Duits echtpaar eerst prooi van piraten, nu van terroristen EUWS 11 Kerstreis Van der Valk Parkhotel Spreewald Kerstreis Van der Valk Hotel Barcarola Van der Valk Parkhotel Spreewald Filipijnen Dorpelingen zagen Sabine Mertz op het dek liggen. Ze was naakt. Haar lijf zat vol kogelgaten. Iets verderop lag een pistool. Abu Sayyaf liet korte tijd later via een audioboodschap weten de zeilster te hebben vermoord. Ze zou zich hevig hebben verzet toen de ex tremisten het lichtblauwe schip be stormden. Mertz' partner, de 70- jarige Jürgen Kantner, is door de strijders meegenomen naar het vasteland. Het ging mis toen de twee avon turiers met hun schip Rockall voor bij het eiland Laparan voeren. Ze genoten van de hagelwitte stran den, de koralen en de diepblauwe zee. Plotseling klommen strijders van Abu Sayyaf, een groep die is gelieerd aan het terreurnetwerk al- Qaeda, aan boord. Het Duitse koppel was eerder in de problemen gekomen tijdens het zeilen. Somalische piraten gij zelden Mertz en Kantner toen ze in 2008 de Golf van Aden overstaken. De ontvoerders hielden hen gevan gen in een hutje in de bergen. Na 52 dagen lieten de piraten de twee gaan. De Duitse regering zou 445.000 euro aan losgeld hebben betaald. In hun thuisland was de kritiek niet van de lucht: 'zeilen in een ge bied waar piraten zitten, hoe dom kun je zijn?' Kantner haalde er zijn schouders over op. „Ik zeil al meer dan 30 jaar. Mijn boot is mijn leven. Piraten en regeringen interesseren me niet", zei hij na zijn vrijlating. Het zuiden van de Filipijnen is ook een gebied dat westerlingen beter kunnen mijden. Abu Sayyaf gij zelde er in 2014 ook al twee Duitse zeilers. Zij kwamen een half jaar later vrij nadat 4,5 miljoen euro aan losgeld was overgemaakt. Verder kidnapten de extremisten de Ne derlander Ewold Horn toen hij in 2012 op vogelsafari was in het oer woud. Horn zit voor zover bekend nog steeds vast, samen met negen anderen. Abu Sayyaf telt volgens de regering in Manilla ruim vierhon derd strijders. Zij voeren hun aan vallen uit met speedbootjes of vis sersschepen en verstoppen zich op een van de vele afgelegen en dicht begroeide eilandjes. Alleen al in de eerste zes maanden van dit jaar streken de militanten zeven miljoen euro aan losgeld op. De Filipijnse legerwoordvoerder Filemon Tan bezweert dat voor de vrijlating van Kantner geen cent zal worden betaald. „Als we daaraan gaan beginnen worden de proble men alleen maar groter. Dan kopen de extremisten nog meer wapens zodat ze nog meer mensen kunnen ontvoeren." President Rodrigo Duterte is in middels een offensief begonnen tegen Abu Sayyaf. Het omstreden staatshoofd zei niet eerder te zullen rusten voor de terreurgroep is uit geschakeld. Hij stuurde 6.000 militairen naar het zuiden van het land, onderste und door marineschepen en gevechtsvliegtuigen. De strijd zou al aan zeker 80 extremisten het leven hebben gekost. 6-daagse Kerstreis Vanaf 8-daagse Kerstreis 20,- korting* op uw boeking Boek met actiecode: PRWEG 20,- korting* op uw boeking Boek met actiecode: BARC dinsdag 8 november 2016 Gegijzeld door Somalische piraten, acht jaar later ontvoerd en vermoord door Filipijnse extremisten. LUZON I Manilla VISAYAS Filipijnse terroristen doden Duitse en ontvoeren partner MINDANAO ▲De Filipijnse marine vond aan boord slechts het ontzielde lichaam van Sabine Mertz. TJürgen Kantner is ontvoerd, fotosapenafp Laparan Bongao ©20161 BRON: AFP Een Duits echtpaar dat eerder wekenlang werd gegijzeld door Somalische piraten, is nu op nieuw aangevallen. Sabine Mertz en Jürgen Kantner maak ten een zeiltocht in het zuiden van de Filipijnen toen extremis ten van de terreurgroep Abu Sayyaf hun jacht bestormden. Gerben van 't Hof Rotterdam/Manilla RocV.ll Vertrekdatum 22 december 2016 5 overnachtingen in 4 sterren V.d. Valk Kerst verrassing op 24 december Kerstbuffet op 25 december Vertrekdatum 21 december 2016 5 overnachtingen v.d. Valk Barcarola lx een 5-gangen galadiner lxeen 3-gangen galadiner Niet geldig op reeds geboekte reizen. Kortingscode is geldig t/m 13-11-2016 (niet geldig in combinatie met andere kortingen). Brochure en (0318) 58 09 58 1 °e mgen. www bolderman.nl j] i. o.b.v. 2 pers. kamer ad. Calannaitenloads 0 rese Het Spreewald is een uniek natuurgebied met prachtige bossen, meren en kleine beekjes die allemaal uitmonden in de hoofdrivier de Spree. Het vervoer tussen de dorpjes van personen en goede ren wordt vaak uitgevoerd met kleine bootjes met een platte bodem, een beetje vergelijkbaar met ons eigen Giethoorn. Het gehele gebied staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Tijdens de reis verblijven we in het ****Parkhotel van der Valk. De goed ingerichte kamers zijn voorzien van TV, inter netverbinding, minibar en een kompleet ingerichte badkamer. Verder is er een sfeervol restaurant en een gezellige bar. Vanuit het Parkhotel maken we schitterende uitstapjes naar o.a Dresden, Berlijn en het Spreewald. Bij de prijs inbegrepen: - 2 overnachtingen in midden-Frankrijk op basis van halfpension - 5 overnachtingen in het van der Valk hotel Barcarola - Dagelijks goed verzorgd ontbijtbuffet en diner 3-gangen menu naar keuze -1 x een diner 3-gangen menu naar keuze met Sangria -1 x een 5-gangen galadiner 1- x een 3-gangen galadiner - Goed ingerichte kamers met airco en een com pleet ingerichte badkamer - Nederlandssprekende gids in Barcelona - Excursies, exclusief entreegelden - Comfortclass touringcar met chauffeur/reisleider - Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland - Koffie of thee bij vertrek -Tol-en parkeergelden -Toeristenbelasting Bij de prijs inbegrepen: - 5x overnachting ****Parkhotel van der Valk - 5x ontbijtbuffet - 3x3 gangen menu of dinerbuffet - Welkomstdrankje - Koffie en gebak op 24 december - 4 gangen kerstmenu op 24 december - Kerstverrassing op 24 december - Kerstbuffet op 25 december - Muziekavond op 25 december - Winterkahnfahrt - Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland - Excursies, exclusief entreegelden - Comfortclass touringcar met chauffeur/reisleider - Toeristenbelasting Tol- en parkeergelden Tijdens de Kerstdagen ontspannen in het schitte rende van der Valk Hotel Barcarola. Deze Kerstreis staat in het teken van de bekende Spaanse kun stenaars Gaudi en Dali. Ook de geweldige natuur met de grillige rotsen, prachtige stranden en een helderblauwe zee vormen met de pittoreske dorpjes het decor van deze reis. Ook brengen we natuurlijk een bezoek aan de bekende Spaanse stad Barcelona.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11