O CD O wboa 1 20 ZEELAND Eredivisie komt terug in Veere De Bevelanders vindt zijn draai T-Tel trekt zich terug uit competitie Binnen de Zeeuwse paardensport zijn Chantal en Jessica Nijpjes (31) gevestigde namen. Sinds 2008 hebben ze in Sint Laurens hun eigen dressuurstal, die de tweeling graag verder wil uitbouwen. Ze willen dolgraag een binnenhal, alleen werkt de gemeente Middelburg niet echt mee. „We voelen ons best wel onbegrepen." PAARDENSPORT DRESSUURSTAL NIJPJES C Vlissingen VINTERSPORT We hebben altijd steun gehad aan elkaar en hebben vaak aan één blik genoeg Wielrennen De eredivisie zeilen keert in 2017 terug in Zeeland. Op 1,2 en 3 september is er weer een speelronde op het Veerse Meer, dicht bij de stad Veere. Dat meldt de stichting ZSL, dat nauw betrokken is bij de organisatie. In 2016 werd de eredivisie voor het eerst ge houden. Er deden achttien teams aan mee, waaronder Breskens en Wolphaartsdijk. Na afloop waren de organisatie en de ploegen zeer te spreken over de speelronde in Zee land. Vandaar dat men terugkomt. De da tum voor volgend jaar ligt al vast en het is de bedoeling ook in de seizoenen erna Veere aan te doen. Het driebandenteam van De Bevelanders is in de derde divisie bezig aan een remonte, 't Tapperijke 2 werd met 6-2 verslagen. Na vijf nederlagen won de thuisploeg voor de twee de keer op rij. Rinus Kramer en Alfred van den Dries wonnen na keiharde strijd met ge ring verschil. Rinus Rijk won riant: 30-17. 3BSD Hydrozorg verloor kansloos van de koploper in de vierde divisie, De Distel Bil jarts 7.3BSD kreeg met 8-0 een stevige tik. Jan Suykerbuyk en Sjaak de visser boden nog serieuze tegenstand. Philip van der Ma le en Piet Kox kwamen er niet aan te pas. ZAALVOETBAL Het Terneuzense zaalvoetbalteam T-Tel komt niet langer uit in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen. Vol gens Can Kiran, vorig seizoen topscorer, werd het steeds moeilijker een team op de been te brengen. „Maar we waren ook veel te sterk voor de rest. Dat was niet leuk zaal voetballen meer." T-Tel werd twee seizoe nen achter elkaar met overmacht kampioen in de eerste klasse. De competitie is inmid dels twee maanden onderweg. Koploper O Cf Value (9-5-zege tegen HE Facility) en ARBS (10-5-winst tegen Smit Sportprijzen) zijn ongeslagen. Zaalvoetbal WJWJWJo Zat. 26 Nov. Zon. 27 Nov^ 11:00-16:00 Zat. 3 Dec. Zon. 4 Dec. m riTF e vallen maar met een met de deur in huis en bekennen dat het erg lastig is om de zussen uit el kaar te houden. „Je bent niet de enige hoor", lacht Chantal. De drie minuten oudere Jessica: „Som mige mensen weten soms ook niet van wie ze les krijgen. Dan krijgen we later een appje met de vraag van wie ze nou eigenlijk les hebben gehad." Chantal: „Onze va der ziet het soms ook niet, als we ver weg staan. Onze moeder ziet en hoort het wel meteen." Jessica: „Onze gezichtsvormen zijn wat anders. Mijn gezicht is wat boller, zeggen ze. Chantal haar gezicht is wat langer. En Jessi ca heeft een kuiltje. We horen ook wel eens dat onze stemmen iets anders zijn. Maar dat merken we zelf niet. Qua karakter zijn we wel best verschillend." Chantal, met een ondeugende lach: „Ik was niet zo heel goed in boekhouding. Dat is zo'n vak, dat snap je of dat snap je niet. Op een gegeven moment had ik het slecht gemaakt en heb ik aan de leraar ge vraagd of ik het niet een keer na schooltijd in mijn eentje kon over maken. Met het verhaal dat ik het niet snapte en me niet goed kon concentreren