u Hogere huur paviljoens gaat naar mooier maken strand DE WEEK -VLAANDEREN 7 Verkeershinder centrum duurt tot en met maart 2017 Er zijn nogal wat straten opgebroken in en om de binnenstad van Hulst. Omwonenden gruwelen ervan, maar zien ook in: 'het was wel nodig'. M U SS VAN HET 'Het vierde gewas CAI BIJ AANKOOP VAN TENMINSTE 15,-AAN BOEKEN Ed van Oosten (72) windt er geen doekjes om. „Het is hier één grote puinhoop." Er zijn deze dagen inderdaad eenvoudigere opgaven dan door het centrum van Hulst te rijden. Dat heeft alles te maken met de werken aan de Frans van Waes- berghestraat (normaliter een druk ke weg) en de naastgelegen Vest dijkstraat, die al enkele maanden aan de gang zijn. De riolering en De werken in de Vestdijkstraat zijn iets vertraagd wegens leveringsproblemen het wegdek waren aan vervanging toe. Van Oosten maakt alles van dichtbij mee. Hij woont boven lin geriezaak Boënne, op de kruising van de Steenstraat en de Frans van Waesberghestraat. Hij was ja renlang uitbater van de winkel. Hij hoopt dat het werk in zijn straat snel klaar is. „Toen ze hier begonnen, zette ik mijn auto nog in de garage. Ik kreeg telefoon van mijn zus dat ik naar het zieken huis in Spijkenisse moest komen. Maar mijn auto stond dus in die garage. Ik moest 36 keer steken. Ik ben maar via de stoep gereden." Van Oosten kan de gedachtegang van Hulst om 'werk met werk te combineren' niet volgen. „Je kunt toch beter alles stuk voor stuk aan pakken? Nu staat het verkeer muurvast. Maar da's misschien te logisch gedacht." Als de werken klaar zijn, draait de rijrichting in de Frans van Waesberghestraat om, om de Gentsestraat autoluw te maken. Van Oosten: „Dan ga ik hier voor m'n raam zitten. Dat wil ik meemaken." Ook mevrouw Aerts (78) uit Hulst vindt de wegafsluitingen 'vreselijk'. „Vooral voor de oude mensen." Ze is met de fiets op weg naar de Etos, maar hoe ze daar moet komen? „Ik weet het niet. Kan ik hier nog door? Ik ga het proberen." Ze is wel voorstan der van het hoger doel: de binnen stad van Hulst autoluw maken. „Als ze nog iets van deze stad wil len maken, moeten ze het wel net jes houden." Ook buiten de wal len wordt gewerkt, aan de rotonde bij de Zoutestraat. Daardoor is de belangrijke toegansweg tot het centrum (via Graauwse Poort) al maanden afgesloten. Mevrouw Tieleman (57) woont in de Zoute straat. „In de binnenstad is het properder dan hier, met al die wer ken. Maar het is goed dat het ge beurt. Het duurt hier geen jaren hè." De rotonde is zelfs bijna klaar. De werken in de Vestdijkstraat zijn vertraagd door problemen met leveren van materiaal, liet de gemeente gisteren weten. Vanaf morgen komt er nieuwe bestra ting. De werken in de Frans van Waesberghestraat verschuiven richting de kruising met Houten kwartier. In maart is alles klaar. Ik hoop dat het rustiger wordt in de Zoutestraat, er wordt vaak hard gereden Waarom alles in één keer? Als je niet bekend bent in Hulst, rijd je je muurvast De gemeentelijke strandnota stond afgelopen januari al op de agenda van de gemeenteraad, maar werd vooruit geschoven, omdat strandpaviljoenhouders veel op- en aanmerkingen had den. B en W doen in de herziene versie nauwelijks aanpassingen. Zo waren de paviljoenhouders kritisch over de komst van nog meer strandtenten. Sluis blijft De huurprijs voor strandpaviljoens verdubbelt in vijf jaar naar het Zeeuws gemiddelde vasthouden aan drie nieuwe pa viljoens: in Cadzand-Bad, in Nieuwvliet en bij Waterdunen. Een extra kiosk in de duinen van Nieuwvliet vervalt wél. De huur prijzen van de paviljoens gaan, als het aan B en W ligt nog steeds omhoog. Met dat geld wor den de komende jaren voorzie ningen op het strand verbeterd, stellen B en W voor. Zo komen er loopplanken, douches en toilet voorzieningen. Ook wordt geke ken of inkomsten van de toeris tenbelasting daarvoor ingezet kunnen worden. Sluis is naar aan leiding van de kritiek ook in ge sprek gegaan met het waterschap over de kwaliteit van de duino vergangen. De raad praat van avond over de strandnota. 2 T/M 12 NOVEMBER - Chris de Stoop - woensdag 9 november 2016 Wegwerken in en buiten Hulst zijn 'pijnlijk maar noodzakelijk' Bob Maes Hulst Via de geïmproviseerde stoep aan de linkerkant is de Frans van Waesberghestraat voor voetgangers bereikbaar. De werken verschuiven naar de kruising met het Houtenkwartier, fotos peter nicolai Mevrouw Tieleman, omwonende Ed van Oosten, omwonende 'Gu kunt nog nie deur de Graauwse Poort'. B en W van Sluis houden vast aan de huurverhoging voor strandpaviljoens aan de kust. Ze komen paviljoenhouders te gemoet met de belofte dat het strand er mooier van wordt. Sophie Stockman Sluis Het vierde gt Chris de Stoop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90