Gastvrijheid komt regelrecht uit het hart Oceanwide bouwt nieuw pand Van mannenshop tot sfeervol huis 6 Plaats van handeling: het mu seum. Toepasselijk, want gastvrij heid is het thema van deze week. Die bereidheid destijds om vluch telingen op te vangen 'kwam uit het hart'. „Dat is ook wel een beet je het wezen van gastvrijheid", al dus Louwerse. Gastvrijheid zit hier, klopte ook spreker Henk Gravestein van Jacht haven Bruinisse op zijn hart. Maar het is geen makkelijk iets, stelde hij in de aanloop naar de Week van de Dialoog vast. Want om zijn praatje van gefundeerde op merkingen te voorzien, sloeg Gra vestein aan het googelen. Om te ontdekken dat, volgens de digitale Van Dale, het woord gastvrijheid niet eens bestaat. Gastvrij komt wel in het digitale woordenboek voor. „Het betekent: 'gul in het ontvangen van gasten'." Maar daar zitten heel wat kanten aan, zette Gastvrijheid is helemaal niet zo makkelijk Gravestein zijn ervaringen op een rij. Zoals die pick-up die hij op een dag besloot aan te gaan schaf fen. De dealer keek amper op of om toen hij, sjofeltjes gekleed, de showroom binnenstapte. Het deed hem besluiten naar een ande re autodealer te gaan. „Gastvrij heid is inkomensafhankelijk", stel de hij vast. Maar ook tijdafhanke- lijk, religie-afhankelijk, taalafhan- kelijk en kleurafhankelijk. Hoe an ders kijk je naar een jongen die voorbij fietst met blond haar en een golden retriever dan naar een Somaliër die je passeert, hield Gra vestein zichzelf een spiegel voor. Vanuit al die invalshoeken wordt deze week tijdens de Week van de Dialoog over gastvrijheid gepraat. Zo'n zestig mensen, ver deeld over negen dialoogtafels, trapten het festijn gisteravond af. „Om met elkaar te kijken hoe we het eiland nog mooier en leefbaar der kunnen maken", verwoordde Inge van Ooijen van Dialoognet- werk Schouwen-Duiveland de missie van de dialoogweek. De werknemers van het bedrijf in poolexpedities zitten nu nog ver spreid over panden aan het Bel- lamypark en het Witte Huis aan de Prins Hendrikweg. Uitzendbu reau voor scheepspersoneel en offshore gas, olie en wind Ocean wide Crew blijft in het hoofdkan toor aan het Bellamypark. Medio 2017 moet het nieuwe kantoor er staan. Daar komt plaats voor dertig medewerkers. Het oude pand op de kade is kort gele den gesloopt. De grond, die plaat selijk zwaar vervuild bleek, is gesa neerd. „Die sanering zat even te gen. We hadden er eigenlijk eind dit jaar al willen zitten", zegt di rectielid Mark van der Hulst. De bouw wacht nu op bodemonder zoek naar munitie en bommen dat de gemeente voorbereidt. De nieuwbouw komt naast de winterligplaats van één van de vier cruiseschepen van de rederij, de driemastschoener Rembrandt van Rijn. De tweemastschoener Noorderlicht vaart in het noorde lijk poolgebied, de cruiseschepen Plancius en Ortelius varen in het Antarctisch gebied. Overal en nergens in de voormali ge kassen waarin Magnolia is ge vestigd, liggen pasgeverfde hou ten geveltjes te drogen. Voor de tweedaagse winterfair, op vrijdag 11 en zaterdag 12 november, tove ren Jan en Linda Bosman de gevel van hun zaak om tot een Dickens- achtig straatje. Die fair is elk jaar weer een megaklus. „En elk jaar denk ik: dit is echt de laatste keer. Maar het is altijd leuk en het trekt ontzettend veel bezoekers. Dus denk ik ook elke keer na afloop: volgend jaar weer", lacht Linda. Haar man begon Magnolia in 1990 in Oosterland. „Dat was echt een mannenbloemenwinkel. Bloe men, planten, wat potterie en glas. En -in die tijd- héél véél chrysanten." Linda stopte met haar werk in de zorg en stapte ook in de zaak, waarna het tweetal in 1996 de winkel in Bru begon. Daar zijn planten en bloemen slechts één onderdeel van de winkel, naast woonaccessoires in alle soor ten en maten. Na de chrysanten kwamen andere trends voorbij. „We groeien mee met de tijd, maar het landelijke, dat beetje stoere is altijd gebleven." Meer via bloemenhuismagnolia.nl. