3 dagen Texel 4 Provincie is 'wietschuur van Nederland' Ouderen overspoelen eerste hulp baar om thuis te verblijven, maar niet ziek genoeg voor het ziekenhuis", constateert de NVZ in een brief aan de Tweede Kamer. De ziekenhuizen zeggen dat door de toename van ouderen capaciteitsproblemen ont staan bij de afdeling eerste hulp en op verpleegafdelin- gen. De situatie is zo nijpend, dat ziekenhuizen in sommige gevallen de spoedeisende hulp sluiten. De NVZ heeft geen duidelijk beeld over de omvang van het probleem. Fans van Zwarte Piet betogen bij intocht Voorstanders van Zwarte Piet staan zaterdag langs de route van de landelijke intocht van Sinterklaas in Maassluis. De gemeente heeft een plek aan gewezen waar de betogers, op initiatief van de extreem rechtse Nederlandse Volks unie (NVU), van zich mogen laten horen. Het gaat om de kruising van de Fenacolius- laan met de Zuiddijk, liet een woordvoerder van de ge meente weten. NVU-partij- leider Constant Kusters wilde gisteren niet zeggen met hoeveel mensen hij komt. Ziekenhuizen trekken aan de bel over het toegenomen aantal oudere patiënten dat onnodig terechtkomt op de Spoedei sende Hulp (SEH). Volgens de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) gaat het onder anderen om ouderen die naar het zie kenhuis komen omdat het thuis niet meer gaat, terwijl er niet echt sprake is van een spoedeisende hulpvraag. „Voor een groep oudere patiënten vervult de Spoed eisende Hulp vaak de rol van noodopvang. Ze zijn te kwets- Hetiseen vrolijke knipoog naar de werkelijkheid 4 dagen Brabant 3 dagen bij Brugge Het WD-congres komt volgend weekend in het teken te staan van een motie die de wietteelt wil re guleren. VVD-fractievoorzitters van grote steden uit Brabant wil len dat het VVD-verkiezingspro- gramma een duidelijk standpunt inneemt in plaats van er met geen letter over te schrijven. Zij dienen daarom een motie in en gaan het gevecht aan met de erfgenamen van Ivo Opstelten: de law-and-or- der-VVD'ers. Het gaat om de VVD-fractievoorzitters van Den Bosch, Oss, Eindhoven, Breda, Til burg, Helmond en de fractievoor zitter van WD-statenfractie Bra bant. „Omdat er niets in het verkie zingsprogramma staat, dienen we deze motie in", zegt Thij s van Kes- sel, WD-fractievoorzitter uit Oss. „We willen niet langer oogklep pen opdoen. De wietproblematiek is groter dan ooit, de wietteelt is uitgegroeid tot een complete indu strie. De verwevenheid tussen de criminele en de bovenwereld ligt dicht onder de oppervlakte." Ralph Geerts, fractievoorzitter Den Bosch: „Er zijn veel zolderka mertjes waar illegaal stroom wordt afgetapt, waardoor het risico op brand groot is. Wij gaan in de mo tie de regeloptie voorstellen: elke gemeente moet het zelf kunnen regelen. Nu kan er niets. Er moet iets gebeuren, de ondermijnende effecten van de criminaliteit zijn groot." De WD zit in zijn maag met de wietteelt. Ingewijden hopen dat het vuiltje wordt opgelost in de kabinetsformatie, dan hoeft de partij er zijn vingers niet aan te branden. Oud-minister Opstelten was altijd tegen reguleren. Daar staat tegenover dat huidige minis ter van Veiligheid en Justitie Ard van der Steur recent heeft gezegd dat het komende WD-congres in Noordwijkerhout bepalend is. De afgelopen week hebben de WD- afdelingen Amsterdam en Den Haag gestemd over de motie: 6o procent was tegen en 40 procent voor. „Brabant is nu de wietschuur van Nederland", zegt de Bredase fractievoorzitter Thierry Aartsen. „Er worden nu bussen haarlak op wiet gespoten om te voorkomen dat je de geur van de kweek ruikt. Maar dat inhaleer je dus ook alle maal. Daarom moeten we het kei hard aanpakken. Het moet makke lijker worden in Frankrijk wiet te kweken dan in Nederland." De tekst van de motie die 19 novem ber door de regio-Zuid wordt in gediend, luidt als volgt: „Toeleve ring aan coffeeshops dient zo ge regeld te worden dat het uit de criminaliteit wordt gehaald, waardoor kan worden toegezien op de kwaliteit van de eindpro ducten. Illegale kwekers pakken we keihard aan." Voorzitter Rutger de Ridder van de IOVD, de aan de VVD gelieerde jongerenorganisatie, is initiatief nemer van het verzet tegen het huidige softdrugsbeleid. „De WD moet ballen tonen om de wietteelt te reguleren", zegt De Ridder. Hij heeft wel een verklaring waarom er wordt gezwegen in het WD- verkiezingsprogramma: „Ze zijn bang voor de traditionele kiezer." De Amsterdamse wethouder Eric van der Burg juicht de motie toe: „Brabant en Amsterdam heb ben er het meeste last van dat het niet goed is geregeld. Daarom steu nen wij regulering." www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg dinsdag 8 november 2016 ZIEKENHUIZEN GO MAASSLUIS In België is gisteren de eerste sneeuw gevallen. De primeur is voor het Ardennenplaatsje Weismes - door de Walen aan geduid als Waimes - dat op het hoogste punt van België ligt. De heuveltoppen reiken er tot bijna 700 meter en zijn daar mee ideale sneeuwvangers. fotobelga Voor maar Theatermaker John van Eerd Politiewoordvoerder Ellie Lust is te horen in de voorstelling Harrie let op de kleintjes. Zij heeft een tekst ingesproken, die door een politieportofoon schalt. ARDENNEN 3* Hotel Vincents, Etten-Leur (8,0) 3 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis gebruik van wifi y» Q5Q Betaal pas bij aankomst 3* Hotel ibis Styles Zeebrugge (9,0) 2 nachten incl. ontbijt en parkeren Incl. treinkaartje Brugge g^/% Tip:Kerstmarkt 18/H -l/l Een groep liberale fractievoor zitters in Noord-Brabant ver klaart de oorlog aan het ge doogbeleid voor softdrugs. Zij willen de wietteelt reguleren, veiliger maken en decriminali seren. Jan Hoedeman Den Haag/Breda In Den Haag en Amsterdam is een meerderheid, 60 procent, vooralsnog tegen het plan van de fractievoorzitters. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Ook in het najaar is Texel fantastisch. Ga uitwaaien op het strand of bezoek Ecomare! 2 nachten in 3* Fletcher Hotel De Cooghen (8,0) incl. uitgebreid ontbijtbuffet Gratis wifi en wandel- en fietsroutes Aankomsten t/m jan. Betaal pas bij aankomst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4