Vos helpt Blijlevens weer aan baan in 'rare wereld' Gehavend Zweden bezorgd naar Parijs €154t €165 €168 Dat is de kracht van het Collectief. Spaargids.nl/pzc 26 Peugeot 108 Fiat 500 Opel Karl 'Twee wereldtitels' Of hij opgelucht is? „Natuurlijk", antwoordt Jeroen Blijlevens zon der nadenken. Drie jaar stond de voormalige sprinter gelaten aan de kant, omdat hij in de zomer van 2013 (als ploegleider van de mannenformatie van Rabo) werd betrapt op een dopingleugen. Dat voorjaar had hij schriftelijk ver klaard nooit met doping in aanra king te zijn geweest. Enkele maan den later bleek uit Franse docu menten het tegendeel. De conse quentie was hard en aangekon digd: ontslag op staande voet. Uit gerekend op het moment dat ook het mannenpeloton overtuigd be gon te raken van zijn kwaliteiten als ploegleider. Eerder al had hij dat laten zien bij de vrouwen, waar hij drie jaar het team rond Marianne Vos leid de. Diezelfde ploeg zet Blijlevens nu terug in het zadel. „Hij heeft de kwaliteiten die we zochten na DOEL het vertrek van Koos Moerenhout: doorzettingsvermogen, passie, vastberadenheid en ervaring", zegt teammanager Eric van den Boom van WM3 Energie, de nieu we naam van de aloude ploeg rond Vos. Dat Vos zelf een belangrijke stem in het geheel had bij de be noeming van Blijlevens, spreekt volgens Van den Boom voor zich. De twee vormden immers lange Winnen met Vos was geen kunst, dat was het wel met de andere rensters tijd een succesvolle combinatie. „Maar ik ben er vooral trots op dat ik in die periode de hele ploeg be ter heb gemaakt. Winnen met Vos was geen kunst, wel met de ande re rensters. Ik houd van het tacti sche spelletje. Marianne is net zo", zegt Blijlevens. Vos stak haar bewondering voor Blijlevens ook nooit onder stoelen of banken. Ondanks alle lof viel het de afgelopen jaren voor Blijle vens echter niet mee om een nieu we ploeg te vinden. „Ik heb meer dere gesprekken gehad, ook met buitenlandse World Tour-ploe gen, maar steeds strandde het op die dopingbekentenis. En als het team al akkoord was, wilde de sponsor het niet meer. Daar word je op den duur mismoedig en cy nisch van." Gelukkig voor hem stapten zijn oude vrienden in 's Gravenmoer wel over de donkere kant van zijn verleden heen. Daar zetelt het ma nagement van Vos (Zeloo) en de ploeg (Van den Boom). Blijlevens was er actief als verkoper van GSG-wielerkleding. De keuze voor hem is daarom in alle opzich ten een logische. Dat vindt ook Roy Curvers. Blij levens toont diens tweet: 'Mooi dat deze vent weer kan doen waar ie goed in is!!!'. Beter zegt hij zijn gevoel zelf niet onder woorden te kunnen brengen. Of hij hoopt om via Vos alsnog een kans te krijgen in het mannenpeloton? Blijlevens haalt zijn schouders op. „Dit is een rare wereld." De passie is nooit verdwenen uit zijn lijf. Het cynisme voorlopig ook niet. x 0 FRANKRIJK Het is nog wat voorbarig voor Frankrijk om te stellen dat het WK van 2018 al in de knip is, maar het ziet er wel goed uit voor de ploeg van Didier De- schamps. De op voorhand lastig ste uitwedstrijd, tegen het Neder lands elftal, werd onlangs met 0-1 gewonnen. En voor de inter land van komende vrijdag met medekoploper Zweden, dat ook zeven punten uit drie duels haal de, zijn er weinig zorgen. Linksback Layvin Kurzawa van Paris Saint-Germain ont breekt weliswaar vanwege een blessure, maar zijn vervanger mag er zijn: Patrice Evra. Daar mee is de 35-jarige verdediger van Juventus er voor het eerst sinds de verloren EK-finale te gen Portugal weer bij in de selec tie van Deschamps. Aanvaller Anthony Martial van Manchester United ontbreekt. Hij kan op Old Trafford niet reke nen op een basisplaats. Ar- senal-spits Olivier Giroud, tegen Oranje en Bulgarije nog absent in de equipe van Deschamps, is wel weer present. Een zege van Frankrijk op Zwe den zou betekenen dat Oranje, bij winst op Luxemburg, naar plek twee kan stijgen. De acht beste nummers twee uit de ne gen kwalificatiepoules gaan uit eindelijk naar de play-offs. De vier winnaars daarvan spelen op het WK, net als de poulewin naars natuurlijk. ZWEDEN Zonder de als international ge stopte Zlatan Ibrahimovic gaat Zweden een loodzware wed strijd tegemoet tegen de verlie zend EK-finalist. De Zweedse bondscoach Janne Andersson heeft het zwaar te verduren. Hij mist ervaring. Voor de interland tegen Frankrijk kan hij slechts drie spelers opstellen die meer dan dertig interlands achter hun naam hebben staan: Jimmy Dur- maz, Andreas Granqvist (ex-FC Groningen) en voormalig PSV'er Ola Toivonen. De ervaren Mikael Lustig (Cel tic) en Martin Olsson (Norwich City) kunnen er niet bij zijn van wege blessures. Datzelfde geldt voor de man die Oranje begin september nog pijn deed in Zwe den (1-1), Marcus Berg. De voor malig aanvaller van FC Gronin gen en PSV is eveneens niet fit. nu via ons vanaf: nu via ons vanaf: nu via ons vanaf: woensdag 9 november 2016 Drie jaar na zijn dopingleugen keert Jeroen Blijlevens terug in het peloton. Hij is de man die Ma rianne Vos terug moet brengen op het hoogste niveau. Ad Pertijs 's Gravenmoer/Meerle Na het vertrek van Anna van der Breggen en Pauline Ferrand Prevot, moet de 29-jarige Marianne Vos ook sportief weer de kar gaan trek ken bij wat volgend jaar WM3 Energy heet. „Natuurlijk is het de uitdaging om Marianne na dit overgangsjaar weer terug te brengen aan de top", zegt ploegleider Jeroen Blijlevens. „Het WK veldrijden en het WK op de weg zijn twee logische doelen." Blijlevens zag dit jaar al dat Vos nog altijd de ambi tie en klasse heeft om terug te keren aan de top. „Ze reed alweer zo slim op de Olympi sche Spelen en het WK." —Jeroen Blijlevens Jeroen Blijlevens (links) en Marianne Vos tijdens hun eerdere samenwerking, foto cor vos Patrice Evra (I) en Ola Toivonen. fotcs pro shots en bildbyran In de poule van het Nederlands Elftal spelen de koplopers Frankrijk en Zweden vrijdag tegen elkaar in het Stade de France. Hoe staan beide teams er eigenlijk voor? Dennis van Bergen Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82