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD TALENTENJACHT dinsdag 8 november 2016 Meer dan 70.000 vluchtelingen werden na de Watersnoodramp van 1953 buiten de Zuidwestelij ke Delta opgevangen. „Mensen stonden in de rij om dat te doen", zei Siemco Louwerse van het Watersnoodmuseum gistera vond bij de opening van de Week van de Dialoog. Esme Soesman Ouwerkerk Henk Gravestein Oceanwide Expeditions en Mari ne Services groepeert zich in een nieuw kantoorpand aan de Visserijkade in Vlissingen. Claudia Sondervan Vlissingen Wat begon als een 'mannenbloe- menwinkel' groeide in 25 jaar tijd uit tot een veelzijdige woon winkel, met een Theeërij waar het 'stikt' van de activiteiten. Ook nu weer, want de Winterfair van Magnolia bloemen woon accessoires in Bruinisse komt er aan. Esme Soesman Bruinisse Janniek, Jan, Lotte, Peet, Linda en Tamara (vlnr) in Magnolia, bloe men en accessoires kijken uit naar de winterfair. foto ernesta verburg ZIERIKZEE Introductieles dui ken Duikvereniging SOV Scaldis uit Zierikzee biedt geïnteresseer den op vrijdag 11 no vember de mogelijk heid gratis en vrijblij vend kennis te ma ken met de duiksport. In het zwembad in Zierikzee wordt een introductieles gege ven. De avond be gint om 19.00 uur met een theorieles. Na een grondige uit leg van de appara tuur en de veilig heidsaspecten gaan de deelnemers te water. Elke leerling wordt begeleid door een ervaren instruc teur. Alle benodigde apparatuur wordt verzorgd door Scal dis. De aanwezigen moeten wel zelf een handdoek en zwem- kleding meenemen. Ook is een duikbril, snorkel en zwemvin nen handig, maar geen vereiste. De minimum leeftijd is veertien jaar. Graag aanmelden via secr@sovscaldis.nl NIEUWERKERK PKN-gemeenten organiseren samenzangavond De PKN-gemeenten van het SAGE pro ject Duiveland orga niseren zaterdag 12 november een sa menzangavond in de trant van Neder land zingt in de Jo- hanneskerk in Nieu- werkerk. SAGE staat voor sa menwerkende ge meenten die als doel hebben: elkaar steunen, elkaar hel pen en het ervaren van verbondenheid in het gezamenlijk kerk-zijn. De samenzang vangt aan om 19.30 uur en zal om onge veer om 21.00 afge sloten worden. De entree is gratis, maar bij de uitgang wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd voor de onkosten. GOES Dj's, zangers, singer-songwriters... Ze gaven gistera vond allemaal een showtje weg in het Postkantoor in Goes, bij het Amadore Talenten Podium. Daarmee hoopten ze ge noeg indruk te maken om in de toekomst meer optredens te geven bij Amadore. Op de foto het akoestische Sense uit Goes (zang en gitaar), foto johan van der heijden BROUWERSHA VEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; Tonnenmaga- zijn, 14.30-17.00 uur: Ouderensociëteit met spelletjes, kof fie en thee; 18.30- 22.00 uur: Repetitie avond Muziek Apol lo Brassband, 20.00-22.00 uur: Boogschieten da mes; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schut- se, 09.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdan sen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 19.30 uur: Openbare vergade ring Dorpsraad; KERKWERVE Dorpshuis, 10.30-14.00 uur: Pe dicure, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos, 20.00-22.00 uur: Toneelgroep Ygenweizen, 20.00-23.00 uur: Toneel WIK; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumbadansen, OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvere niging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum de Blik vanger, 10.00-12.00 uur: Verkoopexposi tie van bijzondere pop-up boeken aan gevuld met een Kerstboom volge hangen met minia tuurschoentjes van Harrods; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yo ga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 11.30-13.30 uur: Ta felen in de Buurt, 14.15-15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 10.00-11.30 uur: In- loopochtend Kleu ren in de Keuken; 19.30-21.00 uur: Workshop creatief met stempels; FIZI, 14.00 uur: Julieta, 20.00 uur: In Utero; Nieuwe Kerk, 19.30 uur: Lezing over Maximiliaan Teellinck en het openbaar bestuur; Zaal het Kerkplein, 19.30- 21.30 uur: Kli nische les voor zorg- personeel over laat ste begeleiding bij overlijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58