'Doe het goed, óf niet' CDA Sluis wil een kinderburgemeester ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Omgeving oude Veerhaven Terneuzen ondergaat metamorfose IMIOTSIBEe MM De Veerhaven moet de trekker van Terneuzen worden. De reacties van passanten op de vele werken zijn vrij positief, 'maar een boulevard als in Vlissingen wordt het nooit'. Weer om eens lekker buiten te lopen is het maandagmiddag niet. Toch wagen zich nog redelijk wat mensen aan een wandeling langs de Veerha ven in Terneuzen, het merendeel met een hond. Ze komen er alle maal vrijwel elke dag en volgen de werkzaamheden op de voet. Een groot speeltoestel is in aan bouw bij brasserie Westbeer. „Is er een windmolen uit de lucht ge vallen?", merkt een op de Schelde- dijk lopende Terneuzenaar gek scherend op. Hij zit er niet eens ver naast. Het speeltoestel is inder daad opgebouwd uit delen van een windmolen. De Terneuzenaar -'een naam is toch niet nodig'- vindt het wel aardig. „Het is weer eens wat anders." Bertha Kaasschieter is met haar hond in de auto naar de Veerha ven gekomen. Ze woont vlakbij in het Schuttershof in Terneuzen. De passerende schepen zijn voor haar dé attractie van de Veerha ven én dat ze haar hond los kan la ten lopen. „Het is nog niet af, maar het oogt al beter." Ze uit één grote wens, dat ze er met haar hond mag blijven komen. „Het zou zonde zijn als dat niet meer zou mogen." Binnenstadbewoonster Lies- beth de Nijs vertelt eerlijk dat het van haar allemaal niet hoeft. Als het dan toch moet, had ze graag gezien dat er warmere materialen waren gebruikt. Meer hout bij voorbeeld. „Maar", erkent ze, „het gaat er mooier uitzien, bussen vol Belgen komen ook al hier, maar het wordt nooit een boulevard als in Vlissingen." Twee vrouwen, ook uit de Ter- neuzense binnenstad, kijken al uit naar de zomer, als ook het stads- strandje is opgespoten. „Het was afgelopen zomer al druk." Of het windmolenspeeltoestel zo'n goed idee is, weten ze niet. „Even af wachten tot het klaar is." Het positiefst zijn twee niet-Ter- neuzenaren, Dany Van Vlierberg- he die al jaren met een bootje in de jachthaven ligt en Eelco van Dorsselaer uit Hulst die in Terneu zen werkt. „Vanuit de Nieuw- straat richting Westbeer ziet het er chiquer uit", oordeelt Eelco. Da ny vindt Terneuzen sowieso erop vooruitgegaan de laatste jaren, „Nu de haven zelf nog. Daar is on derhoud hard nodig." Sluis en ook Provinciale Staten zochten vorig jaar naar geld om een onderzoek te bekostigen naar het doortrekken van de Vlaamse kusttram naar West-Zeeuws- Vlaanderen. Dat bleek al snel on haalbaar, waarna de plannen voor het onderzoek zich uitbreid den naar verbetering van de kust- mobiliteit, zoals grensoverschrij dende busverbindingen. Net na de zomer werd bekend Het maar half verzorgen van de rol is niet in het belang van het project dat niet Sluis dat onderzoek gaat uitvoeren, maar de provincie. De PvdA-fractie in Sluis begreep daar niets van. Het trekken van dit onderzoek zou prioriteit moe ten hebben, vonden de sociaalde mocraten. Er is simpelweg niet genoeg menskracht of budget in het Slui- se gemeentehuis aanwezig om het project daar te leiden, laten B en W nu weten aan de PvdA. „Zo'n rol moet volledig, zorgvul dig en integraal plaatsvinden. Het 'maar half verzorgen van die rol achten wij niet in het belang van het project', schrijft het colle ge aan de PvdA. Sluis neemt daar om plaats in een projectgroep, die geleid wordt door de provin cie. Daar kan het gemeentebe stuur 'een goede en volwaardige bijdrage leveren aan het project', menen B en W. Sluis Het aanstellen van een kinderbur gemeester heeft volgens CDA al leen maar voordelen. De jonge burgervader of -moeder zou als brug fungeren tussen jongeren in de gemeente en de politiek. Zo worden kinderen van de basis school meer betrokken bij lokale politiek en omgekeerd weet de ge meente beter wat er onder kinde ren leeft, schrijft de partij aan de gemeenteraad. De CDA-fractie wil dat B en W onderzoeken of scholen in de gemeente Sluis dit ook zien zitten. De jonge burge meester zou met een door de ge meente georganiseerde verkiezing aangesteld moeten worden en de gemeente zou hem of haar ook moeten begeleiden. Er zijn in to taal 27 kinderburgemeesters in Ne derland, die vorige maand voor het eerst samen kwamen. Een aan tal van hen is actiefin Zeeuwse ge meenten, zoals Schouwen-Duive- land en Goes. De gemeenteraad praat morgen over de brief. dinsdag 8 november 2016 Speeltoestel in aanbouw vlakbij brasserie Westbeer, gemaakt van onderdelen van een windturbine, fotos peter niicolai Is er een windmolen uit de lucht gevallen? Harmen van der Werf Nieuwe oversteek vanaf de Veerhaven richting Nieuwstraat. Haven is toe aan onderhoud, zeker de oostelijkste steiger. Als je iets wilt doen, moet je het goed doen óf het aan een ander overlaten. Daarom trekt de pro vincie nu het onderzoek naar verbetering van de kustmobili- teit en niet langer de gemeente Sluis. Dat laten B en W weten aan de raadsfractie van de PvdA. Martijn de Koning Oostburg Als het aan CDA Sluis ligt, krijgt de burgemeester er een wel héél jeugdige collega bij. De par tij wil dat de gemeente een kin derburgemeester krijgt. Sophie Stockman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82