20 ANGELA KIJKT TV "M Het regende. En niet zo zachtjes ook. Water kletterde op het dak, sloeg te gen de ramen. Normaal geniet ik er van, veilig in bed, maar in de nacht van za terdag op zondag vond ik het angstaanja gend. Ik schrok herhaaldelijk wakker, één keer zelfs uit een droom waarin ik koorts achtig op zoek was naar een veilige (lees: hooggelegen) schuilplek voor de hele familie vanwege een naderende zondvloed. Ik had geen psycholoog nodig om die droom te verklaren. Het was me zo ook duidelijk. Het kwam door Als de dijken breken. Wat een serie. Die eerste aflevering dan, hè. Ik houd een slag om de arm, want soms kun je je op basis van één episode deerlijk vergis sen, neem La Famiglia. En zo'n meeslepende opening zegt ook nog niets over het eventu ele slot, kijk naar Vlucht HS13. focuste op de personages, maar vooral op de echte hoofdrolspeler: dat dreigende, hoog golvende water dat zich niet laat temmen door een paar duinen en dijken. Complimenten aan de makers hoe ze het in beeld brengen. Ze houden het - slim! - veelal klein, met camerashots van ramen die gegeseld worden door apocalyptische hoos buien. Maar ook de spectaculaire fragmen ten van de golven die door de zeewering heen beuken, de Spuikom in België die over loopt en auto's die onder water staan, zien er goed uit. Dat soort digitale trucjes wil door geldgebrek nog wel eens knullig uitpakken in Nederland. Maar niks daarvan. Ook een verademing: Gijs Scholten van Aschat in de hoofdrol van minister-presi dent Kreuger. Eindelijk weer eens een fris gezicht. Want bij de acteur die de Rijkswa- terstaatmedewerker speelt, dacht ik toch meteen: hé, wat doet de advocaat van het Mexicaanse kartel uit Penoza of conciërge Leo uit Heer Meester in de crisisruimte? Maar goed voor mijn nachtrust is de serie dus niet. Ook al verzekert minister Schultz van Haegen honderd keer dat de kust super- stormproof is, de 'wat als'-vraag spookt sinds zaterdag door mijn hoofd. Als het ooit zover komt, hoop ik één ding: dat de echte MP beter naar zijn gevoel luistert dan zijn tv-collega in Als de dijken breken. Quote van de dag Die haat en nijd daar, dat vreet gewoon aan je. Je moet gewoon met een kogelvrij vest door dat pand heen lopen. Robbie Williams in Goffertpark Dochtertje Raffaëla ligt nog op IC Domien Verschuuren mag het eindelijk van de daken schreeuwen: de felbegeerde ochtendshow op NPO 3FM is vanaf maandag van hem. De 28-jarige dj, die Giel Beelen opvolgt, trappelt van ongeduld. Alleen... die verdomde wekker. Ik besef goed dat de ochtendshow mis schien wel de belangrijkste is voor een compleet radiostation. Dit is niet even een dingetje", zegt Verschuuren. „Het begon met Giel Beelen die tijdens een lunch aangaf na 12,5 jaar te willen stop pen. Zijn opvolger kon nog iedereen worden, maar hij vroeg me er wel alvast over na te denken. En ja, uiteindelijk heb ik best een tijdje getwijfeld." Wat meer radio-dj's met een ochtendpro gramma aangeven: het vroege tijdstip heeft een enorme impact op je levensritme. Verschuuren hoort vanaf maandag de wekker dagelijks afgaan op een voor velen onchristelijk tijdstip, om vervol gens tussen 6.00 en 9.00 uur (zijn show is een uur korter dan die van Giel) te knallen. „Nu heb ik nog een avondprogramma. Een heel comfortabel le ventje dus. Man, ik heb niet eens een wekker!" „Uiteindelijk maakte ik een voor- en tegen- lijstje. Dat doe ik altijd bij grote twijfel, ook toen ik bijvoorbeeld een huis ging kopen. In dit geval werd al snel duidelijk dat alleen het woord 'wek ker' onder het minnetje stond. Ook voor mijn vriendin Caroline. Maar zij trok me over de streep. 'Hier krijg je anders de rest van je leven spijt van'." De dj belooft dat Jouw Ochtendshow, zoals het programma gaat heten, voor een groot deel zal drijven op de verhalen en wensen van zijn luiste raars. „Het wordt de relaxte ochtend die je ver dient. Ook voor mij. Dat ritme zal even wennen worden, maar dat dwing ik wel af bij mezelf." De prestigieuze ochtend is straks definitief Do- miens domein. „Maar ook met de andere verschui vingen ben ik heel blij. Dit wordt een heel nieuw 3FM. Er moest ook écht iets veranderen." Ver schuuren wijst op de luistercijfers die al een tijd lang zorgwekkend dalen. „Onze boodschap was vertroebeld. Dat we er voor jou zijn, voor vernieu wing staan, nieuwe muziek en nieuwe ervaringen. Niet alleen op de radio, maar ook op alle online- platforms. Die boodschap is nu heel duidelijk." Giel Beelen maakt komende vrijdag zijn laatste uitzending. De radiodinosaurus gelooft heilig in zijn opvolger. „Domien was natuurlijk de gedood verfde favoriet. Lekker vlot plaatjes draaien is ook Man, ik heb niet eens een wekker! een kunst, maar dat alleen maakt je nog niet ge schikt voor de ochtend. Domien heeft er de juiste persoonlijkheid voor. Hij verbindt, is heel open en helemaal van deze tijd." 3FM-zendermanager Basyl de Groot trots: „Do mien heeft in de avond iets opgebouwd dat nog niet bestond, een programma dat volledig drijft op de luisteraar. Geen vaste items, geen spelletjes, geen bekende Nederlanders. Dat blijft hij doen. Hij voelt aan dat iedereen in Nederland een inspi rerend verhaal te vertellen heeft. Domien krijgt het meest heftige tijdstip, maar hij is er helemaal rijp voor." dinsdag 8 november 2016 Maar toch. Intrigerend was het. Omdat ik merkte dat ik niet zoals bij andere series Reageren? angela@ad.nl Beau van Erven Dorens in Playboy over zijn vorige werkgever SBS 6 MUZIEK Robbie Williams staat op 4 juli 2017 in het Gof fertpark in Nij megen. De Britse popzan ger begint in juni met zijn Heavy Entertain ment Show Touropgezet rond zijn gelijk namige album. SHOW Het 10-jarige dochtertje van zangeres Raffa ëla Paton (33) ligt in kritieke toestand op de intensive care. Beautifull Hope werd ruim een week geleden opgenomen met een longontste king en koorts. Raffaëla is tijde lijk gestopt met de musical Hair. Gudo Tienhooven Domien Verschuuren Domien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20