'Modelburgers gaan te keer' senZup Nooit meer over de hoge badrand stappen? Q 'Je denkt steeds: hij ligt in het water' 4 ZEELAND GRENSHUWELIJK ONDERZOEK HAVENS GRATIS De fusie tussen Zeeland Seaports en de haven van Gent komt er, of het moet heel gek lopen. 'Bestuurlijke en fiscale verschillen zijn op te lossen'. Die verzuchting slaakte officier van justitie Rob Rammeloo gisteren tij dens de laatste dag van het proces tegen de Duitsers die in de nacht van 12 april 2015 veel geweld ge bruikten tegen de politie. Op videobeelden, gisteren op nieuw getoond tijdens de rechts zaak tegen de laatste twee verdach ten, is te zien dat veel van die Duit se voetbalsupporters zich agressief gedragen. Ze schoppen en slaan. Ve len van hen hebben gezien wie wat deed. „Maar niemand wil, blijkbaar door de groepsdruk, een belas tende verklaring afleggen", aldus de officier. Hij stelde ook vast dat die nacht meer weer eens is duidelijk is ge worden dat gewone burgers plotse ling kunnen veranderen is mensen die zich enorm misdragen. „Om daarna weer modelburgers te wor den." Net als vorige week eiste de offi cier tegen de beide verdachten, een 30-jarige ICT'er en een twee jaar oudere elektromonteur, celstraffen van negen maanden. Uit beelden en verklaringen van agenten blijkt volgens hem dat die twee geweld gebruikten. De monteur zou zelfs een agent in het gezicht hebben ge slagen. De beide raadslieden probeerden de rechtbank ervan te overtuigen dat hun cliënten gewone voetbal fans zijn die geen strafblad hebben en ook niet voorkomen op de lijst van voetbalhooligans van de Duit se politie. Volgens Bas van Riel pro beerde zijn cliënt juist om die nacht collega-voetbalsupporters in de bus te krijgen zodat er een ein de zou komen aan de ongeregeldhe den. OM eist opnieuw negen maanden cel tegen twee Duitse voetbalsupporters En zijn collega Van Vliet meldde dat haar cliënt een posttraumati sche stressstoornis heeft opgelopen door de tijd dat hij 'ten onrechte' in voorarrest zat voor deze zaak. Ze zei ook dat hij nu nog steeds onder behandeling is van een psychiater en dat hij misselijk wordt en moet overgeven bij het idee dat hij naar het buitenland moet. Daarom was hij gisteren dan ook niet aanwezig in de rechtszaal. De tweede ver dachte, de ICT'er, verscheen even min. Van Riel: „Hij kreeg geen vrij van zijn werkgever." Uitspraak 21 november. voor Langs het muraltmuurtje wan delt een echtpaar. Zoals elke dag. Maar gisteren was het anders. „Je denkt toch steeds: misschien spoelt-ie wel aan. Het ergste is: het is niet de eerste keer dat we hier met dat gevoel lopen." De man met de labrador, de mountainbiker die zijn remmen inknijpt; iedereen zegt hetzelfde: het gebeurt te vaak dat duikers worden vermist in de Grevelin- gen. „Ik snap het ook gewoon niet", zegt een man die met zijn boot in het haventje van Den Os se ligt. „Mensen die gaan skiën krijgen een lawinepieper mee. Zoiets moeten ze toch ook kun nen maken voor duikers? Of iets wat een vloeistof uitscheidt op het moment dat het misgaat. Of een bepaald lampje." De Eindhovenaar en zijn echt genote zijn vier dagen per week in Den Osse. „Het is nu al de der de of vierde keer dat we dit mee maken. Je denkt steeds: er ligt ie mand in het water. Je gaat een stuk lopen, maar je weet dat je niets kunt doen." Hij richt zijn verrekijker op de marineboot, die met de politie- boot is komen aanvaren. Te zien is hoe mensen heen en weer lo- Mensen die skiën krijgen een lawine pieper mee. Zoiets moet toch ook voor duikers kunnen? pen op het dek, een bootje in ge reedheid brengen en duikpak- ken aantrekken. „De vermiste ligt naar verwachting op een diepte van meer dan dertig me ter", vertelt politiewoordvoerder Jeroen Steenmeijer later. „Dat is werk voor de marine. We doen ons uiterste best het stoffelijk overschot te bergen." Maar ook gisteren is dat nog niet gelukt. Vandaag wordt de zoektocht voortgezet. dinsdag 8 november 2016 „Niemand van de Duitse voetbal supporters heeft iets gezien. Nie mand heeft ook maar aangege ven dat een ander die nacht in Renesse iets heeft gedaan." Emile Calon Middelburg Forse groei door fusie havens Gent en Zeeland zelfstandig vitaal VEILIG EN COMFORTABEL BADEN EN DOUCHEN voor in uw bad! Veilig douchen in bad en blijven baden. Het kan met het deursysteem in uw eigen bad. Binnen 1 dag plaatsen we het deurtje in uw huidige bad en dan hoeft u nooit meer over de hoge badrand te stappen. U zit dus ook geen dagen in de rommel. Wel zo prettig. Van 1 t/m 18 november krijgt u bij aanschaf van een deursysteem een gratis antislipbehandeling voor in uw bad! Q 100% waterdicht met 5 jaar garantie Voordeliger dan een nieuwe inloopdouche O Dit deursysteem past in bijna ieder bad GRATIS BROCHURE OF THUISADVIES? BEL 0800 - 0468 *Geldig van 8-11 t/m 18-11 bij aanschaf van een deursysteem PZC_wk45 Wij komen graag vrijblijvend bij u langs voor een goed advies en een passende offerte. Bel 0800 - 0468 om een afspraak te maken of de gratis brochure te ontvangen. Oosteinde 6, Barendrecht Tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl klantenvertellen.nl Zo druk als het zondag was aan de oever bij Den Osse, zo stil was het er gisteren. Akelig stil. Hoewel er passanten ge noeg waren. Maar alle ogen wa ren gericht op het ijskoude wa ter, waarin het levenloze lichaam van een vermiste dui ker moest zijn. Wendy Wagenmakers Den Osse De algemeen directeuren Jan Lagas- se (I) van Zeeland Seaports en Daan Schalck van Havenbedrijf Gent. FOTO SCHERPIFOTOGRAFIE/ANGELA VERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32