Dochter van Els Borst kreeg bizarre brieven NYNKEDE JONG D molenaar jL €500 Het ideale bed voor 50-plussers 6 tot x Afspraak of brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaar.nl Column e persberichten zorgden al meteen voor lekker veel verwarring. Jacques Mo- nasch zelf zei dat hij geweigerd was als kandidaat-lijsttrekker. Bij de Partij van de Arbeid deden ze op maandagochtend net een ge zellig 'hoe was je weekend'- rondje bij het koffiezetapparaat - Thea was naar een leuke nieuwe tentoonstelling in het Anton Pieck Museum in Hattem ge weest, echt een aanrader - en daardoor duurde het minstens een uur voordat er een reactie kwam op Monasch' 'ze motte me gewoon niet' persbe- richt. r N Want wat bleek: Monasch had alle- gj maal onredelijke eisen gesteld, en toen die niet werden inge- willigd, zich- zelf als kandidaat teruggetrokken. Een heel ander verhaal, maar toen was het kwaad al geschied. Want alle journalisten hadden het nieuws al lustig rondgetwit- terd, het stond al op Teletekst en de NOS maakte er zelfs een pushbericht van, waardoor gans Nederland dacht dat Hans Spek man wreed lachend Monasch het gat van de deur had getoond, ter wijl ondertussen Asscher zijn teennagels knipte en Samsom hem druiven voerde. Zie je wel: het is een bastion, die partij. Ze willen gewoon geen ander geluid. Wat een sektarisch gedoe. Terwijl Monasch het partijpro gramma wilde veranderen, mocht hij lijsttrekker worden. Dat mag wel, maar dan moet-ie dat keurig op het congres doen, zodat de leden erover kunnen stemmen. Maar dat duurde Jacques wat te lang. Dat is jammer Jacques, maar zo gaat dat bij een democratische partij. Als je het al lemaal wat minder democratisch wilt, moet je misschien eens bij Wilders gaan vragen hoe hij dat aanpakt. Ach, en nu weten we allang hoe het gaat. Terwijl ik deze column tik, heeft Jacques zich nog niet af gesplitst van de partij, maar dat is slechts een kwestie van tijd. Dan zal hij vol trots de Groep Monasch oprichten, voor alle PvdA'ers die ook dol zijn op een strenger asiel beleid en minder EU. Ik dacht zelf aan de naam 'Klasch Monasch', en als Jacques dat een leuke partijnaam vindt, dan mag hij 'm van me hebben. Er is niet zoiets als slechte publi citeit, zeggen ze in Amerika. Maar dit had voor de PvdA toch iets handiger uitgepakt wanneer Thea niet zo lang over haar weekend had gekletst. De naam Borst in dit dossier en de geestesgesteldheid van ook deze verdachte maken het Openbaar Mi nisterie en de rechtbank uiterst be hoedzaam. Mevrouw Borst werd in februari 2014 op afgrijselijke wijze om het leven gebracht door een vol ledig ontoerekeningsvatbare dader. De dochter van de voormalige politica werkt als pathaloog-ana- toom in Amsterdam. De brieven en flyers die zij in de eerste vijf maan den van dit jaar kreeg toegestuurd zijn volstrekt onsamenhangend en reppen over geheime diensten, schijnhuwelijken en 'geslachtsdif- fusen'. De afzender meent het doel wit te zijn van 'een aantal gasten van de geheime dienst', die hem permanent het leven zuur maken. Hij roept de dochter van Els Borst, maar ook andere min of meer be kende Nederlanders, op om hem te helpen in zijn strijd tegen deze 'sa distische idioten'. De staatsveiligheidsdienst zou bij het infiltreren van de samenleving bij voorkeur gebruik maken van 'geslachtsdiffusen' binnen de me dia, politiek en gezondheidszorg. De voorzitter van de rechtbank wilde gisteren tijdens de rechtszaak weten wie hij daarmee bedoelt: mensen die biseksueel zijn of zowel mannelijke als vrouwelijke ge slachtskenmerken hebben? En, hoe weet hij dat dan? „Dat zie ik meteen op foto's en de televisie", klinkt het. De voorzitter vraagt door: „Kunt u aangeven wie van ons volgens u ge- slachtsdiffuus is?" De man zwijgt. Het Openbaar Ministerie be schuldigt de verdachte van stalking. Maar officier van justitie H. Hui- zenga houdt nog geen requisitoir. Ze weet niet goed raad met de man. Hij zit sinds zijn aanhouding op 1 juni in een GGZ-instelling, maar weigert mee te werken aan psychi atrisch onderzoek. Zijn advocaat Karsten Verkaart vindt de aantijgingen te zwaar. Hij erkent dat de verstuurde berichten 'naar' van inhoud zijn. Maar ze be vatten volgens hem geen directe en opzettelijke bedreiging. De recht bank wil geen risico nemen; de ver dachte blijft voorlopig in de instel ling. Zijn zaak wordt aangehouden tot 29 maart volgend jaar. Als Monasch het minder democratisch wil, moet hij eens aan Wilders vragen hoe dat gaat LEEFTIJDS- x KORTING* t Vanaf €2495,- Bijna iedere 50-plusser ervaart wel één of meer ongemakken die het slaapcomfort verstoren. Denk daarbij aan gevoelige gewrichten, rugpijn, rusteloze benen en nachtelijk zweten. Molenaar heeft bedden en matrassen die speciaal zijn ontwikkeld voor 50-plussers. Afgestemd op ieders unieke lichaamsbouw en gezondheidssituatie. Voorzien van slimme opties, zoals elektrische verstelbaarheid in alle richtingen en uitstapverlichting. Benieuwd wat dit voor u betekent? Onze slaap-adviseurs komen graag bij u thuis voor een advies op maat. Maak nu een afspraak of kom langs in één van onze winkels. dinsdag 8 november 2016 eo @nynke asch De dochter van de vermoorde oud-minister Els Borst is gedurende enkele maanden gestalkt. Op haar werk, thuis en via mail ontving zij meermaals bizarre, angstwekkende geschriften. De verdachte afzender is een 54-jarige man uit Roosendaal met een geestelijke stoornis. Johan van Uffelen Breda/Roosendaal LANGERTHUIS WONEN €5 korting per levensjaar op basis van maximaal 1 persoon, bij aankoop van een compleet slaap- systeem. Actie loopt t/m 27 november. Schouder-, lende- en heupzone op maat Makkelijk opstaan Warmte- en vochtregulerend Maatwerk drukverdeling en veerkracht Levensloop modulaire opties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6