Prins Harry: laat mijn vriendin met rust V Maassluis zet massaal politie in om verstoring kinderfeestje te voorkomen 7 De intocht van Sint trekt publiek, maar ook betogers Demonstranten voor en tegen Zwarte Piet maken^ zich op voor een 1 nieuwe ronde. De pieten zullen er vooral traditioneel uitzien Maassluis houdt de adem in voor de komst van Sinterklaas. Twee jaar ge leden liep de landelijke intocht van de goedheiligman in Gouda volledig uit de hand doordat voor- en tegen standers van Zwarte Piet zich niet konden beheersen. Om een derge lijke situatie te voorkomen, is zater dag een enorme politiemacht op de been. Het collectief Kick Out Zwarte Piet (KOZP) heeft aangekondigd te gaan demonstreren op het plein waar de intocht eindigt, maar heeft de actie nog niet bij de gemeente Maassluis aangemeld. Dat heeft de Nederlandse Volks-Unie (NVU), die pleit vóór het behoud van Zwarte Piet, al wel ge daan. De NVU'ers krijgen ter hoogte van de Zuiddijk een vak toegewezen. Ook is er nog een andere locatie beschikbaar voor protest. Maar KOZP heeft al laten weten vast te houden aan het centrale plein voor 'vreed zaam protest'. Burgemeester Edo Haan heeft eer der al aangegeven het 'kinderfeestje' niet te laten verstoren en zal zo nodig ingrijpen. De politie-inzet zal verge lijkbaar zijn met die bij een risico wedstrijd in het betaalde voetbal. Over precieze aantallen wil Haan geen mededelingen doen. De stad rekent zaterdag op 25.000 bezoekers die Sinterklaas persoonlijk welkom willen heten. Maar liefst 2,6 miljoen tv-kijkers zullen live de uit zending van de NTR volgen. Burgemeester Haan verwelkomt rond 12.00 uur de Sint in de Buiten haven. Een kwartier later zet hij voet aan wal aan de Stadhuiskade waarna een route volgt door de historische binnenstad. Om 13.15 uur wordt op de Markt de live-uitzending afgesloten. Aan het feestelijke programma wer ken honderden vrijwilligers mee, in clusief de 200 pieten die Maassluis le vert. Zij zullen er vooral traditioneel uitzien. De pieten zijn zwart en bruin geschminkt, maar dragen geen oorbellen en hebben ook geen rode lippen. Ook is er een aantal zoge noemde roetveegpieten aanwezig. Welke kleur de NTR-hulpjes van de goedheilig man hebben, wordt vanavond duidelijk in het eerste Sin terklaasjournaal Voor de bezoekers zijn 2.000 par keerplaatsen beschikbaar. Daarnaast laat de NS verlengde treinen rijden. De rebelse, roodharige prins liet gisteren een uitzonderlijke ver klaring uitgaan waarin hij zijn liefde bevestigt én de pers oproept Meghan Markle met rust te laten. Harry maakt zich nu al ernstige zorgen over de veiligheid van zijn nieuwe vriendin, die wordt gestalkt door journalisten - net als zijn moeder Diana vlak voor haar dood. Drommen verslaggevers verzame len zich voor haar woning in de Ca nadese stad Toronto, waar de serie Suits er wordt opgenomen. De pers zou zelfs een poging hebben ge daan haar huis binnen te komen. Geen vriend, kennis of familielid van de actrice is meer veilig voor de nieuwsjagers. Paparazzi speuren naar elk snippertje informatie over het liefdesduo. In de verklaring stelt de Britse prins dat 'grenzen zijn overschre den'. Op het internet is een stroom 'seksistische berichten' verschenen. Zo zou Markle een golddigger zijn. Ook worden allerlei racistische op merkingen geplaatst, omdat haar moeder Afro-Amerikaans is. De twee hebben sinds de zomer een relatie. Ze reisden op en neer tussen Londen en Toronto om tijd met elkaar te kunnen doorbrengen. Maandenlang wisten ze hun prille relatie onder de pet te houden. Maar anderhalve week geleden ont hulde de Britse tabloid The Sunday Express Harry's nieuwe liefde. De prins leerde de actrice in mei kennen toen hij in To ronto was om de Invictus Games te promoten, een sportevenement voor mili tairen die gehandicapt zijn geraakt. De derde editie van dat evenement wordt volgend jaar in Toronto ge houden. De 35-jarige actrice groeide in Los Angeles op met het contrast tussen arm - haar moeder liet haar de krottenwijken van Jamaica zien - en rijk: haar vader was lichttechnicus in Hollywood. Nog steeds heeft ze oog voor minderbedeelden. Als Meghan Markle niet op de set staat, serveert ze als vrijwilliger de kliekjes van de filmset aan arme mensen. En dat is niet het enige. Als am bassadeur voor World Vision Ca nada gebruikt de actrice haar be kendheid om aandacht te vragen voor jongeren die het minder goed hebben. Ook strijdt ze voor een be tere positie van vrouwen als kandi daat van de VN Vrouwen. Hoewel Markle al sinds 2002 op de buis is, bezorgde haar rol in Suits de actrice in 2011 wereldfaam. Harry's nieuwe relatie doet stof opwaaien in het Verenigd Konink rijk, omdat Markle is gescheiden. Maar volgens ingewijden is ze geac cepteerd binnen de koninklijke fa milie. De actrice heeft al om de tafel gezeten met prins William en zijn vrouw Kate en zou zelfs prins Char les hebben ontmoet. woensdag 9 november 2016 GO Bij de landelijke intocht zullen jongeren uit Maassluis dansen en musiceren voor Sint en zijn pieten. FOTO MARCO DE SWART Sint wacht verhitte zaterdag Sandra Don Maassluis Het is officieel: de Britse prins Harry (32) heeft sinds de zomer een relatie met de Amerikaanse actrice Meghan Markle (35), be kend als Rachel Zane in de ad- vocatenserie Suits. Ellen van Gaaien Londen A Meghan Markle en prins Harry FOTO'S FREDERIC J. BROWN EN JUSTIN TALLIS/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7