Reclamescherm A58 ZEELAND 5 Het plan is om langs alle basisscholen te gaan 112 NIEUWS Aanhouding voor vernielen van autospiegel Gewond na voorrangsfout Drie keer pech bij de tunnel Rolstoelbasketballers Mark Aalders en Linda Hulstein kregen na hun try-out een staande ovatie van groep 8 van De Wingerd. „We brengen het met humor. Zo hebben kinderen niet eens door dat ze veel informatie te verwerken krijgen." Goes Mark Aalders en Linda Hulstein, twee Zeeuwse rolstoelbasketbal lers, willen in de komende twee jaar langs alle basisscholen in Zee land gaan. Het is hun missie om kinderen bekend te maken met in validiteit. Dat doen ze door eerst in de klas over (hun) handicaps te praten en door vervolgens de leer lingen in de gymzaal in een rol stoel te laten sporten. Hulstein: „De kinderen snappen na deze les sen iets beter hoe mensen met een beperking zich voelen. Dat ne men ze mee in de rest van hun le ven. En dat is dan weer goed voor de integratie van invaliden." Het duo kon op De Wingerd makkelijk voor een try-out te recht; Hulsteins dochter Tirza zit We houden de kosten voor onze module bewust laag: 300 euro er in groep 8. „Maar ook met ande re scholen hebben wij al goed con tact", vertelde Aalders. „We hou den de kosten voor onze module ook bewust laag: 300 euro. Eén van onze ideeën is dat de scholen daarvoor een sponsorloop - in dit geval in de rolstoel - organiseren en zo het geld door de kinderen in een halfuurtje laten ophalen. Ook willen wij bedrijven interes seren om deze lessen te sponso ren." Op de basisschool in de wijk Mannee was docent René de Kok meteen enthousiast. „Ik denk dat het heel belangrijk is dat kinde ren meekrijgen wat het betekent om gehandicapt te zijn. En het is heel goed dat ze bij deze lessen la ten zien dat je ook met een beper king ver kunt komen." Tijdens de theorieles toonden Aalders en Hulstein onder meer een YouTube-filmpje van Nick Vujicic, een man zonder armen en benen. Hij redt zich uitstekend in zijn leven. De Kok: „Een paar weken geleden heb ik - en dat was puur toeval - al een hele film over hem laten zien in de klas. Ik vond het mooi om aan het begin van het schooljaar mee te geven: je bent waardevol zoals je bent. Deze les van Mark en Linda sloot daar vandaag perfect op aan." In de klas kregen de rolstoelbas ketballers, nadat ze hun persoon lijke relaas hadden verteld, ontwa penende vragen van de leerlin gen. 'Heb je pijn?' 'Doet het nou pijn als je uit je rolstoel valt?' 'Kan ik ook krijgen wat jullie hebben?' Vervolgens leerden ze in de gym zaal om zich voort te bewegen in een rolstoel en meteen merkten ze hoe anders dat is. „Maar zie je dat mijn rolstoel niet van die handvatten heeft om te duwen? Dat zou ik ook helemaal niet wil len", gaf Hulstein de kinderen mee. „Pas als ik geduwd zou moe ten worden, zou ik me gehandi capt voelen. Zolang ik nog mijn zelfstandigheid heb, voel ik dat niet. Veel mensen met een beper king kunnen zich uitstekend red den. Proberen jullie dat ook maar." Na een afsluitend potje rolstoel basketbal stak Thijmen nog zijn vinger op. „Jullie zeiden aan het begin van de les toch dat we meer zouden gaan begrijpen over men sen in een rolstoel? Nou, da's wel gelukt, hoor." „Wow", reageerde Aalders en thousiast. „Mooier kunnen we het aan het einde van onze eerste les niet hebben." HEINKENSZAND Het grote re clamebeeldscherm langs de A58 in Heinkenszand is geen zaak van de provincie omdat het bord op een bedrijventer rein staat. Daar geldt het pro vinciale verbod op borden langs de weg niet, antwoordt het dagelijjks provinciebestuur op vragen van GroenLinks. De gemeente Borsele is verant woordelijk voor de vergunning. GroenLinks maakte zich ook zorgen over de verkeersveilig heid. Hiervoor is Rijkswater staat de bevoegde instantie. woensdag 9 november 2016 HULST Twee 20-jarige mannen uit de gemeente Hulst zijn gisteroch tend aangehouden omdat ze ervan verdacht worden dat ze een auto hebben vernield. De verdachten zouden zater dag 1 oktober met hun auto over een parkeerterrein bij een supermarkt aan het Sta tionsplein zijn gereden. Een voorbijganger met een winkel wagen zou de auto tijdens het lopen geschampt hebben waardoor de spiegel verbo gen raakte. Eén van de ver dachten stapte uit, liep naar auto van de winkelende man en trapte de spiegel eraf. n12 LEWEDORP Een 64-jarige automobilist uit Goes is gisterochtend ge wond geraakt bij een aanrij ding op de Postweg in Lewe- dorp. Hij werd van de weg ge reden door een 55-jarige auto mobilist uit Lewedorp. Beide mannen kruisten elkaar iets over half zeven op de krui sing van de Postweg met de Maalweg. De 55-jarige reed over de Maalweg en verzuim de voorrang te verlenen aan de Goesenaar, die over de Postweg reed. Er volgde een botsing, waarbij de 64-jarige Goesenaar met zijn voertuig in de sloot belandde. Hij werd per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. ELLEWOUTSDIJK In de Oostbuis van de Wester- scheldetunnel (N62) hebben zich gistermiddag maar liefst twee pechgevallen voorge daan. Buiten, aan de kant van de tolpoortjes, stond nog een derde auto met pech. De Oostbuis is daarom tot 17.00 uur afgesloten geweest voor verkeer. Daardoor is in de spits een file ontstaan. Vanaf 16.00 uur was in eerste instantie alleen de rechter- rijstrook van de Oostbuis afge sloten. Op de linkerrijstrook gold toen een maximumsnel heid van vijftig kilometer per uur. Vervolgens is voor de ber ging de gehele tunnel korte tijd afgesloten voor verkeer. 'Doet het nou pijn als je uit je rolstoel valt?' Leerlingen van De Wingerd mogen vragen stellen aan Linda Hulstein (midden) tijdens de praktijkles. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Roeland van Vliet Mark Aalders INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service erkend BORG Beveiligingsbedrijf erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34