De gelaarsde Kat JÊÊêl ia 95 21 wijzingen in het spel. Ik heb een geheugen als een zeef." Alle bekende Nederlanders waren gisteren zicht- en hoorbaar opgelucht dat in elk geval het stilhouden van hun deelname nu ten einde was. „Dit voelt bijna als mijn coming-out als homo", verzuchtte radiopresentator Jeroen Kijk in de Vegte. Ook Imanuelle Grives ervaart de officiële bekendmaking als een verademing. Zij stond bij enkele fanatieke fans die precies bijhouden welke BN'ers een paar weken ineens niet meer twit- teren, op een 'verdachtenlijstje'. „Toen was ik even helemaal in paniek", zegt de actrice. „Ik vind het al niet fijn om te moeten liegen. Ook tijdens het spel was dat best heftig." Cabaretier en actrice Sanne Wallis de Vries verzon een yoga-retraite als smoes. „Ik doe wel vaker van die reizen. Het moeilijke was alleen dat ik, niet wetende hoe lang het avon tuur zou duren, aangaf twee weken weg te zijn. Dat vonden mensen wel érg lang. Dan had ik die tijd blijkbaar nodig", zegt ze met een gemeen glim lachje. Inde rij Wie is de Molis een van de weinige tv-titels waarvoor het gros van bekend Nederland in de rij staat om mee te doen. Ook dit 17de seizoen zit vol fervente Mol-kijkers. Alleen Jeroen Kijk in de Vegte had na de uitnodiging wat bedenktijd nodig. „Ik was nooit zo met het programma bezig. Toen ze me belden, vroeg ik me hardop af waarom ze in vredesnaam bij mij uitkwamen. Ik ben helemaal niet fanatiek of sportief. Natuurlijk was ik vooral bang om buiten mijn comfortzone te treden. Die knop moest even om." Zijn verzinsel voor de buitenwereld? „Gewoon even de rust opzoeken na een hartstikke drukke radiozomer. Ik dacht dat drie weken afwezigheid de redactie van Radio 2 niets kon schelen. Eenmaal terug bleken ze toch wat ongerust. 'En we hoorden maar niets!' Dat vond ik stiekem wel een fijne reactie." Het 17de seizoen van het kijkcijfer kanon is volgens gastheer Art Rooij- akkers de 'meest mysterieuze' tot nu toe. „En er zitten enkele grote ver rassingen in, voor zowel de kandi daten als de kijkers." En de groep? „Heel fanatiek! Ze hadden allemaal echt zin om die wereld van list en bedrog binnen te stappen. Dat merk je vanaf de eerste seconde." Zijn collega's zijn er inmiddels heilig van overtuigd: Jochem van Gelder verschijnt volgend jaar in het gloed nieuwe Ver Weg, een SBS 6-variant op de tv-kraker Ik Vertrek. De presentator kan zijn eerste reis voor het programma, over Nederlandse gezinnen die zich in het buitenland vestigen, in alle geuren en kleuren navertellen. „Eenmaal in Colombia ontstond er een huwelijks crisis en de man van het paar kreeg tot overmaat van ramp nog een oorontsteking..." Van Gelder is bijna zelf gaan geloven in zijn zeer bewust gefabri ceerde verhaallijn. Zó lang moest hij zijn deelname aan Wie is de Mol?, dit maal gesitueerd aan de westkust van de Verenigde Staten, geheimhouden. Grinnikend: „Er is inmiddels veel enthousiasme over die nieuwe tv- formule. Misschien gaat Ver Weg nog gebeuren ook." De bekende SBS 6'er riep vorig jaar al 'ja' tegen het De Mol-productie- team. Vanaf dat moment, lang voor Meedoen stond al jarenlang bovenaan mijn verlanglijstje het geliefde programma überhaupt werd opgenomen, kon het liegen en bedriegen al beginnen. „Eindelijk", aldus van Gelder gisteren tijdens een perspresentatie van de nieuwe cast in Hilversum. „Meedoen stond al jarenlang bovenaan mijn verlang lijstje. En maar lijdzaam toezien hoe ik er telkens wéér niet bij zat. Mijn kinderen, hardcore Molloten, riepen steeds: 'Papa, je kan de ma kers toch gewoon bellen of een mailtje sturen?"' Inmiddels is Van Gelder als poten tiële meesteroplichter, een feit. „Dat toneelspelen in Wie is de Mol? is me niet tegengevallen. Wel vermoeiend om altijd op je hoede te moeten zijn. Niet alleen wat het liegen betreft, ook voor de mogelijke aan- Een swingende voorstelling vol kattenkwaad La, 'Qtste yy wees 'ck^ts er Bestel uw tickets op pzc.nl/gelaarsdekat u woensdag 9 november 2016 PC Yvonne Coldeweijer (29) De voormalige Keet! van Telekidsmusicalactrice, YouTuber. Sigrid ten Napel (23) Actrice in Penoza en Overspel. De eerste aflevering is op zater dag 7 januari, 20.30 uur op NP01. Gudo Tienhooven —Jochem van Gelder Roos Schlikker (41) Columnist Het Parool, scenarioschrijfster Bitterzoet en Hart Jeroen Kijk in de Vegte (42) Dj op Radio 2, voice-over van RTL Boulevard. Hart tegen mol? Imanuelle Grives (31) Actrice in onder meer Celblok H en Alleen maar nette mensen. -FQTO MICHECSCHNATER Ga mee naar een sprookjeswereld waarin De gelaarsde Kat Laat zien hoe hij bij een arme molenaarszoon terecht is gekomen. De twee raken bevriend en de kat belooft de molenaarszoon alles wat hij zich maar kan wensen. Het enige wat de kat daarvoor wil hebben, zijn mooie kleren en leren laarzen. Wat zou De gelaarsde Kat van plan zijn? Zal hij zijn belofte nakomen? Of krijgt dit verhaal een ander staartje? Zondag 20 november -13.30 uur Efteling Theater Kaatsheuvel INCLUSIEF GOUDEN BOEKJE 'DE GELAARSDE KAT' *Prijzen zijn exct. servicekosten. Maak kans op een Meet Greet met enkele castleden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21