Actie Oostbeer live te volgen Klagen en vragen over de wijk Project Scaldaleerlingen bij kreek Westkapelle Studenten UCR showen en verkopen kleren goed doel WALCHEREN 7 Talloze paartjes lieten hun trouwfoto's maken op de houten brug over de Westkapelse kreek. Die hoort bij het dorp net als tank en torens. Dus wordt de opknapbeurt ervan door leerlingen van Scalda tevreden bekeken. Nee, pak het grote ag gregaat maar. Die kleine trekt het vast niet," suggereert do cent Jan Minder- houd maandagmiddag. „Stroom is hier een beetje las tig", grinnikt hij. Minderhoud be geleidt een groep van negen Scal daleerlingen die de houten brug over de Westkapelse Kreek, ter hoogte van de Grindweg, onder handen nemen. Een thuiswed strijd voor de docent die in West kapelle woont. „Ik weet niet be ter dan dat de brug, hij is 26 me ter, er ligt. Er zijn hier heel veel trouwfoto's gemaakt. Mijn ouders hebben dat ook gedaan." De negen jongens van het twee de leerjaar weg- en waterbouw zijn druk in de weer met de lig gers, leuningen en het brugdek. Uit één van de geparkeerde auto's dendert muziek. „Niet voor z'n tijd", becommen tarieert Westkappelaar Dave Klei- nepier, staand aan de voet van de deels gedemonteerde brug. Sa men met vrouw en hond bekijkt hij hoe de leerlingen de brug een nieuw leven geven. „We waren aan het wandelen en hoorden muziek. Prima dat ze dit zo doen. Die brug hoort echt bij het dorp net als de tank en de torens." Voorjaar 2013 raakte het dorp in beroering toen Staatsbosbeheer de brug wilde vervangen voor een dammetje met wandel-en rui terpad erover. De voorbereidin gen voor de sloop waren zelfs al begonnen. Minderhoud, ook lid van de dorpsraad: „Wij hadden van de gemeente begrepen dat het om het kleine bruggetje bij Staatsbosbeheer en de dorpsraad delen de kosten. De school levert het werk de Joossesweg ging. Toen we za gen dat ze hier bezig waren, zijn we direct in actie gekomen. Er kwamen ook veel reacties uit het dorp en van campings in de buurt." Uiteindelijk blies Staats bosbeheer de sloop af. De par tijen gingen rond de tafel en dit project vloeide daaruit voort. Ad ri Boogaard, boswachter bij Staats bosbeheer: „De materiaalkosten worden nu gedeeld door dorps raad en staatsbosbeheer. De school levert de arbeid. Een prach tige samenwerking." De scholieren vinden het een leuke klus. Jeffrey de Wit (19) en Thijmen van de Beek (17) leggen uit hoe de jongens het karwei, dat voor 18 november klaar moet zijn, aanpakken. „We werken in groepjes. Iedere groep heeft z'n ei gen taak. We proberen zo effi ciënt mogelijk te werken zodat je niet op elkaar hoeft te wachten." De leerlingen kunnen het goed met elkaar vinden en het samen werken oogt dan ook geolied. „Het is wachten tot er één in het water valt", grijnst Dave. De ne gen denken daar niet aan. Er wordt hard doorgewerkt na de lunch met frikandellen. „Morgen kroketten", belooft Jan z'n ploeg. De crowdfundcampagne die Ves ting Vlissingen begon voor de be kostiging van de stalen letters op het vers gerestaureerde monu ment nadert de helft van het beno digde bedrag van vierduizend eu ro. Gisteren was 48 procent bin nen. Het aardige van de internet- campagne via webplatform Voor- jebuurt.nl/campaigns/oostbeer is dat de actie live te volgen is, met zicht op wie doneren en welke aanbieding het meest in trek is. Veertien mensen willen bijvoor beeld een oude steen die over bleef bij de restauratie (25 euro per stuk), twaalf betalen het dub bele om hun naam op het dona teursbord te zien. Anonieme ge vers lopen deze tegenprestaties mis; Vesting Vlissingen krijgt geen gegevens over hen. De enke le koper van een hele letter voor 500 euro wordt dus niet in het zonnetje gezet bij de officiële ont hulling. Veertien mensen willen een oude steen die overbleef bij de restauratie van de Oostbeer Vlissingen is de eerste Zeeuwse gemeente die gebruikmaakt van het crowdfundplatform. De orga nisatie vraagt vijf procent van het doelbedrag als dat gehaald wordt, maar het werkt beter dan als al leenstaande actie, merkt Nienke van Heulen, coördinatior voor Ves ting Vlissingen. De actie voor de zitelementen en de informatiepa nelen loopt ook: de bankjes staan en de panelen zijn ook onderweg. Wijktijd, heet het spreekuur. Het doel is om vanuit gemeente en politie samen met de bewoners de wijk te verbeteren. Dat gaat om fysieke maatregelen die kun nen bijdragen aan een betere vei ligheid en een groter plezier om Gemeente en politie houden spreekuur voor bewoners wijk Middelburg-Zuid in Zuid te wonen. Maar het gaat ook om de sociale problemen die aandacht verdienen. De betrok kenheid van bewoners bij hun wijk kan ook een impuls krijgen door het spreekuur. Gemeente en politie trekken al regelmatig samen op in de wijken. Zo wor den in het kader van de inbraak preventie en verkeersveiligheid samen acties georganiseerd. Be woners kunnen tijdens Wijktijd klachten melden, maar ook vertel len wat goed gaat. Verder is er tijd om vragen te stellen en voor stellen te doen. Wijkmanager Rianne van Iwaarden en wijkagent Freddy den Heijer zitten woensdag om 10.00 uur klaar in wijkcentrum Het Palet. Ze hebben anderhalf uur de tijd. Mocht het spreekuur succesvol blijken, dan zal het maandelijks plaatsvinden. MIDDELBURG Studenten van het University College Roosevelt en het Inloophuis Talent houden woensdag in studentencafé Elliott in Middelburg een modeshow van tweedehands kleding. De kleding kan na afloop worden gekocht en de opbrengst gaat naar Jongeren- opvang Zeeland. UCR-studenten showen de tweedehands kleding voor man nen en vrouwen, die wordt aange leverd door Talent. Deze en nog meer kleding, schoenen en siera den zijn te koop voor bedragen tussen de 4 en 20 euro. Betalen kan alleen met contant geld. Jongerenopvang Zeeland vangt kinderen tussen 12 en 18 jaar op, en probeert actief hen een veilig thuis te bieden. De opvang kan het geld gebruiken voor de aan schaf van nieuwe meubels en an dere voorzieningen. Talent is een interkerklijk inloophuis en winkel in tweedehands spullen in de Nieuwstraat in Middelburg. De deuren van Elliott in de Lan ge Noordstraat (oude postkan toor) gaan om 20.00 uur open. dinsdag 8 november 2016 Leerlingen van Scalda knappen de brug over de Westkapelse kreek op. foto katja van noort 'Die brug hoort bij het dorp' Annemarie Zevenbergen Adri Boogaard, boswachter Met nog 34 dagen te gaan heb ben maandagmiddag 31 dona teurs samen 1.935 euro over voor de nieuwe belettering van de Oostbeer in Vlissingen. Claudia Sondervan Vlissingen Klachten of complimenten? Vra gen of suggesties? Inwoners van de wijk Middelburg-Zuid kun nen woensdag terecht op het eerste gezamenlijke spreekuur dat gemeente en politie houden. Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35