Naar de kermis of speelgoed? J 4 v Staafmixers Een goede staafmixer kan hakken, prakken, kloppen en mengen. Samen met BesteProduct.nl nemen zes varianten onder de loep. Mijn geld en ik „Het is mijn droom om mijn passies met elkaar te verbinden in mijn werk. Ik zou het geweldig vinden om een lunchroom te openen of een hippe koffiezaak. Daar zou ik bijvoorbeeld jongeren zonder diploma de kans geven om werkervaring op te doen en ze ondersteunen bij het vinden van een volgende baan." Dat sportabonnement van 264 euro was geen succes „Af en toe bekruipt mij het gevoel dat ik fanatiek moet sporten. Helaas ben ik vooral fanatiek in het begin en blijft mijn sportabonnement daarna onbenut. Doordeweeks woon ik in Den Haag, in de weekenden probeer ik in Zeeland te zijn. Dat lukt niet elk weekend. Dat sportabonnement van 264 euro in Zeeland was dan ook geen succes." „Door al jong te werken, leerde ik de waarde van geld kennen, te sparen voor een doel en daarin bewust zelf keuzes te maken. Ik ben op 13- jarige leeftijd voor ongeveer 4 euro per uur begonnen met werken in de supermarkt. Op de middelbare school en tijdens mijn studie had ik bijbaantjes als zaterdagpostbode en later werkte ik in een verpleeghuis. Eén van mijn eerste spaardoelen was een tweezitsbankje voor in mijn slaapkamer." „Waaraan iemand waarde toekent, is persoonlijk. Wat de één geldver kwisting vindt, voelt voor de ander niet zo. Als kind kreeg ik van mijn ouders de keuze: 10 gulden uitgeven op de kermis of - als ik niet ging - 20 gulden krijgen voor iets anders." „Nee, ik koos op de basisschool altijd voor die 20 gulden. Dat geld besteedde ik voornamelijk aan speelgoed. Iets waaraan ik langer plezier beleefde." „Ik heb ervaren dat door een wijzi ging in omstandigheden iemands financiële positie van het ene op het andere moment volledig kan veranderen. Een echtscheiding, ver lies van werk of afname van gezond heid kunnen hier een rol in spelen. We moeten er alles aan doen om naar mensen met die problemen te luisteren. Voordat ik Kamerlid werd, was ik maatschappelijk werker. Ik begeleidde gezinnen met weinig geld, mensen die hun werk verloren of te maken hadden met schulden. Zo heb ik zelf van dichtbij ervaren tegen welke obstakels zij aanlopen in onze wetgeving. Dat vind ik belangrijk." „Ik heb een verrassingsreis geboekt naar een onbekende bestemming, waarbij het hotel, de vliegreis en het ontbijt door een reisorganisatie worden geregeld. Binnenkort ga ik naar Schiphol en pas bij het inchecken hoor ik waar ik de vol gende vierdagen verblijf. Een week van tevoren ontvang ik het weerbe richt, zodat ik weet welke kleren ik moet inpakken. Voor ongeveer 500 euro geef ik de controle uit handen en ga ik zonder verwachtingen op reis." DE UITSLAG f woensdag 9 november 2016 PZ Elke week vraagt de redactie een streekgenoot het hemd van het lijf over financiële kwesties. Vandaag: Tweede Kamerlid Joyce Vermue (31) uit Schoondijke. Ze is PvdA- politicus en vindt het belangrijk dat het Zeeuwse geluid in Den Haag wordt gehoord. Hans Puik Wat zou u doen met een miljoen? —Joyce Vermue Weieens spijt gehad van een aankoop? Hoe bent u opgevoed met betrek king tot geld? Wat vindt u geldverkwisting? En? Veel op de kermis geweest? Gezinnen die weinig of niets hebben, voelen zich niet altijd ge hoord door Kamerleden die meer dan een ton verdienen. Wat vindt u daarvan? Wat was uw laatste financiële uitspatting? Joyce Vermue: „Eén van mijn eerste spaar doelen was een tweezits bankje." Bang voor de mixer Waar gehakt 1. Tefal Infiny 2. Philips HR wordt, vallen Force Premium 1673 84) spaanders. 69,99) Superstil en een Maar er zijn Makkelijk instel degelijk design. ook lichtpunt baar, een prach Hakt feilloos de jes. tige vormgeving Vw I I noten fijn, maar en een mooi re klopt wat sloom de sultaat in beide room mooi op. De rondes. Een fik turboknop die de kie te traag bij snelheid bepaalt de slagroom en naarmate je harder een wat gam drukt, is echter mele opschroef- moeizaam onder garde. controle te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49