Schotland zet zich schrap voor zogenaamde 'Battle of Britain' 28 Blind baalt van blessureleed, maar er blijft genoeg over om zondag Luxemburg te kloppen. Om toch maar met een positieve noot te beginnen: toen het Nederlands elf tal zich woensdag in de Arena probeerde te verweren tegen België, oefende de tegen stander van zondag ook. KV Me- chelen, de huidige nummer tien van de Belgische competitie, vloer de Luxemburg met 2-4. Na twin tig minuten stond het al 0-3. Nog steeds bevreesd voor een nieuwe sportieve tegenvaller van Oranje zondag in Stade Josy Barthel? Sinds 1934 probeerde Luxemburg zich negentien keer op een rij te kwalificeren voor een WK. Het lukte geen enkele keer. Die serie levert het kleine landje zelfs een heus wereldrecord op. Van de 127 kwalificatieduels won nen de Luxemburgers slechts 4 wedstrijden, 115 keer werd er verloren en het land incasseerde liefst 413 tegentreffers. Met andere woorden: waar ma ken we ons druk om. Of is daar toch reden toe? Moeten we ons zorgen maken voor de wedstrijd van zondag tegen een voetbal dwerg? Okselfris Aan de lange lijst met afwezigen (geblesseerd: Quincy Promes, Ste fan de Vrij, Davy Pröpper, Rick Karsdorp, Terence Kongolo en ge schorst: Kevin Strootman) kon na het treffen met de Belgen een drie tal worden toegevoegd. Jeremain Lens, Vincent Janssen en Stijn Schaars haakten geblesseerd af. Ook Jordy Clasie stapte niet oksel fris van het veld in de Arena. „Ik was voorafgaand aan het duel met België niet eens bezig met het soort blessures dat Lens en Janssen opliepen", zegt bonds coach Danny Blind. „Maar meer over het oplopen van kleine pijn tjes, die je niet zomaar in drie of vier dagen kwijtraakt en die abso lute fitheid in de weg staat voor de wedstrijd tegen Luxemburg." En dus staken Blind en zijn rech terhand Fred Grim de koppen bij elkaar. Er moesten extra man schappen worden opgeroepen om Oranje op oorlogssterkte te krij gen. Maar waren die er eigenlijk nog wel, met in het achterhoofd dat de routiniers Robin van Persie en Klaas-Jan Huntelaar al een tijd je op een zijspoor zijn geparkeerd? „Ze zijn er wel, ze zijn er altijd", zegt Blind. „Maar het wordt er in de regel nooit beter op, anders hadden ze al bij Oranje gezeten." Leroy Fer en Marten de Roon kregen een telefoontje. Het duo traint vandaag mee. En door de te rugkeer van Arjen Robben, wat bij zijn medespelers moet aanvoe len alsof het elftal er sowieso op Kort Krul houdt nul bij debuut Tim Krul heeft bij zijn eerste wedstrijd in de hoofdmacht van Ajax de nul gehouden. De doelman, die wegens een knieblessure nog niet in actie kwam, deed mee in een be sloten oefenwedstrijd tegen eerstedivisio- nist Achilles'29. Door twee doelpunten van de Colombiaanse aanvaller Mateo Cassierra won Ajax het duel op De Toekomst met 2-0. Janssen kan nog tellen Vincent Janssen stelt dat hij 'gelukkig nog tot tien kan tellen.' De spits van Oranje viel tegen België (1-1) uit met een hersenschud ding en is afgehaakt voor de interland tegen Luxemburg. „Hoe lang het duurt, zou ik niet weten", zei hij gistermiddag. „Het is de eerste keer dat ik zoiets meemaak. Ik had graag meegedaan zondag en mijn eerste in terlandjaar met Oranje goed afgesloten." Van Eijden Oefenzege Bloedserieus legde Kevin Galla- cher in enkele rake zinnetjes het belang van de oudste voetbalruzie ter wereld bloot. Als bondscoach Gordon Strachan verstandig is, zo stelde de ex-international van Schotland, dan laat hij in het team hotel het nationale elftal verplicht 'Braveheart' kijken. De beroemde film met Mel Gibson in de hoofd rol kan de underdogs de juiste in spiratie geven om voor een enor me stunt te zorgen. Het advies van Gallacher vormt slechts een druppel in een reus achtige ketel vol smeuïge verha len. Alle Schotse kranten pakken groots uit. Bijlages van soms 32 pa gina's zijn de norm, alsof in Lon den een oorlog wacht en geen kwalificatiewedstrijd voor het WK in Rusland. Voor even moet alles wijken voor de 113de editie Ontbonden Costa haakt af bij Spanje Chelsea-aanvaller Diego Costa kan niet mee doen in de interlands die Spanje de komen de dagen afwerkt tegen Macedonië en Enge land. Costa heeft te veel last van een lies blessure, die hij zaterdag opliep tegen Ever- ton. Bondscoach Julen Lopetegui had al la ten weten dat het herstel van de aanvaller niet vorderde waarna de Spaanse voetbal bond meldde dat Costa was afgevallen. Quote van de dag 'Inmiddels is het al lang geleden hoor, maar we kennen elkaar goed.' vrijdag 11 november 2016 Mikos Gouka Amsterdam VOETBAL VOETBAL VOETBAL AZ-verdediger Rens van Eijden is tot aan de win terstop uitge schakeld. De Ossenaar heeft een scheurtje in een pees van zijn rechterlies. Naar verwach ting vergt het herstel minimaal zes weken. Willem II had gis teren aan één doelpunt ge noeg om Stan dard Luik in een oefenwedstrijd te verslaan (1-0). Aanvaller Jordy Croux was voor rust verantwoor delijk voor het enige doelpunt van het duel. Schotland leeft nagelbijtend toe naar de derby tegen de gezwo ren rivaal Engeland. Geert Langendorff Londen l Joey Barton heeft zijn tweeja rige contract bij het Schotse Ran gers laten ontbin den. Beide par tijen weigeren commentaar. Barton raakte in opspraak door een ruzie met een teamgenoot op de training. Volleybalbondscoach Giovanni Guidetti neemt afscheid van assistent Saskia van Hintum. Haar plaats wordt ingenomen door Gil Ferrer Cutinho, die tot dusverre tweede as sistent was bij het vrouwenteam. Rick Karsdorp en Brad Jones zijn gisteren teruggekeerd op het trainingsveld van Feye- noord. Ze werkten individuele trainingen af en richten zich op de hervatting van de competi tie volgende week tegen PEC Zwolle. Golfer Joost Luiten is matig begonnen aan de Nedbank Golf Challenge in Zuid-Afrika. De Nederlander kwam tot een ronde van 74 sla gen, twee boven par. Hij deelt plaats 32. —Leroy Fey kent Marten de Roon, beide opgeroe pen voor Oranje, nog uit de jeugd van Feyenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29