Zilveren medaille in WB 4,95 33 BN NU IN DE WINKEL! Deel 1 van de 'vergeten sprookjes' Kramer heeft geen last van file en jetlag ce worden. En als je dan tegen het einde van de race ook nog eens op een hoop gaat, zak je snel een paar plaatsen in het eindklassement. Al wil ik het ijs absoluut niet als ex cuus opvoeren." Het ijs van de baan in Harbin lijkt een beetje op de ijsvloer van de 400-meterbanen in het Japan se Obihiro en het Zuid-Koreaanse Seoul, merkt Tijssen. „Allemaal ijs banen waar de omstandigheden moeilijker zijn." Bovendien liggen de Aziatische ijsbanen evenals de olympische ijsbaan in Pyeong- chang op zeeniveau. „Het is te ho pen dat ze daar straks goed ijs we ten te maken", zegt Tijssen. Wüst heeft één doel: de Spelen van volgend jaar. Bij alle drie de voorgaande Spelen won de schaatsster van team JustLease goud. Bij aanvang van dit seizoen zei Wüst, die inmiddels 30 jaar is en van plan is om minimaal tot een jaar na de Spelen door te gaan: „Ik wil vier keer goud op rij, op vier Spelen op rij." Dit jaar is voor haar een voorbereiding op dat doel, maar de concurrentie is sterk. Winst op de 1000 meter heeft ze inmiddels uit haar hoofd gezet. „Daar zit ik te ver vanaf. Maar op de langere afstanden is al les mogelijk." Dominant De laatste jaren wordt de hoogste trede op het internationale po dium op de 1500 meter steevast be zet door de Amerikaanse Heather Richardson en Brittany Bowe of Jorien ter Mors. Op de 3000 meter is Sablikova dominant. De Tsjechi sche won vorig seizoen alle we reldbekerwedstrijden op die af stand. Wüst: „Dat de concurrentie inmiddels gigantisch zwaar is, vind ik juist alleen maar mooier." Wüst rijdt vandaag nog de 1000 meter en morgen de 1500 meter. Op die afstanden is zij met haar duurvermogen waarschijnlijk juist in het voordeel ten opzichte van Richardson en Marrit Leens- tra. Tijssen: „Dan kan het zomaar omgedraaid zijn: hebben de echte sprinters moeite. We gaan ons her pakken en verder." APELDOORN De Nederlandse teamsprintsters Shanne Braspen- nincx en Kyra Lamberink hebben gisteren bij de wereldbekerwed strijden baanwielrennen in Apel doorn het zilver gepakt. De Spaan- sen Tania Calvo en Helena Casas waren in de finale in Omnisport sneller dan de Nederlandse vrou wen: 33,442 tegen 34,025. Het brons ging naar China. Oranje be reikte dankzij een verschil van één duizendste de finale ten koste van de Chinese vrouwen. Braspen- nincx was bij de Spelen in Rio re serve achter Elis Ligtlee en Lauri- ne van Riessen, nadat ze hersteld was van een hartaanval een jaar eerder. Ligtlee ontbrak nog in Apeldoorn, vanwege een kniebles sure. Van Riessen kwam alleen in de eerste ronde in actie. Bij de mannen was de winst op de teamsprint voor Groot-Brittan- nië, dat Frankrijk versloeg in de fi nale. Het brons ging naar Duits land, dat te sterk was voor de Spanjaarden die eerder Nederland uitschakelden. Op het onderdeel scratch deed Wim Stroetinga niet mee in de strijd om de medailles: vijftiende. De zege ging naar de Wit-Rus Raman Ramanau, die de hele groep op een ronde reed. STOPPEN gaat het verkeer met een slakken- gangetje over de autoweg die er heen leidt. José-Antonio stuurt zijn busje door de Rua Manuel de Teffé, langs bouwvallige garages die dienstdoen als buurtwinkeltjes. Zigzaggend, om de diepste kuilen uit de weg te gaan, bereikt het Volkswagenbusje de woning van een vriend van José-Antonio, Mar kus genaamd. Markus loopt met een grote glimlach op zijn gezicht, want hij is dit weekeinde grootver diener in de sloppenwijk die het circuit omzoomt. Hij