;E 44 8 €15 t'È WAT MAG'T KOSTEN? ge- Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Vandaag: de Harley-Davidson aangeboden door Mario de Ritter (41) uit Hoek. en vette bike waar de nekjes van draaien." Met die zin sluit I De Ritter zijn advertentie op Prikbord af. „Het is geen motor om hard mee te rijden, maar vooral om een stoer imago mee neer te zetten", vertelt hij vanuit zijn woonplaats Hoek. „Rondrijden op een drukke boulevard, vaak aan het gas draaien en ondertussen weten dat de mensen naar je kijken. Dat is waar een Har ley-Davidson voor mij voor staat." De Ritter sleutelde als tiener al aan brommers. Hij wilde altijd net andere voertuigen hebben dan leef tijdsgenoten. Reden zijn vrienden op een Honda Camino, dan kocht De Ritter een Vespa Bravo. Sinds 2006 schaft hij oude motoren aan, verbouwt hij die en verkoopt hij ze weer. „Het opknappen is mijn hobby, geld verdienen is niet het doel. In 2011 kocht ik deze Harley om hem hele maal uit elkaar te halen. Ik zat soms weken elke avond van half zeven tot DE CONCURRENTIE elf uur te knutselen. Na een jaar was de motor weer als nieuw. Het heeft veel tijd en energie gekost hem zo mooi te krijgen." Bijna alles aan de motor is anders dan toen De Ritter hem kocht: van de verlengde benzinetank tot het nieuwe zadel en van de verbrede olietank tot het nieuwe spuitwerk. In 2012 maakte De Ritter zijn eerste ritje op zijn Harley naar de Harleydag in het Belgische Bassevelde. Daar bleek de motor meteen populair. „Ik werd gevraagd om hem te showen in een stand. Al na vijf minuten kwam er iemand naar me toe die hem wilde Wekenlang zat ik elke avond te knutselen aan deze motor kopen. Dat was toen geen optie, ik had net mijn eerste ritje gemaakt." Ruim vier jaar later vindt hij het wel tijd om tot verkoop over te gaan. „Ik vind het verbouwen leuker dan het rijden, dus de motor staat nu vooral stil. Mijn 9-jarige zoon is ook gek van bijzondere auto's en moto ren. Voor hem is het leuk als ik aan een nieuwe opknapklus begin. Maar de belangrijkste reden om de Harley te verkopen, is dat ik weer voldoende knutselinspiratie heb. Met het geld van de verkoop kan ik aan een nieuw project beginnen." De Ritter sleutelt ook graag aan oude auto's. „Ik heb een Jeep te koop staan, daar heb ik in 2014 in drie maanden veel aan vernieuwd. Ook heb ik de auto ruim 30 centimeter verhoogd. Ik vraag er 9.900 euro voor, maar ruilen tegen een Ameri kaanse pick-up van voor 1975 is ook bespreekbaar. Dat lijkt me een mooie uitdaging, om zo mijn hobby nieuw leven in te blazen." Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een bos bloemen. woensdag 9 november 2016 Corry de Ridder (79) uit Middelburg: „Voor een bosje bloemen ga ik altijd naar André's Bloemen op de Markt in Middelburg. Ik vind het fijn dat ik zo dicht bij huis een bloemenzaak heb. Ik kom oorspronkelijk niet uit Zee land, maar ben wel voorstan der van de 'TM Zeeuwse zuinigheid. Het liefst koop ik de goedkoop ste bloemen. Zijn er mooie rozen in de aanbieding, dan neem ik die mee en 5 euro vind ik dan genoeg." Bram Francke (65) uit Vlissingen: „Ik geef niet vaak genoeg bloemen aan mijn vrouw. Soms geeft ze een hint: 'Wan neer was ook alweer de laat ste keer dat je met bloemen thuiskwam?' Ik geef het liefst een bos als ze het niet verwacht. Mijn vrouw houdt van witte rozen die ik koop bij een kwekerij. Die bloemen blijven zeker twee weken mooi. Je koopt ze daar per stuk. Meestal neem ik voor 25 tot 35 euro aan bloemen mee." Alice v.d. Laan (61) uit Zoutelande: „Een bos bloemen vind ik een ideaal verjaardags cadeau. Hoeveel geld ik daaraan uitgeef? Gemiddeld denk ik 15 euro. Ik koop meestal een boeket bij een speciaalzaak en niet in de supermarkt. Alleen de narcissen, krokussen en hyacinten die ik na kerst aanschaf, koop ik in de supermarkt. Verder koop ik nooit bloemen voor mezelf." P2 -4 Op de Harley dag was er na vijf minuten al inte resse in Mario de Ritters motor. FOTO PETER NICOLAI Sleutelen aan een stoer imago Hans Puik -Mario de Ritter Ji££k "Tj V&5 L Verbouwde Harley-David son HD Night Rod Special, 13.750 euro, Bergschen- hoek, (Marktplaats) Object Harley- Davidson Verkoper Mario de Ritter (41) Prijs 19.900 euro Gezien op Prikbord A Harley-Davidson uit 1955, 22.000 euro, Andijk (Marktplaats) A Zelf opgeknapte Harley-Davidson, 8.500 euro, Rotterdam (Marktplaats)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53