracht, omdat het college de in houd zou meenemen bij de aan passing van het subsidiebeleid. Dat duurde indieners Luc Mang- nus (Groot Hontenisse), Frank Smits (PvdA) en Piet van de Kerk- hove (CDA) te lang. Ze maakten er geen geheim van dat de motie is toegespitst op gemeenschaps centrum Den Dullaert, waar de nieuwe regels nu niet van toepas sing zijn. 50.000 euro, zodat de regels voor meer clubs gaan gelden. Algemeen Belang Groot Hulst was de enige die de motie niet steunde. „Je kunt dit net zo goed de motie-Den Dullaert noemen", vond Gino Depauw. Hij sprak over een vertroebelde verhouding tussen 'ambtenaren, wethouder Totté en het stich tingsbestuur van Den Dullaert'. Depauw doelde op het feit dat het college en het bestuur van het gemeenschapscentrum al een tijd niet met elkaar aan tafel heb ben gezeten om over de leegloop te praten. Depauw opperde zelfs een bemiddelaar aan te stellen om het schip weer vlot te trek ken. Geen goed idee, aldus PvdA' er Smits. „Het zijn volwassen mensen." Onbegrijpelijk Bij wethouder Totté kwam de stoom haast uit de oren. „Een on begrijpelijke reactie. Er is van on ze kant absoluut geen sprake van een vertroebelde verhouding met Den Dullaert. We zijn druk doen de met het bestuur om de tafel te gaan. Want de nood is hoog." W Gemeente Veere schort oordeel even op M Noord-Beveland aarzelt nog "Wie zwijgt, stemt toe. Wie opstaat, bouwt mee. Stop het populisme. Steun het optimisme." Nu is het moment zaterdag 12 november 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl F.OTODIBK-JAN GJELTEMA; ZEELAND 8 Bestuur van stichtingen in Hulst aan de leiband Bob Maes Hulst Gino Depauw, raadslid Algemeen Belang Groot Hulst ZEELAND 4 - Alexander Pechtold D66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 161