O CD SC@RER Topscorers delen leiding 12 ZEELANI Zegers aan de slag bij Zeelandia M. Van der Peijl aan kop in verkiezing Zeeuwse teams schitteren in Goes k ATLETIEK GRAND PRIX INTERNATIONAL A Squash Voetbaltrainer Ralph Zegers heeft na zijn ontslag bij HVV'24 een nieuwe club gevon den. Hij gaat bij zondag-tweedeklasser Zee landia Middelburg aan de slag als assistent van Rogier Veenstra, die onlangs de positie van de opgestapte Mart van Bree innam. Veenstra was daarvoor diens rechterhand en werd doorgeschoven. Het gedwongen vertrek van Zegers bij de amateurclub uit Hulst zorgde vorige maand voor de nodige commotie. De Terneuzenaar werd uit zijn functie ontheven nadat hij een verkeerde jas had gedragen bij een foto moment. Joris van der Peijl gaat aan kop in de strijd om de titel PZC Clubheid, zo blijkt uit een tussenstand. De vrijwilliger van MHC Olympia houdt met 236 stemmen Blaas de Ridder (TOP Arnemuiden, 169 stemmen) en Gerard Noordhoek (Noad'67,139 stem men) achter zich. De winnaar wordt op 21 november bepaald door het aantal stem men, het gemiddelde rapportcijfer en de motivatie (aantal stemmen is dus niet per se doorslaggevend). Tot en met 16 novem ber kan er nog genomineerd en gestemd worden via pzc.nl/clubhelden. Wie weet wint jouw club dan wel 10.000 euro. Bij een stem maak je zelf kans op een Ford Fiesta. Tijdens de eerste plaatsingswedstrijd in het Omnium in Goes voor de landelijke finale groepsspringen hebben de twee deelnemen de Zeeuwse clubs goed gepresteerd. Turn87 uit Oostburg en de organiserende vereniging GV Olympia uit Kapelle streden met nog 137 teams en 410 deelnemers om de felbegeerde tickets naar de finale, die op 10 december wordt gehouden in Rotterdam. De Zeeuwse afvaardiging bleek zaterdag bij zonder succesvol. GV Olympia behaalde door de diverse over winningen vijf finaleplaatsen. Turn'87 haal de drie keer goud en één keer brons, zodat ook zij verzekerd zijn van een optreden in Rotterdam. Kerkhove Nieuwkoop Chaos, hitte en een hardloopwedstrijd van tien kilometer waaraan letterlijk geen eind kwam. Dat waren de ingrediënten voor een onvergetelijke loopreis naar Agadir. Ruim vijftien Zeeuwse atleten hadden zich op initiatief van Runnersworld Goes ingeschreven voor de loopwedstrijd Grand Prix International, niet wetende wat ze te wachten stond. In totaal vertrokken zo'n der tig hardlopers vrijdagmid dag met het vliegtuig op Schiphol naar het Marok kaanse Agadir. Zaterdag kre gen ze daar een loopclinic van nie mand minder dan Khalid Chouk- oud. De in Marokko geboren Ne derlander eindigde vorig jaar als beste Nederlander in de Grand Prix International en werd on langs nog Nederlands kampioen in de marathon van Amsterdam. Met de tips van Choukoud op zak maakten de lopers zich vervol gens op voor de Grand Prix Inter national. De op papier tien kilome ter lange loopwedstrijd zou zon dag omstreeks 10.00 uur Marok kaanse tijd in gang worden gescho ten. Niets was echter minder waar. Het contrast met een loop wedstrijd in Nederland of België kon haast niet groter zijn. Kort voor de start had de organisatie de wedstrijd een half uur uitgesteld, terwijl juist de meeste lopers zich om tien uur al bij de start hadden verzameld. Pijn De organisatie probeerde daar de massa in toom te houden met poli tiemotoren, maar dat kostte veel pijn en moeite. In eerste instantie konden de lopers nog worden te ruggedrongen. Om 10.15 uur wa ren de lopers echter niet meer te gen te houden. De massa zette zich in gang, waardoor de wed strijdleiding een kwartier voor tijd niets anders kon dan het start schot lossen. In de hectische openingsfase had Erwin Harmes de beste start van de Zeeuwse deelnemers. Hij kon zich meteen bij de beste vijf tig lopers handhaven in een inter nationaal deelnemersveld. Daar achter was er volop strijd om een goede positie. In alle drukte werd de andere Zeeuwse toploper Neal Bouterse al snel aangetikt door een concurrent. Hij kreeg daar door last van zijn knie. Dat hinder de hem dermate dat hij het reste rende deel van de wedstrijd niet meer voluit kon gaan. Erwin Harmes had zijn ritme daarentegen wel te pakken en leek zijn