PvdA-leider Samsom: 'Turks regime is misdadig' II VAN NU1 tot 6 NI NYNKE DE JONG Labour: Brexit krijgt geen onvoorwaardelijke steun Column Ik dacht: ach, blijkbaar hebben we het nodig. Eva Jinek met een serie over Amerika, net als Eelco Bosch van Rosenthal. Ze hadden zelfs Robert Jensen naar de VS gestuurd. Twan ging natuurlijk ook nog even. En dat alles bovenop alle vaste corres pondenten en verdere extra gezel ligheid die er vanuit Nederland naartoe zijn gevlogen. Ik dacht: het zal wel nodig zijn. Tot ik Martijn Bink door een Amerikaanse straat zag wande len. Ook gij, Mar tijn Bink? Martijn, die normaal alleen bij kokkelvissers op de boot staat om te vragen naar de kokkelvangst, of leu ke zomercolumns maakt over hoe hij het haar van zijn dochters vlecht. Die Martijn Bink is óók al in Amerika. En toen begon ik me zorgen te maken. Want zijn er wel ge noeg gewone Amerikanen voor al die Nederlandse journalisten? Er zitten zelfs twee kinder-corres- pondenten in Amerika: Joris voor het Jeugdjournaal en Lucas voor het Zapp Weekjournaal. Hoeveel Amerikaanse kinderen heb je in vredesnaam te interviewen? Vroe ger werd dat gewoon nog gedaan door de correspondent ter plaat se, die voor het Jeugdjournaal zijn kindervocabulaire gebruikte. 'OJ Simpson kan heel hard autorij den.' Dat werk. Ik snap dat dit spannende tij den zijn voor de journalistiek. Dat de verhalen in Amerika voor het oprapen liggen, en dat je, als je deze week in Amerika bent, voor je ogen de wereldgeschiedenis zult zien veranderen. Daar wil je bij zijn. Maar waarom met zoveel? Het is ook niet zo dat er verder geen journa listen in Amerika rondlopen. Het is geen oorlogsgebied. En wie heeft er de hele week in Hilversum corvee? Wie moet voor ons achter al het Nederland se nieuws aan? Gerri Eickhof. Be trouwbare Gerri, die nooit te be roerd is om naar iedere Holland se uithoek te rijden voor een sfeerreportage over strooiwagens of Zwarte Piet. En ik gok dat hij deze week ook Teletekst vol tikt én in de kantine van de NOS de bonen van de koffiemachine bij vult omdat de kantinemedewer ker waarschijnlijk óók in Ameri ka zit. Nog een paar dagen, Gerri, en dan komen ze weer terug. En de volgende verkiezingen mag jij weg. Op zoek naar de allerlaatste Amerikaan die nog nooit door een Nederlandse journalist is on dervraagd. Zijn er wel genoeg gewone Amerikanen voor al die journalisten? DIEPENHEIM Het regime in Tur kije is misdadig. Dat zei PvdA-fractieleider Diederik Samsom gisteren in Diepenheim, waar hij te gast was bij 'Politiek in de Pol'. Hij werd er onder an dere ondervraagd over de zoge noemde Turkijedeal, waarbij met Turkije is afgesproken dat het land Syrische vluchtelingen op vangt en niet laat doorgaan naar Europa. Gespreksleider Hans Ver beek wilde van Samsom weten hoeveel 'rek' er nog in die af spraak zit, gezien het feit dat in Turkije nu ook parlementariërs zijn opgepakt. Volgens Samsom is er geen relatie tussen het een en het ander. „Want ik wil vluchtelin gen in Turkije geen slachtof fer laten worden van een misda dig regime", aldus de PvdA-lei der, die graag weer lijsttrekker wil worden. Er is volgens hem ook geen sprake van dat Turkije op andere manieren wordt geholpen. „Met alles waar je het Turkse regime een dienst kunt be wijzen, houden wij op." Samsom maakte gisteren een toer door Twente in het kader van de lijsttrekkersverkiezing. Bij een peiling bleek Samsom de favo riet. 48 procent van de 115 bezoe kers koos voor hem. Voor Lode- wijk Asscher koos 33 procent. De Britse oppositiepartij La bour geeft de regering niet de vrije hand bij onderhandelin gen over een Brits vertrek uit de EU. Partijleider Jeremy Cor- byn zei tegen de Sunday Mirror dat hij onder meer de garantie wil dat bedrijven toegang hou den tot de Europese interne markt. De oppositieleider heeft nog meer wensen: zo wil hij ook garanties op het gebied van onder meer werknemersrech ten en milieubescherming. Blij ven de gewenste toezeggingen uit, dan zal Labour proberen de start van de Brexit-onderhande- lingen met de EU te blokkeren. De opstelling van Corbyn is een nieuwe tegenvaller voor pre mier Theresa May. Het Britse ge rechtshof oordeelde dat de rege ring niet zelf kan besluiten de onderhandelingen met Brussel te starten. Daar is toestemming van het parlement voor nodig. May riep het parlement giste ren op niet dwars te liggen en het referendum te accepteren. Ze wees erop dat parlementa riërs hebben ingestemd met de volksraadpleging. ALTERNATIEF Moeder geeft zoon aan om filmpje Verschuuren opvolger Beelen De complete vaderlandse geschiedenis in stripvorm Ga snel naar pzc.nl/jubileum maandag 7 november 2016 @Nynke Naar Amerika LONDEN De Nieuwe Sint (Patrick Mathurin) spreekt mensen toe in de Bijlmer. Doel van de alternatieve intocht, een week voordat de 'echte' Sint in Nederland arriveert, is om van het sinterklaas feest weer een positief feest te maken, remko de waal/anp BREDA Een vrouw uit Oosterhout heeft haar zoon bij de politie aangege ven. Aanleiding is een filmpje waarin te zien is hoe haar 17-jari- ge dronken kind iemand op straat een klap geeft en daarbij opmerkingen maakt over de sek suele geaardheid van het slacht offer. Na de tip hield de politie de jongen aan. De vrouw zag het be wuste filmpje op de videowebsite Dumpert en op Facebook. HILVERSUM Domien Verschuuren gaat Giel Beelen opvolgen in de ochtend van NPO 3FM. Dat zeggen inge wijden tegen deze krant. Vanaf wanneer de 28-jarige Ver schuuren de prestigieuze och tendshow voor zijn rekening neemt, wordt vanmiddag officieel bekendgemaakt. Bronnen zeg gen dat de dj, die een dagelijkse avondshow maakt, begin volgend jaar van start gaat. Van Nul tot Nu De Van Nul tot Nu stripserie ging al bijna 1 miljoen keer over de toonbank sinds deze voor het eerst in de Donald Duck verscheen. Grijp nu uw kans en haal deel 1 t/m 4 in huis met de luxe - en gelimiteerde - jubileumuitgave, Deze bevat een kleine 300 pagina's met alle belangrijke historische feiten en is gelardeerd met prachtige prenten en de bekende scherpe humor. Leuk en leerzaam voor jong tot oud! Van Nul tot Nu is tijdelijk extra voordelig en zónder verzendkosten verkrijgbaar in onze webwinkeL. De vaderlandse geschiedenis Thom Roep en Co Loerakker O CN CO .cd O) CD .V} CD .C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7