NYNKE DE JONG Christchurch schokt koning Veilig douchen in 1 dag molenaar^ 6 Afspraak of brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaar.nl Column Politieke partij VNL heeft een wetsvoorstel inge diend. Waar het op neer komt: stop de discriminatie van mannen en autochtonen. Dit wil len ze voor elkaar krijgen door het schrappen van een aantal artikelen in het Wetboek van Strafrecht, over positieve discriminatie van vrouwen, etnische minderheden, chronisch zieken en gehandicap ten. Want ja, als je een aantal groe pen positief discrimineert, discri mineer je automatisch de witte, Nederlandse man. heeft. Eeuwenlang ging alles vol gens hetzelfde stramien, en dat stramien was prima. Was er een nieuwe dokter in het dorp nodig? Regel een witte man met een ste thoscoop. Een Hoofd der School? Hier, een witte man met een aan wijsstok. Een nieuwe burgemees ter? Ik heb hier nog wel een leuke witte man met een ketting om zijn nek. Witte mannen zo ver het oog reikte. En de vrouwen? En de donkere mannen? Die deden an der werk. Werk waarbij ze een witte man als baas kregen. Wel zo overzichtelijk. Een verpleegster, oké, maar dan wel met een leuke witte mannelijke dokter erbij. En als er onderling baantjes ver deeld moesten worden, dan pak ten al die witte mannen hun witte rolodexen om te kijken welke Ineens studeren er meer vrouwen dan mannen geneeskunde bleke broeder ze nou weer naar voren konden schuiven. Tot men bedacht dat geen vrouw of etnische minderheid zo Hoofd der School of burgemeester zou worden; die staan immers niet in die rolodexen. Toen bedachten ze positieve discriminatie. Vrese lijk. Noem het dan gewoon: voor trekken. Ineens stond er soms in een vacature dat men op zoek was naar een vrouw. Een vrouw! En al die capabele bleke mannen dan? Moesten die dan maar ergens an ders burgemeester worden? Ongehoord. Het loopt ook de spuigaten uit. Ineens studeren er meer vrouwen dan mannen ge neeskunde. Het begin van het einde. Gelukkig dat VNL de man uit het verdomhoekje wil halen. Maar één geruststelling: in de nieuwe programmering van 3FM hoor je doordeweeks overdag alleen maar witte mannen. Dus als je als witte man wilt uithuilen omdat je al je privileges kwijt bent: misschien willen ze daar wel een lekker liedje van Bon Jovi voor je draaien. In 2011 werd de stad op het Zui dereiland hevig getroffen door een aardbeving, waarbij 185 doden vielen en een flink deel van het historische centrum instortte. Die kern van de stad bezochten Wil- lem-Alexander en Maxima in 2006 op een rondreis door Austra lië en Nieuw-Zeeland en wat ze gisteren bij het weerzien aantrof fen, oogde behoorlijk anders. Liefst 6000 gebouwen raakten flink beschadigd bij de beving. De kathedraal is voor de helft inge stort, in de centrale winkelstraat Cashel Street is de middenstand nog altijd in zeecontainers geves tigd. In die straat staat ook Quake City, een museum over het na tuurgeweld en de heropbouw van Christchurch. Daar ontmoette het koninklijk paar overlevenden en nabestaanden van de ramp. Zoals Jeanette en Bruce McEachen, die al duizenden keren verteld heb ben over de dood van hun zoon Matthew - amper een week na zijn 25ste verjaardag. Matthew McEachen werkte in een tattoo- shop in het centrum, hield de ach terdeur open voor een collega toen de grond hard begon te schudden en werd zelf dodelijk bedolven onder het puin. Nu ze tegenover de koning en koningin van Nederland staan, breekt Jeanettes stem al na een halve minuut. Haar man slaat een arm om haar heen. Willem- Alexander en Maxima verlaten het echtpaar pas als de tranen weer opgedroogd zijn. „Ze hebben zelf kinderen, dus ze kunnen zich onze pijn wel indenken", zeggen ze even later, voor een foto met 185 witte stoelen op een grasveld. Eén voor ieder slachtoffer. Tijdens een tramrit door de stad ziet het vorstelijke gezelschap de alom aanwezige schade even later met eigen ogen. „Het is ongeloof lijk wat er in tien jaar kan veran deren", zegt Willem-Alexander. „Wat een litteken is dit voor de stad." Want we verge ten soms hoe zwaar de witte, Nederlandse man het LEEFTIJDS KORTING* Niemand zit te wachten op een grote verbouwing van zijn huis. Daarom blijft de badkamer vaak te lang zoals hij is. Het kan ook anders: een veilige badkamer in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Samengesteld naar uw wensen en precies op maat gemaakt. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Maak nu een afspraak voor een bezoek aan huis. woensdag 9 november 2016 GO @nynke Witte mannen Ze waren er tien jaar geleden al eens geweest, toen nog als prins en prinses. Willem- Alexander en Maxima keerden gisteren, op dag twee van hun staatsbezoek aan Nieuw-Zee- land, terug naar Christchurch en wisten niet wat ze zagen. Jeroen Schmale Christchurch Ze hebben hele maal gelijk ook. Veilige badkamers vanaf €3995,- ONVEUJG Door gladde vloer, hoge instap, y/ gebrek aan voldoende houvast *€7,50 korting per levensjaar op basis van maximaal 1 persoon, bij aankoop van een comfortdouche. Actie loopt t/m 13 november. Jarenlange ervaring Meer dan 6.000 klanten gingen u voor Eigen montagedienst 40 plaatsingen perweek Alles keurig opgeruimd Ook afvoer van het oude bad Onderhoudsarm Materialen zijn behandeld met EasyClean LANGERTHUIS WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6