wedstrijd uitstekend in te de len. Na tien kilometer kwam hij echter voor een onaangename ver rassing te staan evenals alle ande re lopers. De wedstrijd bleek im mers zo'n 11,5 kilometer lang te zijn in plaats van tien. Terwijl de lopers al zowat tien kilometer op hun GPS-horloge za gen staan, moesten ze nog een gro te lus maken over de boulevard. De organisatie maakte daarbij ge bruik van een keerpunt, maar meerdere lopers zetten voor het keerpunt al koers richting de fi nish. Aangezien niemand van de wedstrijdleiding bij het keerpunt stond, bleef dat onbestraft. De lo pers moesten op de boulevard bo vendien goed uitkijken waar ze lie pen, omdat de weg niet vrij was gemaakt voor de deelnemers. De race had daarom af en toe meer weg van een reuzenslalom dan een loopwedstrijd. Ondanks al die onvoorziene om standigheden, hield Harmes zich uitstekend staande. Na zo'n 11,5 ki lometer kwam hij uiteindelijk als 46e over de meet in een tijd van 37 minuten en 57 seconden. Met die prestatie was hij zichtbaar te vreden. „Het ging ontzettend goed vandaag", vertelde hij na af loop. „Ik had de wedstrijd goed in gedeeld, waardoor ik op het laatst nog wat over had." Over de extra kilometers klaag de hij niet. „Ik kon in de laatste ki lometer nog wat deelnemers inha len. Dus ik vond het niet zo erg dat de afstand wat langer was. Bo vendien vind ik het geweldig om VLISSINGEN Door zijn vier doel punten tegen Internos schoot Ter- neuzen-spits Can Kiran zich naar de eerste plaats in het PZC-topsco- rersklassement. Kiran heeft inmiddels elf doel punten gemaakt en leidt met 16.5 punten. Hij moet de eerste plaats delen met Arjen de Koeijer, die twee keer scoorde namens Yerse- ke. Hij heeft dezelfde cijfers als Ki ran. Rutger van Rossum is een ande re snelle stijger. De aanvaller van Luctor'88 scoorde vier keer in het met 12-0 gewonnen duel Corn Boys. Hij bracht zijn seizoensto taal daarmee op veertien (doel)punten. klasse goals effect totaal 3A zat 11 1,5 16,5 3A zon 11 1,5 16,5 2E zat 10 1,5 15 3A zat 10 1,5 15 1C zat 7 2 14 4A zon 14 1 14 4B zat 14 1 14 2E zat 9 1,5 13,5 2E zon 9 1,5 13,5 1C zon 6 2 12 2E zat 8 1,5 12 2E zat 8 1,5 12 3A zat 8 1,5 12 4A zon 12 1 12 4A zon 12 1 12 4A zon 11 1 11 l& E dinsdag 8 november 2016 VOETBAL CLUBHELD TURNEN Tennissers Frank Clausing en Marlijn Hendriksen hebben op overtuigende wijze de titel gepakt op het Koninck-toernooi in het mannendubbel 2/3. In de finale waren ze met 10-3 te sterk voor Jens de Koster en Rinke van Remortel. In het vrouwendub- bel 4/5 ging de winst naar Yvonne Goe man en Monique van de Vreede-de Jonge. Zij versloegen in de finale Rosalie Boone en Stephanie van Sabben met 6-4. De titel bij het gemengd dubbel 5 was voor Leon van Ooijen en Nicole Eversdijk. Remco Paauwe en Simon Rijk wonnen het man nendubbel 5. n Voor de elfde keer in zijn car rière heeft squasher Piëdro Schweertman, afkomstig uit Koudekerke, een proftoernooi gewonnen. Hij zegevierde in het Israëlische Herzliya. In de fi nale versloeg de nummer 78 van de wereld de Fransman Bap- tiste Masotti. I Tennisster Le sley Kerkhove won gisteren haar eersteron- departij tijdens de challenger van Minsk. De Zierikzeese ver sloeg de Italiaan se Camilla Rosa- tello met 6-3 6-4. Kerkhove is in Wit-Rusland als eerste geplaatst. 2-2 Tholenaar Bart Nieuwkoop was gisteren de gro te man bij Feye- noord 2. Als aan voerder stelde hij in extremis een punt veilig in het duel met de beloften van Ro- da JC: 2-2. ■c o a (O Uitgestelde start, te afstand zorgen voor Job de Feijter Agadir Erwin Harmes uit Middelburg was de hoogst geklasseerde Zeeuwse loper in de Grand Prix International. Hij werd 46ste in een tijd van 37 minuten en 57 se conden. 1 Arjen de Koeijer Yerseke Can Kiran Terneuzen 3 Stefan van de Klooster Nieuwdorp Mario Janisse RCS 5 TomWuyts Kloetinge Rutger van Rossum Luctor'88 Robin Provoost ZSC'62 8 Maarten van Vooren Dauwendaele Daniel Wissel Zeelandia 10 Steve Schalkwijk Goes MatsWillemse BruseBoys Dylan Adelaar Bruse Boys Yordi Nijland RCS Thomas Leegwater Clinge Tom Rijk Hontenisse 16 Lodewijk van Keeken IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40