t Economisch herstel krijgt ook in Zeeland vaste voet aan de grond Tot voor kort groeide het aantal bijstandsuitkeringen in Zeeland twee keer zo hard als in de rest van het land. Die groei is nu gestopt. Er schuilt een ster in iedereen. Regen geselt lopers in Trail by the Sea Burgh-Haamstede Hoek verliest de aansluiting met de topploegen We zien dat in het derde kwartaal van dit jaar de groei is afgevlakt Ga naar pzc.nl/sing Er lijkt een einde te zijn geko men aan de sterke groei van het aantal bijstandsuitkeringen in Zeeland. Gemeenten en uitke ringsinstanties zien dat er sinds de zomer niet meer mensen de bijstand in gaan dan er uitstro men. Lange tijd was dat anders. Het aantal mensen met een bijstands uitkering nam sinds 2014 in Zee land veel sneller toe dan lande lijk. Per jaar kwamen er zo'n 400 uitkeringen bij in Zeeland. Volgens de laatste cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek zaten in mei van dit jaar 7.620 Zeeuwen in de bijstand. In de periode 2014-2016 groeide het aantal bijstanduitkeringen lande lijk met bijna 6 procent, maar in Zeeland was dat twee keer zo veel: bijna 12 procent. De meeste bijstandsgerechtigden wonen in Vlissingen (2.000) en Middel burg (1.400). In Vlissingen is bijna één op de tien huishoudens afhankelijk van de bijstand. Voor heel Zeeland is dat een op de twintig huishoudens. De groep eenoudergezinnen in de bijstand is de afgelopen twee jaar gelijk ge bleven, rond de 1.500. Het aantal echtparen met of zonder kinde ren nam toe van ruim achthon derd tot ruim duizend Ook in de grootste groep, de alleenstaan den, was sprake van een stijging, van 6.800 naar 7.600. Goes kende een stijging van 10 procent. De Goese wethouder André van der Reest noemt het na-ijleffect van de Zeeuwse eco nomie als belangrijkste reden voor het feit dat het leger van bij standsgerechtigden in Zeeland harder en langer doorgroeide dan elders. Het effect van econo misch herstel drong pas later door. Hij wijst ook op de ontslag golf van enkele jaren geleden. Mensen die toen in de WW be landden, komen nu in de bij stand. Maar de meest recente cij fers geven hoop. „We zien dat in het derde kwartaal de groei is af gevlakt." Ook Orionis Walcheren constateert dat de groei stopt. In de gemeente Terneuzen was de groei al minder sterk dan boven de Westerschelde. Ook hier is sprake van een stabilisatie van rond de 1.100 uitkeringen. Pauze voor Max (links) en Marvin, dus tijd voor een boter ham en een drankje in de boom. De Zierikzeese scouts hielpen zaterdag op de landelijke Natuurwerkdag mee met het knotten van wilgen. Ook op andere plaatsen in Zeeland staken vrijwilligers de handen uit de mouwen. m maandag 7 november 2016 pzc.nl email: bevelanden@pzc.nl SPORT 15 SPORT 12 Groei bijstand komt tot stilstand Theo Giele Vlissingen André van der Reest, wethouder PAGINA 19 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81