B* Hier blijven we voor thuis serie De goede huisvrouw »film Vrouw aan het werk Na films als A Beoutifut Mind en The Do Vinci Code (nu in de bioscoop), komt regisseur Ron Howard (62) voor het eerst met een tv-serie. Het drama Mors bevat interviews met echte ruimtevaart experts. „We dachten dat het interessant zou zijn een documentaire te maken over Elon Musk, zijn bedrijf SpaceX en andere ruimtevaartprogramma's die zich focussen op Mars. Toen kwam het idee om datgene wat we leren vervolgens ook in gedramatiseerde vorm te laten zien. Hoe zou de mens Mars ervaren? Het kon wel eens heel opwindend uitpakken. Het leek ons een cool experiment." „Er zit voor mij enorm veel ener verend drama in de verhalen van mensen die bereid zijn alles op te geven voor exploratie. Ik wil dat ook aanmoedigen. Ik hoop dat deze serie mensen opgewonden maakt voor het idee van ruimtereizen en kolo nisatie." „Ik denk dat de kosmos het belang rijkste gebied is dat we ooit hebben verkend. We willen die ruimte om onze evolutie voort te kunnen zetten en om dat te realiseren moeten we een multiplanetaire soort worden. Ik geloof daar in. Het is geen roman tisch idee, het is een noodzaak. Ik hoop op een discussie over wanneer we naar Mars gaan, niet of we naar Mars gaan. Dat is misschien contro versieel, maar ik denk dat het een belangrijke debat is." „Ik zie het zo: als je een verhaal wilt vertellen voor een groot publiek, is dit dé tijd om dat te doen. Als je echt gepassioneerd bent, gaat het lukken op een van de tegenwoordig vele platforms. Het kan film, televisie of digitaal zijn... Dat is geweldig voor zowel makers als het publiek. Als verhalenverteller boeide het me nooit hoe mensen mijn werk zien. Als ik het maar op een kwalitatief goede manier kan vertellen." „Het wordt juist makkelijker. Omdat mijn kinderen het huis uit zijn, heb ik wat meer tijd. Het stelt me ook in de gelegenheid meer te experimente ren. Ik maakte bijvoorbeeld onlangs een documentaire over The Beatles: Eight Days a Week. Dat was een unieke ervaring. Dit is voor mij een heel creatieve periode en ik vind het regisseren zelfs fysiek gemakkelijker worden. Ik weet niet waarom, mis schien is het de beschikbare tech niek van tegenwoordig, misschien is het gewoon ervaring. Maar op de een of andere manier eisen projecten ook mentaal gezien minder hun tol dan toen ik jonger was." wg magazine 51 zappen Tekst: Gudo Tienhooven Vanwaar die bijzondere hybride tussen speelfilm en documentaire? U maakte in 1995 de film Apollo 13 met Tom Hanks. Waar komt uw inte resse voor ruimtevaart vandaan? Het koloniseren van Mars; hoe realistisch is dit volgens u? Wat vindt u van de veelgehoorde stelling dat films in deze 'gouden eeuw voor series' steeds minder relevant worden? U hebt een enorm cv. Wordt het kiezen van projecten met de jaren moeilijker? Mars, National Geographic, zondag, 22 uur De veelgeprezen serie The good wife, waarvan sinds kort zes seizoenen te zien zijn op Netflix, richt zich op Alicia Florrick (actrice JuLianna Margulies) en haar gezin. Haar man, die officier van justitie was, zit in de gevangenis. The Good Wife, Netflix 150 jaar telt het oudste grand hotel van Nederland. Docu in acht afleveringen. m* Vier Seizoenen aan de Amstel, zater dag, 22.10 uur, NPO 1 Secretaresse Tess McGill wil graag de sociale ladder op klimmen. Ze werkt voor de succesvolle zakenvrouw Katherine Parker, die Tess wel wil helpen. Ze blijkt een oplichter. Tijdens haar vakantie neemt Tess wraak. Klassieke komedie uit 1988 met Melanie Griffith, Sigourney Weaver en Harrison Ford. Working Girl, za terdag, 21.20 uur, Eén In Mars zit veela drama'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 117