Beleef een onvergetelijke kerst en oud nieuw effeweg.nl 13 Gezellige kerstmarkten! Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 #- VGZ tikt 573,76 euro af voor het plaatsen van een spiraaltje in het Zoetermeerse Langeland Zieken huis en CZ 348,68. Exact dezelfde behandeling kost VGZ 325 euro in het Gelderse Vallei Ziekenhuis in Ede, CZ betaalt daar 464,67. Ja, maar de kosten van een zieken huisbehandeling gaan wel van het eigen risico af. De meeste behan delingen bij een specialist kosten meer dan 385 euro. Dus vooral als u een vrijwillig hoger eigen risico (maximaal 885) heeft, kan het in teressant zijn om de prijzen te vergelijken. Al gaat het dan wel om kleine planbare ingrepen, voor spoedeisende hulp is het on waarschijnlijk dat je eerst de tarieven naast elkaar zal leggen. Nee, helaas werkt dat zo niet. De tarieven die CZ en VGZ bekend maakten, zijn de bedragen die zij dit jaar betalen aan ziekenhuizen. Over de tarieven voor volgend jaar wordt onderhandeld, sommige zijn pas in 2017 bekend. Ze kunnen dus hoger of lager uitvallen. Niet echt. Allereerst zijn er wel 4.000 tariefcodes (dbc's) en je moet precies weten welke behan deling je nodig hebt. Dat is niet eenvoudig: zo zijn er verschillende tarieven voor het aantal zieken huisbezoeken per aandoening: -1 a 2; 3 a 4 of meer dan 4. Elk mens is anders, het is onwaarschijnlijk dat je van tevoren weet hoeveel con sulten er nodig zijn bij bijvoor beeld een probleem aan het mid denoor. Bovendien kan een be handeling complicaties met zich meebrengen en de nazorg duurder worden. De zorgverzekeraar geeft gehoor aan de oproep van minister Schip pers (Zorg, WD) om zorgkosten inzichtelijk te maken. Ook de Patiëntenfederatie en de Consumentenbond willen dat weten. Nee, voorlopig niet. Menzis en Zilveren Kruis, twee andere grote zorgverzekeraars, zijn echter wel van plan de tarieven bekend te maken. Minister Schippers heeft vorige week de Nederlandse Zorgautoriteit gevraagd iets te ontwikkelen waardoor mensen gemakkelijk tarieven kunnen vergelijken. Verzekeraars en ziekenhuizen on derhandelen jaarlijks over de tarieven, maar niet over alle be handelingen. Ze spreken meestal een totaal budget af en daarvoor moet een ziekenhuis het doen. Zij verdelen dat dan over de behan delingen, hoe precies is on duidelijk en heeft lang niet altijd met de daadwerkelijke kosten te maken. Sommige deskundigen denken inderdaad van wel: omdat zieken huizen precies van elkaar zien wat ze kunnen vragen aan verzeker aars, gaan de tarieven omhoog en worden de verschillen kleiner. An deren denken dat de aandacht voor exorbitante bedragen zieken huizen er juist toe brengt beter te kijken naar de kostprijs. Niets. Daarom verwijst VGZ naast de tarieven naar de waarderingen op ZorgKaart Nederland, een site van Patiëntenfederatie Nederland waar mensen recensies over een zorgverlener kunnen achterlaten.' In de gegevens van de Inspectie voor de Gezondheidszorg zijn ziekenhuizen lastig met elkaar te vergelijken, zegt VGZ. En wat zij als verzekeraar bestempelt als goede zorg niet wordt geloofd, fo cust ze zich nu op patiëntervarin gen: bij voldoende waarderingen 'de waarheid'. all-inclusive Kerstreis Berlijn Kerstreis Krakau Kerstreis Zwitserse Alpen Oud en Nieuw Eifel dinsdag 8 november 2016 VGZ maakt vanmiddag als tweede zorgverzekeraar bekend wat zij voor behandelingen tot 885 euro aan ziekenhuizen be taalt. Allemaal onder het motto 'transparantie'. Maar wat hebben we nou aan die infor matie? Francine Wildenborg Rotterdam Wat moet ik als verzekerde met die informatie? Mijn verzekeraar betaalt de ziekenhuisrekening, toch? Dus snel wisselen van verzekeraar als je weet dat je volgend jaar onder het mes moet? Zijn de tarieven makkelijk vind baar? Waarom maakt VGZ de tarieven bekend? Kan ik op één plek de verschil lende tarieven van alle zorgverzekeraars zien? Waarom betalen verzekeraars soms honderden euro's meer voor dezelfde behandeling in hetzelfde ziekenhuis? Als wij de tarieven kunnen zien, kunnen ziekenhuizen dat ook. Drijft dat de prijzen niet op? Wat zegt de prijs over de kwaliteit van een behandeling? Maar dat is toch geen objectieve informatie? Vertrekgarantie 8 daagse busreis Vertrek: 22 december 7 daagse busreis Vertrek: 22 december 5 daagse busreis Vertrek: 23 december 6 daagse busreis Vertrek: 28 december Beleef een onvergetelijke kerst in Polen met deze kerstreis naar het historische Krakau Vier de jaarwisseling in de Eifel het gebied met prachtige gebergten afgewisseld met mooie meren Geniet van het prachtige Berlijn tijdens de kerstdagen en verblijf in een luxe 4*-hotel! Ook mogelijk: Kerst oud en nieuw in Zwitserland! Essen en Oberhausen va €65,- 2 daagse busreis Logies ontbijt Vertrekgarantie! Oberhausen en Dortmund va. €69,- 2 daagse busreis Logies ontbijt Vertrekgarantie! Keulen en Bonn va €69,- 2 daagse busreis Logies ontbijt Vertrekgarantie! Lille, Canterbury en Brugge va €129,- 3 daagse busreis Logies en ontbijt Vertrekgarantie! Romantische Strasse va. €149,- 3 daagse busreis Halfpension Vertrekgarantie! Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ANVR Volg je ons al? 1 facebook.nl/ effeweg w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13