gaat voor om uiteindelijk op een wankel dakter ras te belanden. Op deze plek - zegt Markus - be groet hij zondag 120 gasten die elk 50 reaal (15 euro) betalen om de ra ce te volgen. Een spotprijsje in ver gelijking tot de woekerprijzen die even verderop worden berekend voor de officiële tribunes. Het dak terras van Markus, die met zijn bij verdiensten morgen drie modale Braziliaanse maandsalarissen op strijkt, biedt fenomenaal zicht op zeker de helft van het Formule t-tracé. Een verrekijker kan geen kwaad, maar toch. „Wie hier ko men? Mensen van allerlei pluima ge. Fans van hier uit de buurt, maar ook buitenlanders die via een tussenpersoon aan dit adres zijn gekomen en met een busje voor de deur worden afgezet. Ik zorg voor bier en monteer nog een flatscreen tegen de muur, zo dat iedereen aan zijn trekken komt." Vandaar dus de extra stroomka bels die hij trekt. En na afloop van de race? „Dan ontdekken sommi gen dat ze beroofd zijn", grinnikt José-Antonio. En keert het leven van alledag terug in de wellicht be roemdste sloppenwijk van de we reld. WïltAwffww DE GELAARSDE KAT 0114 00: reen Wüst onwaardig', H I ze' tra'ner Rutger Tijs- sen na afloop van de eer- IH ste wereldbekerdag in Harbin. Zijn pupil werd gisteren zevende op de 3.000 me ter, drieënhalve seconde achter haar directe tegenstandster en winnares van de afstand: Martina Sablikova. De tweede plaats was voor Marije Joling. Een offday, noemde Tijssen het optreden van Wüst. Maar een re den heeft de trainer van team JustLease niet. „We zagen dit echt niet aankomen, want ze voelde zich juist hartstikke fit, dus we houden het vooralsnog op een in cident." De laatste keer dat Wüst een wereldbekerwedstrijd won is inmiddels alweer twee jaar gele den. Wüst baalde na afloop 'gru welijk'. Tijssen: „En dat is maar goed ook, want dat zet je weer op scherp." Zwaar In het Chinese Harbin zijn de om standigheden zwaar. Het ijs is zacht, waardoor iemand als Wüst, die het op de 3000 meter juist van haar snelle eerste ronden moet hebben, het moeilijker heeft. Ze pakt minder makkelijk winst aan het begin en door de verhoogde glijweerstand wordt het ook zwaarder aan het einde. Tijssen: „Bij het zien van haar opening wisten we al: dit gaat een zware ra- zaterdag 12 november 2016 Baanwielrenner Tim Veldt heeft een punt achter zijn loopbaan gezet. Voor de 32-jarige renner waren de Spelen in Rio zijn laatste optreden op het hoogste ni veau. Veldt won vier WK-medaiiles, twee Europe se en negen nationale titels. Ook nam hij deel aan vier Spelen: Athene, Peking, Londen en Rio. Wat hij nu gaat doen, weet hij nog niet. favela als ereterras Als Rosberg wint dan verovert hij de titel. Ook als hij zeven punten meer haalt dan Hamilton wordt hij de 33ste coureur die de Formule 1-titel wint. met deze bon I O.a. verkrijgbaar bij: Bruna, Jumbo en Primera <®kpn jl Lisette van der Geest Harbin HARBIN Een superieure Sven Kramer heeft gisteren zijn 31ste wereldbekerzege geboekt op de 5.000 meter. De Frie se grootmeester streek pas woensdag in China neer. Hij erkende dat die late aankomst niet ideaal was voor zijn eerste race. Kramer (30, foto) geeft echter aan de we reldbekerwedstrijden geen al te hoge prioriteit. Ondanks zijn lang niet optimale voorbereiding heerste Kramer, die gisteren voor de tweede keer op rij in Harbin met nogal wat fileleed te maken kreeg, op 'zijn' afstand als vanouds. Met een tijd van 6.21,60 bleef hij landgenoten Jorrit Bergsma (6.22,38) en Erik Jan Kooiman (6.26,43) voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 158