Hongarije gooit deur niet dicht ÉmMMmkit Dubai, Oman Abu Dhabi 'Meer geld voor arme landen' of bol ons 088 70 70 600 (ctip EUWS 11 8 dagen per Costa neoRivièra Twee miezerige stemmen scheelde het. Het zal dus gedonderd hebben in het kantoor van Viktor Orban, leider van de Fidesz-partij en pre mier van Hongarije. Opnieuw heeft hij niet zijn zin gekregen. Waar eerst het Hongaarse volk het licht op rood zette voor zijn voor stel om 'buitenlandse volken' te weren uit het land, is het nu de ex treem-rechtse Jobbik-partij die niet mee wil werken. En dat is twee keer een hard gelag voor Or ban. Het draait allemaal om de verde ling van 160.000 vluchtelingen over de lidstaten van de Europese Unie. Daar is al overeenstemming over, maar Orban wil daarop te rugkomen. Voor Hongarije gaat om het opnemen van precies 1.249 mensen. Wat de premier betreft zijn dat er 1.249 te veel. Het is geen geheim hoe hij denkt over de vluchtelingenkwes- tie: hij vindt het niet het probleem van Hongarije. Toen het land vorig jaar zowat overlopen werd door 400.000 vluchtelingen, op weg naar Duitsland en verder, baarde hij opzien door op de grens met Servië een hek met prikkeldraad neer te zetten. Deze zomer vond hij dat niet genoeg en kondigde nóg een versperring aan om 'het gif tegen te houden. Een flink deel van de Hongaarse bevolking steunde Orbans harde standpunten en dat gaf hem de moed om de kwestie voor te leg gen in een referendum. Dat zou dan tevens dienen als barometer voor de verkiezingen van 2018. De vraag die op 2 oktober voorlag: vindt u dat de Europese Unie mag bepalen of Hongarije vluchtelingen opneemt? Vestigingsverbod Een omstreden miljoenencam pagne ten spijt (zijn tegenstanders beschuldigden hem van haat- zaaien) was de opkomst te laag om het referendum geldig te laten zijn. Maar omdat bijna alle mensen die wél gingen stemmen (zo'n 41 pro cent) hartstochtelijk 'nee' aan kruisten, rook hij een tweede kans. Om tegemoet te komen aan 'de wil van het volk' besloot hij het parlement te vragen de grondwet te wijzigen. De inzet: een vesti gingsverbod voor buitenlanders. De coalitie die Orban aanvoert heeft echter net niet de benodigde twee derde meerderheid (het scheelt twee zetels), dus hij re kende op anti-immigratiepartij Jobbik. Maar helaas. Orban had in zijn voorstel een uitzondering gemaakt voor rijke buitenlanders: die mochten wel komen. Jobbik wil echter nul vreemdelingen, dus kon de premier fluiten naar zijn meer derheid. Nu is hij boos, en de kans is groot dat de komende verkiezin gen een verbeten strijd worden tussen rechts en nog rechtser. De ChristenUnie wil dat de finan ciële meevaller door de lagere asielinstroom terugvloeit naar ontwikkelingshulp. Ook Groen Links wil dat er geld bijkomt. Volgens Kamerlid Joël Vo ordewind (ChristenUnie) was 800 miljoen euro begroot voor de eerste opvang van asielzoekers, maar is de instroom gedaald van 56.000 naar 32.000. Volgens hem is er daardoor een meevaller van 350 miljoen euro. „Dat moet terug naar minister Ploumen." De Kamer debatteert vandaag en morgen over de begroting van Ontwikkelingssamenwerking. Vol gens GroenLinks-Kamerlid Rik Grafhoff is er al jaren sprake van kaalslag: „Dit jaar zijn er meer mensen op de vlucht dan ooit. De behoefte aan noodhulp is gestegen, terwijl donaties dalen. Nederland geeft niet thuis. GroenLinks kan hier niet in meegaan." Ook Voordewind wil dat er meer geld komt. „Dat is doorslaggevend voor onze beslissing of we voor de be groting kunnen stemmen." r In prijs verlaagd! nu v.a. mj I I I 11 (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) \*TeïenJii[ woensdag 9 november 2016 Het is de Hongaarse premier Viktor Orban wéér niet gelukt de poort te sluiten voor vluchtelingen. Nu stemde het parlement tegen. Mark van Assen Boedapest Premier Orban fotoap 1249 De Europese Unie wil dat Hongarije 1.249 vluchtelingen opneemt. DEN HAAG De ChristenUnie en GroenLinks dreigen tegen de begroting Ontwikkelingssamen werking te stemmen als er niet meer geld bij komt. Dubai... voor een prikkie Stip Reizen is al jarenlang dé nummer 1 voor cruisevakanties naar de Verenigde Arabische Emiraten en Oman en dat is ook niet gek met prijzen als deze.Nu tijdelijk nóg voordeliger: voor de ongelooflijk lage prijs v.a slechts €729. Boeken is mogelijk tot en met 13 november en zolang de voorraad strekt! Een belachelijke prijs voor een cruise inclusief vliegreis, transfers, 8-daagse cruise en alle maaltijden aan boord van de 4* Costa neoRivièra. Kijk en vergelijk gerust met andere cruises en constateer dat deze aanbieding wel erg voordelig is....Gaat u mee naar het sprookjesachtige Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman? binnenhut vol vol v.a. 729 v.a. 754* buitenhut v.a. 1109 v.a. 779 v.a. 779 v.a. 799 balkonhut 1369 1049 1049 1069 zie stipreizen.nl/crcndb o.b.v. een premium hut 729 Ind. vliegreis per eigen Stip-charter, transfers, 8-daagse cruise met volpension en diensten eigen reisleiding aan boord Echt nergens voordeliger Boek uiterlijk 13 november Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Muscat Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen J voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11