'Ik blijf nu rustiger onder een off-day' Nederland en België spelen vanavond 'slechts' een oefenduel. Maar de Derby der Lage Landen blijft een krachtmeting die iets extra's heeft. 24 VOETBAL NEDERLANDS ELFTAL A Kort Pioli volgt De Boer op Stefano Pioli (foto) is de nieuwe trainer van Internazionale. De Italiaan is de opvolger van Frank de Boer, die vorige week na 84 da gen alweer werd ontslagen. De 51-jarige Pio li kreeg in april van dit jaar zijn congé bij La- zio. De oud-voetballer had daarvoor de se lecties van Sassuolo, Chievo Verona, Paler mo en Bologna onder zijn hoede. Vrijspraak in terreurproces De profvoetballer Deniz Naki is vrijgespro ken in het Turkse terreurproces tegen hem. De rechtbank van stad Diyarbakir willigde het verzoek in om de aanklacht te laten val len. De 27-jarige speler van Amed SK stond terecht voor het verspreiden van propagan da voor de verboden Koerdische beweging PKK. Naki voetbalde voorheen in Duitsland bij Sankt Pauli en SC Paderborn. Klap voor Van der Haar Veldrijder Lars van der Haar is door een spierscheuring in zijn dijbeen voor onbe paalde tijd uit de roulatie. De Europese kam pioen van vorig jaar spreekt van een 'grote scheur'. Zijn team komt vandaag met meer informatie. Van der Haar gaf zondag tijdens de cross in Ruddervoorde op vanwege pijn in zijn dijbeen. Hij hoopte dat het slechts om een spierverrekking zou gaan. Opvolger Record Blessure In een Twitter-filmpje kwa men ze gisteren nog eens voorbij: alle goals uit de 5-5 bij Nederland - België in 1999. Er zaten die avond in de Kuip een paar fantas tische treffers tussen. Ed gar Davids soleerde bijvoorbeeld a la Maradona door de Belgische de fensie. Het was zo'n doelpunt dat uiteindelijk nooit voorbijkomt in historische overzichten, want 'slechts' in een oefenduel ge maakt. Maar wie erbij was, koes tert toch een eeuwige herinne ring. Zo ongeveer kan het vanavond ook gaan. Neem Wesley Sneijder, die start vanavond in zijn 125ste in terland. Bij zo'n jubileumduel past in zijn geval misschien wel een mooie vrije trap in de krui sing. Of een fraaie boogbal over de keeper. Wereldranglijst Nee, Nederland - België is van avond natuurlijk geen duel onder WK-spanning, zoals in '94 en '98. Maar het blijkt toch een krachtme ting die altijd iets extra's in zich heeft. En Danny Blind ziet nog een extra reden om het serieus te nemen. „We kunnen onze ran king verbeteren tegen dit soort te genstanders", beseft de bonds coach. „Een hogere plek op de we reldranglijst kan tot een betere lo ting leiden, mochten we straks de WK-play-offs ingaan." Oranje is de huidige nummer 20 op de FIFA-wereldranglijst, de Belgen de nummer 4. Zo ongeveer verhouden ook de elftallen die vanavond starten zich tot elkaar. Zeker nu Nederland veel blessures kent en de Belgen wellicht met al hun aanvallende toppers komen. In de Belgische media wordt die waslijst aan afzeggingen bij Oran je trouwens als volgt uitgelegd: „Ze hebben schrik van de Belgen, daarom valt de ene na de andere uit", zegt Mare Degryse, colum nist van Het Laatste Nieuws. „Er zijn twee klassen verschil tussen Nederland en België. Het moet 0-5 worden", aldus zijn collega Jan Mulder. De laatste Derby was vier jaar gele den een prooi voor de Belgen. Oranje legde daar, achteraf bezien, toch de kiem voor succes, de bron zen plak van het WK 2014. Het was de eerste interland van Louis van Gaal als herintredend bonds coach en hij liet piepjonge eredivi siespelers als Stefan de Vrij en Bruno Martins Indi debuteren. Net als toen is Nederland nu weer zoekende. Die zoektocht weerspiegelt zich in de opstelling vanavond. Sneijder en Maarten Stekelenburg zijn de enige basis klanten die er in 2012 bij Oranje ook bij waren. Improviseren Op drie posities moet Blind impro viseren: rechtsback, controlerende middenvelder en rechtsbuiten. Je- remain Lens zal tegen België de man voorin worden, als de enige buitenspeler die in vorm is bij zijn club. Stijn Schaars kan met zijn ervaring op het middenveld de honneurs waarnemen van de afwezige aanvoerder Kevin Stroot- man. Joël Veltman komt in beeld als rechtsback, al zou zondag te gen Luxemburg de meer aanval lend ingestelde Joshua Brenet logi scher zijn als vervanger van de weggevallen Rick Karsdorp. Blind wil vanavond maximaal een uur met zijn basisploeg spe len, gaf hij al aan. Daarna begint zoals altijd in oefenvoetbal het vele wisselen. Dan gaat de blik al vast naar zondag, naar Luxem burg. 