150 uur taakstraf voor een serie misdrijven Werkstraf voor dealen ZEELAND 5 Feiten over de havens NV Zeeland Seaports NV Havenbedrijf Gent Omzet 2015 53 miljoen euro 33 miljoen euro Winst 2015 8 miljoen euro 10,2 miljoen euro Overslag 2015 64,4 miljoen ton 46,5 miljoen ton Aantal medewerkers 90 160 Aandeelhouders Provincie Zeeland, gemeenten Stad Gent, in de toekomst ook Borsele, Terneuzen en Vlissingen gemeenten Evergem en Zelzate Zeeland Seaports en de haven van Gent onderzoeken het komende half jaar of een fusie mogelijk is. Gisteren werden in Gent de hand tekeningen gezet tijdens de Vlaams- Nederlandse top. Dat ge beurde onder het toeziend oog van premier Rutte, minister Schultz van Infrastructuur en Mi lieu en hun Vlaamse collega's mi nister-president Geert Bourgeois en minister Ben Weyts van Mobili teit en Openbare werken. De alge meen directeuren van beide ha vens, ]an Lagasse (ZSP) en Daan Schalck (Gent), leggen uit waar om een huwelijk aanstaande is. Lagasse: „We liggen tussen de wereldhavens Rotterdam en Ant werpen. Wij zijn relatief kleine spelers en daardoor kwetsbaar. Een fusie levert een havenbedrijf met een behoorlijke massa op. We worden de zevende haven in Noordwest-Europa, vergelijkbaar met Bremerhaven. Gezamenlijk is onze toegevoegde waarde 13 mil jard euro. Daarmee staan we in de top vijf. Je speelt dan een niveau hoger. Bovendien bezit je een bre der pakket. Dat biedt groeikansen, want je kunt klanten een beter aanbod doen. Dat blijkt duidelijk uit het rapport van het bureau McKinsey dat voor ons de kansen en mogelijkheden van samenwer king in kaart heeft gebracht. Mc Kinsey berekent dat de fusie tot 15 procent groei leidt. Daarom zegt het bureau ook: die fusie had al lang moeten gebeuren." Schalck: „Bedrijfsmatig gezien is een fusie logisch. We liggen aan hetzelfde kanaal en vormen één economische zone van Vlissingen tot Gent. Dat betekent meer slag kracht in een steeds mondialer krachtenveld. We werken al lan ger samen, de laatste tijd ook eco nomisch. We presenteren ons als één havenregio. Recent nog in En geland. Daar kijken ze in het bui tenland trouwens best van op." Lagasse: „Een fusie is belangrijk voor onze ontwikkeling. Dan praat ik met nadruk ook over digi talisering van je dienstverlening, robotisering, drones. We zijn nu te klein om daar specialisten voor in huis te halen. In een fusiebe- drijf kan dat wel. We hebben zul ke specialisten nodig om onze con currentiepositie te verbeteren." Schalck: „Het draagvlak voor een fusie is groot. Bedrijfseconomen, professoren, aandeelhouders en bestuurders, iedereen steunt dit idee. Waarom? Omdat het op tal van terreinen meerwaarde heeft: ruimtegebruik, milieu, behoud van banen en samenwerking tus sen bedrijven. Je kunt bijvoor beeld veel zuiniger met je ruimte omgaan. Een ander voordeel is dat je bedrijven in de Kanaalzone en Zelzate en Gent kunt verbinden. Misschien kan staalproducent Ar- celor Mittal iets betekenen voor Dow in Terneuzen? En omge keerd. Maar dat weten we nu niet. In elk geval biedt fusie kansen om meer reststromen en -warmte uit te wisselen. We kunnen ook slim mer ladingstromen combineren. Duurzame transportcorridors leve ren een forse milieuwinst op." Lagasse: „Op dat punt kunnen we ook Rotterdam en Antwerpen ontlasten. In die havens ontstaan steeds vaker files van binnenvaart schepen." Schalck: „Zeker