Zorgelijke cijfers Fietsen in centrum Bedrijfsleven juicht fusie havens toe 2 ZEELAND Kreeft Voor minicampinghouder Jan de Korte is de maat vol. Zijn strijd met de gemeente Veere over vlonders en paaltjes blijft etteren. CONFLICT MINICAMPINGHOUDER Commentaar I eer dan één miljard euro hebben de gemeenten in 2015 overgehouden van het geld dat ze voor jeugdzorg en maat- I schappelijke ondersteuning ontvangen hebben. Deze me dedeling kan kan tot twee conclusies leiden. De gemeenten zitten op hun centen ten koste van mensen die afhankelijk zijn van hun zorg. Of, het kan best een onsje minder met de zorgbudgetten voor de gemeenten. In Zeeland is, volgens deze 'definitieve realisatiecijfers van het sociaal domein in 2015', ruim achttien miljoen euro op de plank blijven liggen. Navraag bij enkele gemeenten roept twijfel op. Terneuzen, Bor- sele en Veere herkennen zich niet in de rapportage. Er zijn, ook landelijk, enorme verschillen per gemeente. De ene gemeente ver staat onder uitgaven voor zorg heel wat anders dan de andere, lijkt het. Minister Ronald Plasterk voelt zelf ook nattigheid. Hij wijst er op dat de gemeenten zelf mogen beslissen hoe ze het geld beste den en dat zijn 'definitieve cijfers' eigenlijk een combinatie zijn van gegevens van de gemeenten en het CBS. Hij kondigt een na der onderzoek aan 'om een beter beeld te krijgen van de duiding van de cijfers en de mogelijke verklaringen' voor de verschillen tus sen de gemeenten. Dat is rijkelijk laat. Onduidelijk is welke rekeningen zijn betaald uit het potje voor jeugdzorg en maatschappelijke ondersteuning. Misschien hebben de gemeenten wel veel meer geld opgepot? Misschien zijn ze veel te voorzichtig geweest met het stempeltje 'zorg' en hebben ze er geld op toegelegd? De cijfers die nu voorliggen zeggen feitelijk niets. De ene gemeente verstaat onder uitgaven voor zorg heel wat anders dan de andere VLISSINGEN Met een beetje ge luk mogen fietsers begin volgend jaar na sluiting van de winkels door de Vlissingse Walstraat en omgeving rijden. De politie ging onlangs akkoord, waardoor volgen de week een verkeersbesluit kan worden genomen door B en W. Als er zes weken na publicatie geen bezwaren tegen dat besluit binnenkomen, mogen wielrijders 's avonds en 's nachts weer door de winkelstraten rijden. De bebor- ding zal dan worden aangepast. t Grö Adie uw deze u/eek' Clementines 10 stuks: €1,80 Prei 500 gram €0,49 Almanak De conciërge uit Schapenbout ontfermt zich op zijn school over het aquarium. Daarin huist ook een kreeftje. Of beter, huisde. Vlak voor het weekend constateerde de conciërge geen leven meer in het beestje, dus begeleidde hij hem naar de af- valbak. Na het weekeinde ge loofde hij zijn ogen niet. Want wat liep daar over de bodem? Juist, zijn kreeftje! Toen de con ciërge te horen kreeg dat kreef ten soms hun schild afwerpen, viel het kwartje. En werd hij zo rood als een kreeft. Acht nieuwe struikelstenen Horecaklas in Reünie op NPO 'Oliebollenkar staat verkeerd' MIDDELBURG Zeventig jaar aquariumvereniging istroostig kijkt hij naar de houten paaltjes die nog net de kop opste ken. Mariekerks mi nicampinghouder Jan de Korte staat dinsdag tussen de restanten van de vlonder waarop safaritent Marie Belle stond. Eén van de twaalf vlonders die hij voor 16 november moet verwij deren van de gemeente. Maar De Korte moet ook de tachtig paaltjes per vlonder uit de grond halen. Hij heeft sinds vorig jaar een con flict met de gemeente Veere hier over. Veere weigerde ook een ver gunning voor die vlonders. Een kraan trekt elk paaltje uit de klei. Een enorme klus. 