ï)L ImdJ Adele is met 103 miljoen euro de rijkste jonge Brit 20 VINCENT LUISTERT RADIO De nieuwe groep bekende bedriegers in seizoen 17 van kijkcijfer klapper Wie is de Mol? heeft geen enkele moeite de boel te beduvelen. Dat bleek gisteren tijdens de bekendmaking van de cast. En het liegen tegen de buitenwereld begon al ver voor de opnamen. Susan Visser in tv-serie Smeris Oude liefde roest niet Iedereen wil, nee, moet erbij zijn. Er wordt geschiedenis geschreven. Zelfs de radio, meestal toch vastgeplakt aan het Mediapark te Hilversum, rukt uit. NPO Radio 1 is in New Orleans in swing state Louisiana. Daar gebeurt het. Jan Mom presenteert vanuit een café aan Jackson Square. Een leuk café, er wordt keihard door de gesprekken heen gepraat, geen hond ver staat die gekke Nederlanders natuurlijk. Het zijn zeer interessante gesprekken, met Ne derlanders die al jaren in New Orleans wo nen. Onze consul Conny Williams bijvoor beeld. Ze vertelt over het standbeeld waar aan Jackson Square zijn naam te danken heeft. Het staat vlak voor het café. Verslaggeefster Laura loopt erheen. Het beeld stelt Andrew Jackson voor, de zevende president van de USA, die de Britten ver sloeg. Maar Jackson was, behalve president ook slavenhandelaar. Er zijn mensen die het beeld weg willen hebben. Onlangs demon streerden ze op het plein. Ze riepen: „I can get no satisfaction till we get down Andrew Jackson." Laura interviewt een Amerikaan. „Nee", zegt hij, „dat beeld moet helemaal niet weg. Het is deel van de geschiedenis. Ze breken Rome toch ook niet af omdat daar christenen voor de leeuwen zijn gegooid?" de verhouding tussen blank en zwart in de stad. „Zwarte ouders leren hun kinderen dat als de politie je aanhoudt je je altijd keurig moet gedragen. 'Ja', zeg je dan, 'ik heb een rijbewijs. Dat ligt in het handschoenen kastje en ik ga het nu openmaken om het te pakken.' Dat moet je wel zo zeggen, anders denkt de politie dat je een pistool pakt en dan schieten ze je preventief dood." Dat is New Orleans. Jan Mom kondigt de muziek aan. Een Nederlandse jazzbassist, Thomas Pol, die in New Orleans gestudeerd heeft en er met Amerikaanse musici een al bum heeft opgenomen. Zodra ze beginnen te spelen, zwijgt het café. Dat is New Orle ans, politiek interesseert ze daar niet zo, maar muziek des te meer. Dan naar Radio 2. De Roodshow Late Night zendt live uit vanaf... Jackson Square in New Orleans! Die USA heeft vijftig staten, het zal wel een centenkwestie geweest zijn. En wie hoor ik daar optreden, op Radio 2? Thomas Pol. Daar heb ik dan weer absoluut geen be zwaar tegen, wat mij betreft wint zijn jazz in swing state Louisiana. Met leeuw indeHMH Ruebsamen overleden PC Adele is de nieuwe koplo per op de lijst van rijkste Britse celebs jonger dan 30 jaar. Dat meldt het Britse magazine Heat. Met een geschat vermogen van 103 miljoen euro heeft de 28-jarige zangeres veruit het meeste geld op haar bankrekening staan. Adele stond vorig jaar nog vierde, maar harkte af gelopen jaar miljoenen bin nen met haar album 25. Nog geen twee weken geleden werd bekend dat de omzet van haar succesvolle we- reldtour ook een fiks bedrag oplevert: 138 miljoen euro. Nummer twee op de lijst is Hang Potfer-acteur Da niel Radcliffe (83 miljoen euro), derde staat singer- songwriter Ed Sheeran (50 miljoen euro). Susan Visser en Tjebbo Gerritsma spelen mee in het derde seizoen van de BNN-politieserie Smeris. Momenteel zijn de opnamen in volle gang. De uit zendingen begin nen 22 januari op NPO 3. In het derde seizoen gaat Smeris internationaal: niet alleen jagen Theo Kamp (Jeroen van Konings- brugge) en Willem Niessen (Den nis van de Ven) op een uit Duits land afkomstige 'diplomaat', maar samen met bureau Tilburg moeten ze ook nog 'even' de EU redden en het terrorisme bestrijden. Quote van de dag USA Conny Williams vertelt in het café over Reageren? vincent@persgroep.nl woensdag 9 november 2016 LIVESHOWS Freek Vonk gaat het podium op met een virtuele leeuw bij de liveshows die hij in de kerstva kantie geeft in de HMH. Freek: „Ik hoop dat ie dereen op z'n stoel blijft zitten, want het is zo realistisch datje ervan schrikt." iv LITERATUUR In haar woon plaats Den Haag is schrijf ster Helga Ruebsamen overleden. Ze werd 82 jaar. Ruebsamen schreef onder andere de roman De Hek senvriend. Voor de roman Het lied en de waarheid ont ving ze de F. Bordewijk-prijs. Lies Visschedijk is na een break weer terug bij haar vriend Aldo. De actrice kreeg een relatie met hem nadat haar man in 2013 uit het leven stapte. Sanne Wallis de Vries (45) Cabaretière en actrice, te zien in onder meer Koefnoen en Mees Kees. Jochem van Gelder (53) Presentator van Willem WeverPraatjesmakers en Bonje met de Buren. Thomas Cammaert (32) Acteur in onder meer Ramses, Publieke Werken en Sonny Boy. Vincent Vianen (32) Choreograaf, bekend van So you think you can dance en Dance Dance Dance. n Diederik Jekel (32) Wetenschapsjournalist, bekend van DWDD en De Slimste Mens. Wie is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20