en vast. De twee de zeesluis bij Terneuzen gaat daarbij zeker helpen." Lagasse: „Een fusie van havens in twee verschillende landen vergt moed. Er zijn bestuurlijke, juridische en fiscale verschillen." Schalck: „Maar wij denken dat die te overbruggen zijn." Lagasse: „Ik onderstreep dat een fusie met Gent geen arbeidsplaat sen kost. Het in elkaar schuiven van twee havenbedrijven met daarin 550 bedrijven aan weerszij den van de grens is op zich al een enorme klus. In dat fusieproces hebben we alle talent heel hard nodig." MIDDELBURG De Vlissinger M. J. (20) moet een taakstraf van 150 uur uitvoeren. En als hij nog eens betrapt wordt op een mis drijf kan hij twee maanden de cel in. De Middelburgse rechtbank veroordeelde hem gisteren tot die taakstraf en legde hem drie dagen cel en ook nog eens een ge vangenisstraf van twee maanden voorwaardelijk op voor een reeks misdrijven zoals winkeldiefstal len en het tanken zonder te beta len. Ook zou hij geprobeerd heb ben een supermarkt op te lich ten door een boekje met verval ste zegels aan te bieden, zo zei de officier van justitie twee weken geleden. Dat oplichten, aldus de rechtbank, is echter niet bewe zen. De Vlissinger kampte eind vo rig jaar met de nodige proble men en kwam op straat te staan. Om die reden verviel hij tot cri mineel gedrag. De politie kon hem vrij snel achterhalen, omdat hij bij zijn ac ties niet lette op beveiligingsca mera's. MIDDELBURG De rechtbank heeft M. van L. (40) uit Yerseke gisteren veroordeeld tot een cel straf van 180 dagen waarvan 163 voorwaardelijk wegens het ver handelen van cocaïne. Daarnaast moet de man ook een werkstraf van 240 uur uitvoe ren en zich laten behandelen. Dat moet gebeuren bij Emergis omdat de man verslaafd is ge raakt aan harddrugs. De man handelde twee jaar lang in die drugs. Bij zijn aanhou ding, februari dit jaar, trof de po litie 12,5 gram cocaïne aan in zijn woning. De man handelde om zijn ei gen verslaving te bekostigen. Hij was drugs gaan gebruiken omdat hij, zo bleek twee weken geleden tijdens de zitting van de recht bank, de druk op zijn werk en van zijn omgeving niet meer aan kon. Bij zijn aanhouding legde hij een volledige bekentenis af. De straf voor de man is gelijk aan de eis. 1 [slaap IN ALLE BOVENSTAANDE FILIALEN IS TEVENS EEN Santander normaal 1! 9.- 799 nu woonlandschap Dallas dinsdag 8 november 2016 Frank Balkenende Gent OHHEBUtlQ Op weg naar de brug van Sas van Gent, op de achtergrond industrie bij Sluiskil, fotocamileschelstraete - Nu kan het! Uitsluitend geldig op: Dinsdag 8 november t/m zaterdag 12 november. Let op! Extra koopavonden tot 21.00 uur! bergen OP ZOOM Wassenaarstraat 45 - centrum stad eindhoven W. van Konijnenburglaan 1d - Woonboulevard De Kade HEERLEN In de Cramer 76 Woonboulevard Heerlen middelburg Mortiereboulevard 12 Woonboulevard De Mortlere NIEUWEGEIN De Liesbosch 70 OOSTERHOUT Beneluxweg 3 - naast McDonalds OSS Frankenweg 31 - Woonboul. Oss-Oost openingstijden: Maandag t/m vrijdag 09.30-21.00 uur 5 KOOPAVONDEN zaterdag 09.30-17.00 uur. zondag gesloten. gratis voor de deur CONSUMER FINANCE Design woonlandschap in Artificial Leather voorzien van een loungegedeelte. schitterend afgewerkt en met chromen sledepoot. Met verstelbare hoofdsteunen. Ook als 3+2 zits te leveren. Leverbaar in diverse bekledingen en kleuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33