'Marie Lotte' even verderop is al verder onttakeld. De vlonder is inmid dels weg, maar ook daar resteren die paaltjes. „Mijn tenten hebben geen nummers maar namen", ver klaart De Korte. „Marie voor Ma- riekerke natuurlijk. En verder? Tja, gewoon namen." Op de parkeerplaats staat een grote aanhanger met daarop het verwijderde hout. „Vorig jaar moest ik alles verstoken, ik kreeg de vlonders niet onbeschadigd weg. Dit voorjaar gebruikte ik schroeven in plaats van spijkers. Dat scheelt wel. Maar het is zo zonde. Al die arbeidsuren. En waarom?" De Korte is vanaf vori ge week woensdag bezig met het weghalen van het spul. Met hulp van vijf of zes man. Zijn camping is één van de zes tien Farmcamps in Nederland. De Korte: „Op twee moeten de safari tenten na het seizoen weg. De vlonders worden dan met zeil af gedekt. De andere dertien mogen de hele boel laten staan. Ik ben de enige waar echt alles weg moet. Ik snap dat iedere gemeente z'n ei gen regels stelt. Hier moet je je kampeermiddelen in de winter weghalen. Dat is duidelijk. Dat heb ik ook altijd gedaan. Sinds 2013 heb ik die safaritenten. Geen probleem. Tot de gemeente in 2015 opeens eiste dat ik die vlon ders zou weghalen. En zes weken later ook de paaltjes eronder. Die zijn mijn basis, de markering van alles. Zo weet ik waar de waterlei- lk wil dat er eindelijk duidelijkheid komt. Dit kan echt niet nog langer zo doorgaan ding zit, het gas en elektra. Nie mand heeft er last van." Voor De Korte is de maat echt vol. „Bemiddeling is helaas mis lukt. En de uitspraak in de rechts zaak is pas rond 1 december. Maar ja, dan is alles hier al weg. Ik heb de gemeente gevraagd of ze me de tijd wil geven tot die uitspraak. Dat wil ze niet. Dus voor de zeker heid laat ik de gemeente op 11 of 12 november hier controleren als alles weg is. Dat ik straks niet weer voor een onaangename ver rassing kom te staan." Hij sjokt weg richting 'Marie Ro sé', nog meer slopen. Bedrijven in de Zeeuwse havens staan achter een eventuele fusie van Zeeland Seaports en de haven van Gent. Ze denken dat grens overschrijdende samenwerking de beste groeikansen biedt. Maandag werd in Gent tijdens de Vlaams-Nederlandse top de handtekening gezet onder het on derzoek naar fusie. PORTIZ en de VeGHO-Voka Oost-Vlaanderen, de verenigingen van 550 bedrijven die in de havens zijn gevestigd, jui chen zo'n onderzoek toe. Samen worden de Zeeuwse havens en Gent de tiende haven van Europa en de zevende in Noordwest-Euro pa. Hoewel er tussen Nederland en België verschillen in bestuur en regelgeving bestaan, zien de be drijven in de havens dat niet als onoverkoombaar. Ze wijzen erop dat beide havens inmiddels ook commercieel regelmatig samen op trekken, onder meer op buiten landse beurzen waar ze de beide havens als één economisch gebied aanprijzen. Beide verenigingen zien een aantal duidelijke voorde len, zoals schaalvoordelen en kos tenbesparingen. Fusie mag echter niet leiden tot hogere aanleg- en doktarieven. woensdag 9 november 2016 li Nieuwe oogst uit Spanje Vers van 't land! www.groenteschuurtje.nl Open: dinsdag-zaterdag Oostkapelseweg 87, Serooskerke Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG In Middelburg worden dins dag 15 november weer strui kelstenen gelegd. Dat ge beurt in Park de Griffioen en aan de Langevielesingel, ter herinnering aan de weg gevoerde en omgebrachte Joden die op de betreffen de adressen woonden. De stenen herdenken de gezin nen Boasson, Van Dam en Heertje, en Sara Polak- Braasem. De eerste steen wordt gelegd bij Park de Griffioen 22 om 14.00 uur. MIDDELBURG In het NPO-programma De Reünie zijn binnenkort een heleboel bekende gezichten te zien. Oud-leerlingen van de Streekschool in Middel burg die in 1986/1987 in de Horecaklas zaten, doen dan hun verhaal. Aanleiding om een aflevering over deze klas te maken, is topchef Ri chard Ekkebus, die meerde re sterrenrestaurants runt in China. De uitzending is zondag 27 november te zien op NPO 1 om 20.20 uur. MIDDELBURG Het oliebollenkraam op de Pottenmarkt in Middelburg belemmert het zicht op Plein 1940, vindt LPM-raads- lid Ed de Graaf. De horeca ondernemers aan dat Plein worden daardoor bena deeld vindt De Graaf. De LPM'er vraagt of het niet beter is het kraam even wijdig aan de Gortstraat te plaatsen. Hij stelt dat dat zelfs beloofd is aan de hore- ca-ondernemers van Plein 1940. De Latijnse naam van de prachtbarbeel, een opval lend rode aquariumvis die in het wild veel groter kan wor den, luidt Barbus Concho- nius. Die naam kreeg de Mid delburgse aquariumvereni ging zeventig jaar geleden. Zaterdag vieren de leden het platina jubileum met een open dag. Soap rond Annemarie Zevenbergen —Jan de Korte, minicampinghouder Frank Balkenende Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31