Jé EFTELING GOUDEN BOEKJES VOORLEESKRANT 7 En dit is de tekenaar Emanuel Wiemans. tekenaar van het sprookje De Trollenkoning. Hij koos voor het sprookje van De tuinman en de fakir. Lang leve de tekenaars van de Efteling Gouden Boekjes!! TERENCE HIEL CONTINUAIHMIO A CHIAMARLO TRINITA BUD SPENCER Wist je dat... Emanuel ook de tekening op de voorpagina van deze krant heeft Uitgave: De Persgroep Nederland -♦ Koningin der redactie: Nienke Denekamp Concept redactie: Eric Hendriks, Mirjam Oskam, Nevin Atici, de Efteling, Rubinstein Vormgeving: Villa Grafïca Fotografie: Tanya Kangur, Nienke Denekamp Illustraties: Jan Lieffering, Coen Hamelink, Emanuel Wiemans, Erik Kriek, Gemma de Waard, Job van Gelder, Lea Vervoort, Maaike van den Akker, Mark Janssen, Noëlle Smit In elk Gouden Efteling Boekje staan ongeveer 22 tekeningen. Dan kun je zelf wel uitrekenen hoeveel plaatjes er nodig zijn voor twaalf boekjes. Inderdaad ja, 264. Er waren tien tekenaars nodig om al die tekeningen te maken. Erik en Emanuel hebben misschien wel de leukste baan ter wereld. Ze werken samen in hun werkplaats in Amster dam vol met interessante spullen zoals grappige en enge stripfiguren, muziek instrumenten, skateboards, kasten vol tekeningen en heel erg veel pennen en potloden. Als ze op hun werk komen doen ze hun jas uit en gaan ze gewoon de hele dag een beetje zitten tekenen. Bijvoorbeeld kinderboeken, maar ook strips en reclameposters. Even wat vragen aan de tekenaars: Welk Efteling sprookje heb je uitge kozen? Erik: "De Trollenkoningl Ik hou van trollen. Nee, die hebben helemaal niets met kabouters te maken. Kabouters zijn brave mannetjes die met een pijpje voor hun huisjes zitten. Trollen zijn meestal kwaad en ook een beetje eng. Ze hebben dikke neuzen met wratten erop en harige benen en knokige voe ten. Dat is leuk om te tekenen." Emanuel: "Ik heb gekozen voor De tuinman en de fakir. Ik wilde juist graag baarden tekenen en dingen met krullen eraan. Kijk maar naar de schoenen en de tulband op het hoofd van de sultan. Ik heb eerst allerlei sultans en fakirs gegoogeld om erachter te komen hoe anderen sultans en fakirs hebben ge tekend." Hielden jullie vroeger van sprookjes? Erik: "Ja! Ik koos altijd de engste sprookjes uit. Ik kon er soms niet van slapen en toch wilde ik ze steeds weer horen." Emanuel: "Eigenlijk niet. Ik was fan van Roald Dahl." Konden jullie vroeger ook al goed tekenen? Erik: "Ja, ik was de hele dag aan het tekenen. Mijn broer kon ook heel goed tekenen, maar ik wilde graag de beste zijn. Ik kon alle ruimteschepen van Star Wars tekenen met laserstralen van neonstiften langs een liniaal." Emanuel: "Ik begon met het tekenen van F-l6-straaljagers toen ik 7 was. En kwam er een moment dat ik wist: Ik kan alles tekenen wat ik wil. Dat was een rijk gevoel." Erik: "Als je goed kon tekenen was je enorm populair bij de meisjes." Emanuel: "Ze stonden in de rij. Dan wilden ze allemaal een Snorkel in hun schrift hebben. Ik weet nog steeds precies hoe dat moet." Wat is het moeilijkst om te tekenen? Erik: "Ik kan geen paarden tekenen en ik ben ook slecht in auto's. Die zien er bij mij altijd uit alsof ze op straat zijn gaan liggen. Wat ik moeilijk vind aan het tekenen van een boekje is dat een poppetje er op elke bladzijde hetzelfde uit moet zien." Emanuel: "Ik vond het moeilijk om iets te tekenen dat zich 's nachts afspeelt. Het moest een donker plaatje zijn, maar ook weer niet te donker. Je moest wel kunnen zien wat er stond." Wat vinden jullie kinderen ervan dat jullie zo goed kunnen tekenen? Emanuel: "Dat vinden ze heel gewoon. Mijn dochter Julie kan zelf ook goed tekenen." Erik: "Mijn zoon Clovis vindt het stoer. Voor hem ben ik de beste tekenaar van de wereld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 107