in de klas. Het mocht en toen is Jessica gegaan. Daarna zei de leraar: ik ben blij dat je het snapt...." Tijdens wedstrijden hebben ze nooit zulke streken uitgehaald. Jes sica: „Je bent een combinatie met je paard en wilt het dan ook laten zien. We hebben ook allebei onze eigen trainings- en wedstrijdpaar- den." Chantal: „Die hebben dus al lemaal een vaste ruiter. We wisse len het alleen af als we tegen pro blemen aanlopen. Dan kan de an der het paard even aanvoelen en de ander daarmee dan weer hel pen." Ze zouden nu niet meer zonder de paardensport kunnen, terwijl het er niet met de paplepel in is gegoten. Chantal: „We zijn er niet mee opgegroeid, maar het zat er wel al in. Toen we klein waren, wilden we graag gaan paardrijden, maar onze vader was een beetje angstig. We moesten van hem le ren om onze val te breken en heb ben daarom drie jaar aan judo ge daan en zes jaar aan jiujitsu." Jessica: „Van die sporten word je ook weerbaarder. Het is goed voor je balans en je wordt er ster ker van. We hebben één keer aan een wedstrijd meegedaan, maar dat was het niet voor ons. We moesten ons ook op één ding gaan richten." De liefde voor dieren is er altijd al geweest. Op het land achter het huis maakt een papegaai lawaai, lopen twee honden rond en er zijn naast de tien paarden ook nog kippen. Vader en moeder Nijpjes zijn door hun twee dochters de paardensport ingetrokken. Jessica: „Onze ouders stonden altijd ach ter ons, of het nu zomer of winter was. Zonder hen waren we nooit waar we nu zijn. Soms reed pa een paar keer per week naar Erme- lo omdat we daar dan moesten trainen. En onze moeder werkt ie dere dag bij ons op de stal, ze doet zo ontzettend veel. Onze ouders gunden ons alles en maken nog steeds veel mogelijk voor ons. Dat vinden we wel bijzonder." Ochtendmensen Na de middelbare school en een jaar op het Groen College kozen ze voor de masterclass in Deurne, bij Eindhoven. „Daar kon je ook je instructeursdiploma halen. Het was een opleiding van twee jaar, waarbij je 25 keer per jaar naar Deurne moest. Gemiddeld dus om de twee weken. Daar hebben we veel geleerd. Eerst gingen we met de trein, toen we ons rijbe wijs hadden met de auto." Wie reed er dan altijd? Chantal: „Ik meestal heen en Jessica terug. We zijn allebei wel ochtendmen sen, maar Jessica kan 's avonds goed wakker blijven en ik niet. Het waren vaak lange dagen, van 9 tot 9. Terwijl we dan 's ochtends al rond 6 uur op de stal waren." zaterdag 12 november 2016 ZEILEN BILJARTEN t Wielrenner Ant- wan Tolhoek uit Yerseke heeft naast de prijs voor wielertalant van het jaar 2016 gegrepen. Deze zogenaam de Gerrie Knete- mann Trofee ging gisteravond naar Sam Oomen. Er wa ren zes talenten genomineerd. H De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen wonnen gistera vond met 8-3 van hekkenslui ter asv Lebo. Khalid El Hat- tach blonk uit. Lees een uitge breid verslag van deze wed strijd in de eredi visie op www.pzc.nl. ■c a <0 10:00 17:00 Omnium Zwembadweg 3 10:00-17:00 ——Buitenhof Tuinmeubelen 1 Naast Albert Heijn XL 12:00-16:00 Pr. Rooseveltlaan 745 U kunt met Cnoc l\/l irlrlolbi ii*n Goes - Middelburg betalen! Tweeling voelt Barry van der Hooft Sint Laurens w Wat zijn de verschillen? Hebben jullie er wel eens misbruik van gemaakt op school? —Chantal Nijpjes Chantal Nijpjes: „Het was zwaar bij Hexagon. Maar het heeft ons wel gevormd en gebracht tot waar we nu zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 134