Marjan Berk Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan! Huawei P9 Lite 17,- hollands nieuwe. A 15 Ik houd mij stevig vast aan de Nederlandse koe GEEN TOESTEL NODIG? Gekweld hangt de columnist aan de borst van de nieuwsmedia en aan die van Mar griet van der Linden, met haar aangename licht opruiende stem die ons live uit Amerika van uur tot uur scherp op de hoogte houdt van alles wat wij willen weten over de verkiezingen. Ik hoop dat zij ook de gevechten tussen Asscher en Samsom mag verslaan, wanneer deze twee PvdA-coryfeeën met elkaar op de vuist gaan tijdens onze verkiezin gen. Alleen suggesties en voorspel lingen komen tot mij over hoe de verkiezingen in Amerika verlo pen. Wanneer de uitslag bekend wordt, staat deze column in uw krant. Hulpeloos bepaal ik mij dus tijdens het schrijven maar tot de randverschijnselen van deze raarste verkiezingen aller tijden! Zoals de voorspellingen over uitslagen van de verkiezingen door dieren. Ik ken al die soorten krokodillen, papegaaien en ander tropisch vee niet, die zeggen dat Trump de volgende president van de Verenigde Staten zal worden. Ik houd mij stevig vast aan de Ne derlandse koe, die ook moest voorspellen wie de verkiezingen gaat winnen. Twee bakken met koeienkorrels, met daarop de namen van respectievelijk Hillary en Trump. Deze koe rent zonder ook maar een ogenblik te aarzelen gretig op de Hillary-bak af om deze haastig leeg te slobberen! „Zij is dan ook een VROUW!", riep de commentator snedig! Ik probeer nog iets te bedenken over Angela Merkel en haar in 87 verschillende tinten uitgevoerde colbertjes, met daaronder steeds dezelfde zwarte broek, en de in minstens evenveel kleuren uitge voerde totale broekpakken van Hillary Clinton. Bestaat er een hotline tussen deze dames? Waarop zij hun er varingen met het dragen van be paalde kleuren uitwisselen? „Goodmorning Angela. What's your color today? Pink? Great dar ling. I will also wear my pink cos tume. Pink is such a strong color. The people will love it. I advice pink, when you need the power of the public." „Dear Hillary, I wish you all the strength you need. And darling, I know today you will need strength!" Zo fröbel ik vrolijk verder, zon der ook maar enig idee te heb ben over hoe wij ons vanochtend zullen voelen. Hoe is het godsmo- gelijk dat wij aan deze kant van de grote plas ons zo meer dan nor maal identificeren met die door- geTrumpte mafketels aan de an dere kant van de wereld... Ik zet nu dan maar met gesloten ogen mijn hoop voor de toekomst van de wereld op die Nederlanse koe, die zo enthousiast op die Hil- lary-voederbak met koeienkorrels af rende. En dan maar veel chips, pinda's en een koud alcoholvrij biertje klaarzetten voor de slapeloze nacht die ik ga doorbrengen om dat wereldnieuwsmet of zonder Margriet van der Linden, op de voet te volgen. I I „Mensen vergeten hun voeten op te tillen", verklaart ver pleegkundige Esther van der Meer die in het Havenziekenhuis veel met gevallen senioren werkt. „Ouderen kunnen vaak slecht een inschatting maken van de hoogte van stoepjes. Als het gehoor achteruit gaat vallen mensen ook vaker, omdat in je gehoor je even wichtsorgaan zit en je je daardoor minder goed kunt oriënteren." „Als je eenmaal op de grond ligt, is het lastig weer op te staan", weet Van der Meer. „Ouderen die in één keer willen opstaan, lukt dat vaak niet omdat ze duizelig worden en weer vallen. Het helpt als je op je zij gaat liggen. Sla je been met gebogen knie over je gestrekte been heen en probeer je vanuit zijligging op te drukken." In principe komt iedereen in aanmerking, het is alleen de vraag of de zorgverzekering daaraan bij draagt. Daarvoor heb je een indi catie nodig van de huisarts of thuiszorg. Van der Meer be nadrukt dat de alarmknop soms ook 'schijnveiligheid' creëert. „Alarmering werkt pas als je die dag en nacht op je lijf draagt. Wij maken vaak mee dat ouderen hem niet om hun nek hangen. Dan ligt de oudere na een val alsnog buiten bereik van de alarmknop." De alarmknop kan via de telefoon werken, dan gaat er een belletje naar bijvoorbeeld een mantel- zorger, vertelt Michele Nahon van thuiszorgwinkel Vegro. „Als ie mand al thuiszorg krijgt, is er een abonnement op de alarmcentrale en wordt meestal de wijkverple ging gestuurd." „Bij evenwichtsstoornissen, balansproblemen of als je bang bent om naar buiten te gaan", zegt Nahon. „Of als je merkt dat je makkelijker achter een wagentje loopt, bijvoorbeeld een wandel-, winkel- of boodschappenwagen." Volgens Van der Meer is een rolla tor niet zaligmakend en kun je het beste eerst met een fysiothera peut oefenen. „Lopen achter een rollator is echt een kunst. Als men sen een rollator te hard voor zich uit duwen vallen ze alsnog voor over. Heel vaak staat de rollator véél te laag afgesteld. Dan denk ik: oh, wat zonde! Het is echt bizar dat zoveel mensen iets aanschaffen zonder te kijken of die wel op de goede hoogte staat. Grofweg moet die op heuphoogte worden afgesteld." Welgeteld 3.267 65-plussers kwamen in 2015 om het leven door een val, rekent het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) voor. In 2oro bleef de teller nog steken op 2.117, dat is 35 procent minder. -—ty« Lil 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND 1 BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! woensdag 9 november 2016 PC Roze r Valpartij eist vaker leven van oudere Een echtpaar dat dood in de tuin bleef liggen na een val, een Leidenaar die dagenlang hulpeloos in huis lag. Steeds vaker overlijden ouderen na een val. Vijf vragen over vallen. Marcia Nieuwenhuis Rotterdam j Waardoor vallen ouderen vaak? 2 Wat moet je doen als je gevallen bent? _TE5 fes Een rollator helpt bij balans problemen. FOTO HOLLANDSE HOOGTE 3 Wanneer kun je een alarm knop krijgen? 4 Wanneer ben je toe aan een rollator? 5 Hoeveel ouderen overlijden in Nederland door een val? NU VERDER IN PRIJS VERLAAGD! 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de Huawei P9 Lite. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 17,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 299,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 168,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €17,- waarvan €10,- abonnement en €7,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €168,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 27 november 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15