Plan voor een nieuwe O CD CD 12 ZEELANI Leden Nieuwdorp: 'nee' tegen fusie Van Drongelen laat toernooi schieten Bastiaansen begint winter in Landgraaf Lopen in Heikant en Cadzand-Bad VELDRIJDEN LINDY VAN ANROOIJ De leden van sportvereniging Nieuwdorp zien een fusie met Lewedorpse Boys niet zitten. Dat hebben ze maandagavond in een extra algemene ledenvergadering laten blij ken. Bij die bijeenkomst legde het bestuur van de omnivereniging, waarbinnen de voetbal- tak het grootst is, een intentieverklaring tot fusie voor aan de leden. Alleen als twee der de van de aanwezigen vóór stemden, kon het bestuur verdere besprekingen gaan voe ren met de buurvereniging. Die steun kwam er echter niet: 68 mensen waren voor en 58 tegen. Bij de jeugd werken de twee clubs al jaren samen. Daar komt geen verandering in. Maar een fusie van de gehele verenigingen is voorlopig van de baan. Rick van Drongelen is niet met Oranje on der 19 afgereisd naar Georgië, waar de ploeg van KNVB-coach Maarten Stekelenburg meedoet aan een sterk bezet vierlandentoer- nooi. De 17-jarige Axelaar heeft deze week examens en Alex Pastoor, zijn trainer bij Sparta, had ook liever dat Van Drongelen even rust kreeg. De verdediger speelde dit seizoen alle twaalf wedstrijden in de eredi visie. Daarin is het gepromoveerde Sparta sterk gestart en bezet het knap de zevende plaats. Oranje onder 19, waar Rick van Drongelen de laatste tijd aanvoerder was, begint het vierlandentoernooi vandaag met een wed strijd tegen Frankrijk. Daarna volgen nog duels met Spanje en het gastland. Freestyle snowboar- der Erik Bastiaansen begint aan zijn nieu we seizoen. De eer ste twee wedstrij den van de Terneu- zenaar zijn in Land graaf. Zowel van daag als morgen is op de indoorbaan een Europa Cup. Bastiaansen is gespe cialiseerd in de disci pline slopestyle. Hij werd twee jaar gele den wereldkampi oen bij de junioren. In Zeeuws-Vlaanderen zijn er komend weekeinde twee trimlopen: zaterdag is de JefFThuy Memorial in Heikant, zondag wordt de eerste VAC Natuurloop van dit sei zoen gehouden in Cadzand-Bad. In Heikant wordt om 15.00 uur gestart met de afstanden 3000, 5400 en 12200 meter. De jeugdlopers krijgen kort ervoor 1000 en 2000 meter voorgeschoteld. De VAC Natuurloop is de eerste in een reeks van vier lopen waarover een klasse ment zal worden opgemaakt. Vooral bij Bel gische lopers is deze reeks in trek. De start is bij strandpaviljoen De Zeemeeuw in Cad zand-Bad om 10.30 uur. Er kan gelopen wor den over 2500, 4300 en 9700 meter. De jeugd legt na 10.15 uur 750 of 1500 meter af. Inmiddels mag de achttienjarige Zeeuw-Vlaming al leen nog bij de se nioren uitkomen. Lindy van Anrooij (20) uit Kapelle richt zich dit jaar voor het eerst volledig op het veldrijden. Dat moet gaan resulteren in mooie resultaten Het is drie kwar tier buffelen. Vandaar dat Lin dy van Anrooij erna ook even he-le-maal ka pot zit. Het is optrekken, bemodderde heuvel op, glibberend naar beneden, ver der over een bospad, van de fiets af om over de planken te kunnen springen, door het rulle zand, af stappen omdat fietsen echt niet meer gaat, er weer op springen en op gang komen, weer wat glooiing, weer wat modder en weer wat zand... En dat dan ronde na ronde. „Eigenlijk is het altijd zwaar", zegt Lindy van Anrooij na de Waaslandcross in Sint-Niklaas. „Is het parkoers heel modderig of heel zanderig - zoals vandaag - dan heb je moeite om er goed doorheen te komen. Maar is het overal redelijk verhard, dan maakt het voortdurend hoge tempo het zo lastig." Maar de twintigjarige veldrijd- ster uit Kapelle klaagt niet. Hoe wel ze na een race standaard stuk zit, geniet ze. Ze heeft er heel be wust voor gekozen om zich in de ze sport te specialiseren. Vóór 2016 vulde Van Anrooij haar zo mers met triatlons en duatlons, en niet zonder succes. Maar sinds dit jaar is alles gericht op goed presteren in de winter. „Of ik nu een saaie zomer heb gehad? Nee, hoor. Ik heb die triatlons niet ge mist. Ik heb ook maar drie keer ge zwommen dit jaar. Dat was om mijn zusje Shirin te hazen tijdens trainingen. Ik zwem nog altijd sneller dan haar en zo kon zij mooi in mijn voeten mee." De Bevelandse zat natuurlijk niet stil. Ze reed op de weg en deed mee aan een aantal meer daagse wedstrijden. Daarin kweek te ze hardheid voor de veldritten van deze maanden. Of ik nu een saaie zomer heb gehad? Nee, hoor. Ik heb die triatlons niet gemist Van Anrooij, die uitkomt voor de ploeg Cycling.be/Alphamotor- homes, is nog een belofte. Maar voor die categorie zijn er weinig aparte wedstrijden. Ze rijdt altijd mee tussen de elite-vrouwen. Ze treedt aan tegen wereldtoppers als Sanne Cant, Thalita de Jong en Sophie de Boer. Die rijden vaak ID-renners Tieleman Muller is de man achter Sportpro- motion Zeeland, dat al verant woordelijk is voor veel atletiekeve- nementen op Schouwen-Dui- veland. De Trail by the Sea, zon dag gehouden, is er eentje van. „Over drie jaar willen we uitpak ken", zegt de 78-jarige inwoner van Renesse. „We zijn nu al vier maanden bezig om andere par tijen erbij te betrekken. Ik zou graag zien dat dit initiatief hier op het eiland zo breed mogelijk ge dragen wordt." Hij heeft de gemeente Schou- lk zou graag zien dat dit initiatief zo breed mogelijk gedragen wordt woensdag 9 november 2016 VOETBAL VOETBAL SNOWBOARDEN ATLETIEK 'Standaard in top tien Roeland van Vliet Sint-Niklaas Lindy van Anrooij Lindy van Anrooij rijdt tijdens de Waaslandcross in Sint-Niklaas langs de waterkant. Op het harde zand kan ze even het tempo opvoeren. De GP Denis Steijaert beleeft zaterdag zijn eerste lustrum. Dit is een indivi duele tijdrit voor ID-renners in Graauw. Er zul len meer dan twintig coureurs deelnemen. De eerste start om 11.01 uur. I Trampolinesprin ger Nard Tiele man, afkomstig uit Oostburg, heeft bij de Da vid Hunt Cup in het Engelse Gil lingham goede resultaten ge boekt. De pas dertienjarige Zeeuws-Vlaming werd eerste op het onderdeel dubbele mini- trampoline en maakte op de trampoline ook deel uit van het winnende team. Zeeland krijgt in 2019 zeer waar schijnlijk een vierde marathon. De plaats van handeling wordt Zierikzee. „Het is dan 800 jaar geleden dat Zierikzee stadsrech ten kreeg. Dit is één van de ma nieren om dat te vieren", vertelt Cor Muller, aan wiens brein het idee ontsproten is. Roeland van Vliet Zierikzee —Cor Muller ■E o o. <a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41