Nu ik het verhaat van Cor en Aleid ken hen ik óm, en stiekem een beetje jaloers zelfs oude, simpele kledingstukken me dierbaarder zijn dan alle nieuwe die ik nog wil kopen. Het Nieuwe Kleren van de Keizer-gevoel dat me soms bekruipt als ik een hys terische modeshow zie. Het besef dat praktisch soms zo gek nog niet is. Niet dat ik mode zat ben, ben je betoeterd, maar er is zo veel méér te vertellen met textiel. Hoe het ook zij: toen ik de vraag kreeg om een boek te maken over de niet-materiële waarde van kleding, kwam dat precies op het juiste moment. Er ging een nieuwe wereld voor me open: de wereld van de échte kle ren, waarin hipheid geen rol speelt, een wereld die vele malen groter is dan die van Chanel en Dior. In het boek konten de meest uiteenlopende mensen aan het woord: een non met een maatje meer en een centje minder, mi nister Plounren die jüist in vluch telingenkampen jurken draagt, uit respect voor de bewoners. We interviewden een tienjarig meisje dat zelf kleren naait, politie woordvoerder Ellie Lust die blij is met haar nieuwe uniform en last but not least Cor en Aleid, twee wandelfanaten die altijd identiek gekleed gaan. Een hartverwar mend verhaal, dat iedereen die grappen maakt over stellen in identieke kleding beslist even moet lezen. Vooruit, het was óók een schrikbeeld voor mij: na mijn pensioen al nordic walkend de paden op en de lanen in gaan, met naast me nog een krasse knar in krek hetzelfde jack. Nu ik het verhaal van Cor en Aleid ken, ben ik óm, en stiekem een beetje jaloers zelfs. Dat ze dezelfde kleren dragen en hun schoenen delen heeft namelijk niet alleen te maken met hun gedeelde liefde voor wandelen, maar ook met hun diepe liefde voor elkaar. Zo dicht als Aleid bij Cor ben ik nog nooit bij een verkering geweest, vrees ik, al heeft dat ook ermee te maken dat ik niet val op mannen van 1.63 m met schoenmaat 39, maar ik dwaal af. Bij de foto's van werkende man nen in doorsnee ruitjesoverhem den en suffe pakken overviel me ook een soortgelijk gevoel. Het is zo intens lullig dat het grappig wordt, een soort Debiteuren Crediteuren, maar dan in het wild. Maar als je de mannen goed bestudeert, zie je dat ze het op perbest naar hun zin hebben op kantoor. Ze hebben een eensge zind praktische dresscode en Symboliek Bij de inhuldiging van koning Willem-Alexander verscheen prinses Mabel in een creatie van Viktor Rolf. Zwart, met een witte mouw. Haar echt genoot prins Friso lag op dat moment in coma. Warmte Frits Marnix Woud stra draagt de kleding van zijn overleden zoon Lucas. 'Het is fijn en vertrouwd om zo de dag te beginnen.' 34 zaterdag 12 november 2016 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 100