'De mening van Ronald Koeman interesseert me totaal niet' Quote van de dag Nee, aan zijn laatste interland te gen België wordt hij liever niet herinnerd. „Het eerste duel van Louis van Gaal was meteen mijn laatste", zegt Maarten Stekelen burg met lichte zelfspot. Of ja, laat ste, de keuze viel destijds na de 4-2 oefennederlaag van augustus 2012 op Tim Krul voor de start van de WK-kwalificatie. „Maar Krul raakte snel geblesseerd, zodat ik in het begin nog even twee duels te rugkeerde. Daarna verdween ik lang uit beeld. Het WK in Brazilië heb ik niet gekeken. Geen zin in. Ik had daar zelfbij moeten zijn." Pas nu is hij weer betrokken bij Oranje. En: meteen ook weer als nummer 1. Want Stekelenburg heeft in de nieuwe WK-kwalifica tiereeks zélf een concurrent verdrongen (Jeroen Zoet). Zijn rentree ziet hij 'als iets dat ik zelf heb afge dwongen, door nooit op te geven.' „Terwijl ik op een gegeven mo ment wel heel diep zat. Als je niet eens meer een rugnummer krijgt bij een club.Dat was bij Fulham onder Felix Magath. Maar van te genslag groei je ook. Een off-day? Daar blijf ik tegenwoordig veel rustiger onder." Afgelopen weekeinde was er nog zo één. Everton verloor met 5-0 van Chelsea en bij één of twee goals had Stekelenburg meer moe ten doen. „Klopt. Net zoals bij de 0-1 van Frankrijk met Oranje." Maar laatst tegen Manchester Ci ty - toen hij twee penalty's stopte - keepte hij ook een ijzersterke topper. „Over de hele lijn gaat het redelijk dit sei zoen. Je werkt nu echt naar het weekeinde toe in de wetenschap dat je speelt. Dat is heer- k." Bij Oranje heeft Danny Blind nog niet gezegd: jij blijft de hele kwalificatie staan. Stekelenburg heeft dat uiteraard wel als ambi tie. „Bij het volgende WK ben ik 35, voor een keeper nog een prima leeftijd." woensdag 9 november 2016 VOETBAL VOETBAL VELDRIJDEN lï De Duitse voet balclub FC Ingol- stadt 04 heeft met Michael Hen- ke een tijdelijk hoofdtrainer aan gesteld als ver vanger van Mar kus Kauczinksi. Henke werkte al als hoofd marke ting voor de num mer 17 van Duits land. II Basketballer Stephen Curry (foto) van Gol den State War riors scoorde in het duel met New Orleans Pe licans dertien driepunters, een NBA-record. Cur ry maakte in to taal 46 punten, zijn ploeg won met 116-106. l Ook nu derby vol belangen Maarten Wijffels Amsterdam Sinds 30 april 1905 speelden Nederland en België 125 inter lands tegen elkaar. Oranje won er 55, speelde 29 keer gelijk en verloor 41 maal. Het onderlinge doelsaldo: 278 - 218. Kevin Jansen heeft zaterdag in het duel met Willem II voor de tweede keer in zijn carrière een kruisband ge scheurd. De mid denvelder van ADO Den Haag is hierdoor zes tot negen maan den uitgescha keld. Assistent-bondscoach Roy Keane van Ierland trekt zich niets aan van de kritiek van Koeman, die stelt dat de technische leiding van de Ierse ploeg geen rekening houdt met clubbelangen. RKC Waalwijk heeft buitenspeler Pieter Langedijk een jaartje langer vastgelegd, tot medio 2018. Hans Hateboer wil FC Groningen verlaten. De 22-jarige rechtsback heeft zijn club nog maals laten weten dat hij zijn aflopende con tract niet wil verlengen. Sveinn Gudjohnsen traint deze week mee bij Sparta. De 18-jarige zoon van oud-profvoet baller Eidur Gudjohnsen staat onder contract bij Valur uit Reykjavik. Atleet Khalid Choukoud verschijnt op 20 november voor de derde keer aan de start van de Zevenheuvelenloop. Maarten Stekelenburg is weer eerste keeper bij Oranje. En dat wil hij lang blijven. Maarten Wijffels Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25