Overtuiaen I 16 ANKVAN DEN BOOGAART Belgen komen met een verbeterd, vriendelijk OPEN SOLLICITATIE De PostNL-directie, het Kabinet, de vakbonden. Allen reageren ze sceptisch op het nieuwe, verbeterde bod van Bpost. Maar een overname valt moeilijk te blokkeren. Al is er een ontsnappingsmogelijkheid. Ik heb ooit een auteur gehad die tegen me zei: 'Door jou heb ik mijn mooiste boek gemaakt'. Dat is een fantastisch compli ment, zegt Ank in haar pitchfilmpje (https://cinepitch.com/ank/). Ze is een goede uitgever en ze weet hoe zij nieuwe communicatievormen moet gebruiken. „Ik vind het belangrijk om meer te laten zien dan een sollicitatiebrief en een cv. Toch is er altijd het vooroordeel dat iemand van 52 jaar niet voldoende thuis is in nieuwe media." Ank moest eind 2014 haar uitgeverij ver laten. Ze was daar leidinggevende. Sindsdien doet zij af en toe freelanceklussen als zelfs tandige. „Maar ik wil weer iets voor vast. Freelance is geen volledige baan en ik mis collega's om me heen. Ik zoek breder dan alleen bij uitgeverijen. Ik zou prima bij een detacheringsbureau of reclamebureau passen." Naast veel netwerken, is Ank bezig met de voortzetting van haar loopbaan. „In 2015 heb ik mijn NIMA A Communicatie-diploma gehaald, dit jaar heb ik de cursus 'Onlinemar- keting van content' gedaan en deze maand begin ik met een cursus die professionele verdieping geeft in de sociale media." Rob Witjes, hoofd arbeidsmarktinformatie en -advies bij het UWV, geeft aan dat Ank de pech heeft dat er nauwelijks vacatures zijn in het beroep waar haar passie ligt. „Zij zegt breder te willen zoeken en dat is wellicht ook de beste optie." die eerder naar vacatures voor uitgever zochten, veelal ook geïnteresseerd waren in functies als salesmanager, organisatiead viseur, marketingmanager, projectleider ICT of productmanager. „Als één of meerdere functies voor iets voor haar zijn, adviseer ik Ank de gevraagde kandidaatsprofielen uit dergelijke vacatures met haar kernkwaliteiten en interesses te vergelijken. Kijk of zij zich hierin herkent. Haal hieruit de belangrijkste elementen, waardoor ze haar sollicitatie en motivatie goed kunt for muleren. Maak vervolgens een plan hoe welke werkgevers te overtuigen, zodat zij de concurrentie kan verslaan." Post NL Shell Vopak Heijmans PC Aantal pakketjes (per jaar) bpost Aantal brieven (per jaar) Een hoger bod, werkgelegenheid- en pensioengaranties, meer invloed voor PostNL op directieniveau. Alles heeft Bpost uit de kast getrokken om de vrijage met PostNL dit keer wel te laten slagen. Waar Herna Verhagen en Jan Bos hoopten dat Bpost na het falen van de eerste poging eind mei zou afdruipen, is het tegendeel gebeurd. In alle stilte werkten ceo Koen van Gerven en zijn directie in Brussel afgelopen maanden aan een verbe terd voorstel. Lijntjes wees Van Ger ven gisteren nog op de kwaliteit van het bod van 5,65 euro per aandeel dat PostNL op 2,5 miljard euro waardeert. „Dat ligt ruim 54 procent boven de koers van 26 mei, de dag voordat onze eerste gesprekken uitlekten." Alle garanties nemen de zorgen echter niet weg. Zowel LNV als CNV laten weten 'sceptisch' te zijn. „Als het tot een overname mocht komen, willen wij harde garanties op papier hebben", zegt bestuurder Etiënne Haneveld. Minister Kamp (Economische Zaken) zegt namens het Kabinet niet enthousiast te zijn. „Een overname zou een stap terug zijn", vertelde de bewindsman op BNR. De Nederlandse postmarkt is immers geliberaliseerd, de Belgische nog lang niet. Kamp wil en kan een overname door Bpost echter niet stoppen. Een wetsvoorstel dat hij in 2013 aankondigde, dat de mogelijkheid biedt om overnames van Neder landse bedrijven met een strategisch, nationaal belang te blokkeren, is nog steeds niet af. Het kabinet lanceerde het plan nadat de Mexicaanse miljar dair Carlos Slim met zijn América Móvil KPN trachtte over te nemen. 1 Het idee is dat een buitenlandse par-l Ik vind dat postbezorging geen zaak van nationaal belang is .4 tij die meer dan 30 procent van de aandelen verwerven eerst een 'verk laring van geen bezwaar' moet vra gen aan de overheid. Maar zelfs als de wet er wel zou zijn, is het de vraag of het kabinet een overname zou moeten blokkeren. „Ik vind dat de postbezorging, anders dan bij grote communicatie- of e- nergienetwerken, geen zaak van na tionaal belang is," zegt hoogleraar fusies en overnames Hans Schenk. Het bod komt bovendien van een bedrijf uit een Europees, bevriend land. „PostNL is een twijfelgeval." Schenk is kritisch over de Neder landse liberaliseringdrang van de afgelopen vijftien jaar. Zelf voor spelde hij ruim tien jaar geleden dat de privatisering van de energiemarkt ertoe zou leiden dat bedrijven als Nuon en Essent in buitenlandse han den kwamen. „We zijn roomser dan de paus geweest en hebben allerlei nutsbedrijven geprivatiseerd terwijl andere landen dat niet deden. Dat een kleiner bedrijf als Bpost nu PostNL kan overnemen, is daar ook het gevolg van. Zij worden op hun thuismarkt beschermd, PostNL niet." Om exact die reden is SP-par- lementariër Sharon Gesthuizen - die zich al jaren met PostNL bezighoudt en actiecomité 'Red de Postbode' oprichtte - tegen. „We hebben ons bedrijfsleven in de uitverkoop gedaan." Ze baalt dat Kamp zo lang wacht met zijn wetsvoorstel. „Het kabinet heeft niet nagedacht hoe we met dit soort overnamepogingen omgaan." Toch kan overname worden geblokkeerd. Net zoals KPN in het geval van Carlos Slim, bezit ook PostNL een beschermingsstichting: de onafhankelijke Stichting Contin uïteit PostNL. Deze kan een aan haar toegekende calloptie uitoefenen en aandelen inkopen 'om de contin- Wie: Ank van den Boogert (52) Op zoek naar: Functie als procesmanager/coördinator Was: Uitgever Woonplaats: Veenendaal Uit data van het UWV blijkt dat mensen Gert van Harskamp Heeft u een baan voor Ank? Mail naar opensollicitatie@ad.nl O dinsdag 8 november 2016 Bpost heeft een 'vriendelijk voor stel' gedaan om weer met de Nederlanders te gaan praten. De olieprijs steeg gisteren fors. Ook Shell profi teerde hiervan. Goede cijfers, maar de beleg gers waren niet onder de indruk. ■m ING gaf een adviesverlaging voor het bouw bedrijf. O Overname PostNL is moeilijk tegen te houden David Bremmer Den Haag —Hans Schenk T Herna Verha gen, de CEO van PostNL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16