Mogelijk huizen op locatie Plaza Kopten zetten deur open Nieuwe start voor project Rammegors BEVELANDEN IOLEN 11 Goes voert na twintig jaar de hondenbelasting weer in HAARWERKEN De eigenaren hebben bij de ge meente Goes geïnformeerd naar mogelijkheden voor woning bouw, zegt wethouder Derk Alsse- ma. Goes heeft daar op zich wel oren naar, aldus de wethouder. „Vanuit het dorp is behoefte aan woningbouw en het past in de Re- taildeal." In die overeenkomst met het Rijk zijn onder meer afspra ken opgenomen over de plek voor detailhandel: zoveel mogelijk in het centrum. Het tuincentrum op Hendrik's Plaza is al langer dicht, er is op dit moment onder meer nog een Marskramer en Halfords gevestigd. In geval van woningbouw zouden De gemeente ziet woningbouw op de locatie wel zitten; vanuit het dorp is er vraag naar die moeten wijken. „Het zou mooi zijn als die winkels weer terugke ren naar de binnenstad", aldus Als- sema. Als het aan de gemeente ligt, wordt de kavel ingevuld met minimaal tien sociale huurwonin gen, zes levensloopbestendige en/of rijwoningen, vier grotere ka vels en daarnaast eventueel een woonzorgvoorziening. Het besluit is aan de eigenaren van de locatie. Als zij er uiteinde lijk voor kiezen alles te laten zoals het nu is, is dat ook geen pro bleem, zegt Alssema. Eigenaren van een trouwe viervoeter gaan zo'n 75 euro per hond betalen. Samen gaan ze elk jaar 120.000 euro overmaken naar de gemeente. Goes Hondenbezitters in Goes gaan de kas van de gemeente vanaf volgend jaar extra spekken. Sa men 'mogen' ze 120.000 euro overmaken. „Nou, laat ze dan in elk geval weer opruimzakjes op hangen", zegt Nel Slabbekoorn. Samen met hond Rex („Hij is al bijna vijftien jaar oud!") loopt ze vrijdagochtend door de Wilgen straat in Goes. Ze is niet te spre ken over het besluit van de ge meenteraad om de hondenbelas ting weer in te voeren. „En katten dan?", vraagt ze zich af. „Daar zijn er heel veel van en ze veroor zaken ook overlast. Ik vind het niet eerlijk dat alleen hondenbe zitters moeten betalen." Ook Lenie Hugens, die met haar Jack Russel bij het herten kamp loopt, wijst erop dat de ge meente vorig jaar is gestopt met het aanbieden van opruimzakjes. „Ik zou het een schandaal vinden als die nu niet terugkomen", zegt ze boos. „Als wij zoveel geld naar de gemeente brengen, moet daar iets tegenover staan." Van boosheid is bij André van Meel, die even verderop zijn gol den retriever uitlaat, geen sprake. Hij schiet in de lach als hij over de herinvoering van de belasting hoort. „Je weet het gewoon: als ze geld nodig hebben, komen ze met zoiets", stelt hij. „Lekker ge makkelijk. Ik ga me er echt niet druk over maken, wat heb ik daar aan? Maar fair is het niet." Afgeschaft Toen de hondenbelasting ruim twintig jaar geleden werd afge schaft, wilde de gemeente de op brengst ervan niet verliezen. Daarom werd voor hetzelfde be drag een verhoging van de ozb doorgevoerd. Je zou dus kunnen zeggen dat de hondenbelasting al in de ozb verwerkt is. Dat bete kent dat de gemeente straks in fei te twee keer hondenbelasting heft. „Ik snap best dat sommige mensen dat zo zien en theore tisch klopt het misschien ook wel", zegt wethouder Loes Meeu- wisse. „Maar het is zo lang gele den en er is zoveel gebeurd, dat je in mijn ogen niet meer kunt stel len dat de hondenbelasting in de ozb zit." Ze wijst erop dat de ge meente de ozb de afgelopen jaren steeds met alleen het inflatieper centage heeft laten stijgen. Als hij destijds niet was verhoogd met het bedrag van de hondenbelas ting, was er wellicht een keer een extra verhoging van 1 of 2 procent gekomen. „En dan was het effect hetzelfde geweest." De oppositie heeft nog gepro beerd het opnieuw invoeren van de hondenbelasting van tafel te krijgen. De SP noemde het een blafboete. De coalitie hield er ech ter aan vast. Het is één van de maatregelen om Goes weer finan cieel gezond te maken. Ook de rioolheffing gaat flink omhoog. KAPELLE De Koptische kerk in Kapelle nodigt alle kerkbestuursle den uit Zeeland uit om op zater dag 10 december een kijkje te ko men nemen. Om 14.00 uur houdt bisschop Anba Arseny die dag een lezing over de Koptische kerk in Nederland. Daarnaast worden de iconen besproken die in de Heili ge Maria en St. Arseniuskerk aan de Biezelingsestraat aanwezig zijn. De Kapelse Kopten hopen hiermee de (goede) banden met andere kerken te verstevigen. RIJN MAKELAARS VERKOOPPLANNEN MET UW WONING? MISSCHIEN HEBBEN WIJ UW KOPER AL WEL GEVONDEN, NEEM VRIJBLIJVEND CONTACT MET ONS OP 0113-219565 WWW.RIJNMAKELAARS.NL Tot nu toe is het kommer en kwel. In december 2014 werd het doorlaatmiddel opengezet, waardoor het zoute Ooster- scheldewater in het Ramme gors kon stromen. Eerst trad aan de kant van de Oosterschel- de te veel bodemerosie op, later werd een dam aan de kant van het Rammegors deels weggesla gen door de sterke stroming. De aannemer legt nog de laat ste hand aan het nieuwe door laatmiddel, maar als tegensla gen deze keer uitblijven, maakt het miljoenenproject op dins dag 6 december een nieuwe start. Die dag wordt ook het in formatie- en uitkijkpunt van Staatsbosbeheer bij het Ramme gors geopend. Het is de bedoeling dat door de verzilting schorren en slik ken ontstaan in het natuurge bied bij Sint Philipsland. In het verleden was het Rammegors rijkelijk begroeid. Dat groen is allemaal weggehaald. Kapsalon de Jonge zaterdag 12 november 2016 De huidige kavel van Hendrik's Plaza, het winkelcentrumpje aan de Nieuwe Rijksweg bij 's-Heer Hendrikskinderen, krijgt wellicht een andere invulling. Luc Oggel 's-Heer Hendrikskinderen Hondenbezitter het haasje Rob Paardekam Nel Slabbekoorn, met hond Rex, is niet bij dat de hondenbelasting terugkomt, foto marcelle davidse MAKELAARS 61 TAXATEURS O.Z. Twee jaar na de opening van het doorlaatmiddel in de Krab- benkreekdam maakt het ambi tieuze project om natuurge bied het Rammegors te verzit ten een nieuwe start. Rob Paardekam Sint Philipsland Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis, Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars www.kapsalondejonge.nl Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 145