Mooi debuut merrie Patriska Succesvol weekeinde voor BOK BC Vlissingen blijft aan het einde koel bij de vrije worpen Ruden de Ridder vlindert naar topklassering bij NK 17 Zuvo-BOK 0-4 (18-25,14-25, 27-29,18-25): De vrouwen van BOK voldeden aan hun plicht te gen de nummer tien van de rang schikking, maar ontsnapten in de derde set aan puntverlies. Matig spelend bracht BOK de thuisploeg serverend in verlegenheid. Toen de opslag in het derde bedrijf stok te, leek Zuvo daarvan te profite ren. De Brabanders konden een 17-10 voorsprong tegen een hard werkend BOK echter niet vasthou den. Forza-DVO 2 3-1 (25-23,19-25, 25-19,25-23): De Schouwse ploeg bestookte de nummer laatst van de ranglijst met een lastige opslag en nam in aanvallend opzicht het initiatief. Met een prima pass als sterk wapen kon het spel netjes worden verdeeld. Vanaf het derde bedrijf anticipeerde de thuisploeg goed op de aanvalsdekking van DVO. Dat maakte in de resterende set het verschil. Forza/EMD Tooiing 3-1 (25-27, 25-23, 25-22, 25-17): Zonder tot grote hoogte te stijgen pakte For za de goede draad op. Een degelijk spelend Forza begon sterk, maar kreeg door persoonlijke fouten in de slotfase van de eerste set de deksel op de neus. Ook in de twee de set hadden de Zeeuwen het niet gemakkelijk, maar waren de rollen in de beslissende fase omge keerd. Dat was ook het geval in het derde bedrijf. Na de tweede opeenvolgende setwinst was For- Ondanks matig spel weten de vrouwen van BOK eenvoudig met 4-0 te winnen van ZUVO za tegen een mentaal geknakte op ponent in de vierde set superieur. Condor-BOK 2-3 (16-25, 22-25, 25-21, 25-22,12-15): Een onver wachte, maar bevrijdende zege voor BOK. De als collectief sterk spelende Zeeuwen kwamen flit send uit de startblokken, maar be taalden na winst in de eerste twee sets twee sets lang (in de vierde door irritatie over arbitrale beslis singen) tol voor de geleverde ener gie. In de laatste set laadde BOK met succes nog eens de accu op en werd na 11-11 de winst behaald. AVC'87-Volley Tilburg 5 0-4 (15-25,13-25,17-25,19-25): De volleyballers van AVC'87 verloren kansloos van Volley Tilburg 5. De Zeeuwen bleven vooral passend en blokkerend in gebreke. Serve rend waren ze te lief voor de gas ten. De Thoolse aanval was voor spelbaar en de veldverdediging stond als gevolg van het slechte blok in een schietkraam. Omdat de thuisploeg bovendien niet uit blonk met vechtlust, wonnen de Tilburgers vrij gemakkelijk. Romy Oudshoorn en haar merrie Patriska verzekerden zich in het Hippisch Centrum De Kroo van de overwinning met een score van 64,67 procent. Oudshoorn zag daarmee haar geduld en vertrou wen in de achtjarige merrie be loond worden. „Ik kocht Patriska een jaar geleden. Ze is een fijn op geleid paard, maar ze was nog nooit van stal geweest." De problemen lieten niet lang op zich wachten. „Ik kreeg ze niet in de trailer. Ook was ze op ver schillende locaties bang. Ik wist echter dat ze het kon en was over tuigd dat het goed zou komen. Dat is uiteindelijk ook gelukt", ver telde de amazone. Oudshoorn: „Patricia is nu een fijn meewerkend paard, waar ik zelfs een buitenrit mee kan ma ken. Ook bij wedstrijden gaat het erg goed. We zijn in Li gestart. In september werden we in Mi Zeeuws kampioen. Vandaag was het ons debuut in M2. En het liep super." In de klasse Mi ging de overwin ning naar Veerle van Noord met Revolution. De Middelburgse liep met de ruin naar een winnende score van 63,50 procent. „Revolu tion gaf mij een goed gevoel. In de galop werd hij wat sterker en pro beerde hij het heft in handen te nemen. Daarom ging ik brutaler rijden. Dat pakte goed uit", vertel de Van Noord. „Het is een paard dat goed kan schakelen. Daardoor scoren we in de overgangen hoge punten." Iris Verreijt uit Aagtekerke eiste met de merrie Furole de tweede stek op. Ze kreeg 62,83 procent. Breda hielden de teams elkaar in het eerste kwart in evenwicht: T6-16. Barons scoorde veel uit fast- breaks, terwijl BC Vlissingen on der het bord sterker was. Dankzij een sterke verdediging nam de ploeg van coach Klaas-Willem Barten in het tweede kwart op een 34-29-voorsprong. Na de pau ze liepen de Vlissingers uit naar 32-40. Door enkele driepunters maakte Barons in het derde kwart echter weer gelijk: 46-46. BC Vlissingen wanhoopte niet. In het laatste kwart zorgde sterk verdedigen weer voor een kleine Vlissingse voorsprong. Dankzij het goed benutten van de vrije worpen werd de 63-56-overwin- ning binnengehaald. BC Vlissingen had weer grote problemen in de afwerking. In de eerste helft werden slechts veer tien punten gescoord. Yellow Sox ging rusten met een 26-14-voor- sprong. In de tweede helft liep de ploeg uit Bakel uit naar 37-17. Daarna gooide BC Vlissingen de schroom van zich af en bracht de ploeg het verschil terug tot 34-41. Doordat de Vlissingse aanval op nieuw stokte, wonnen de bezoe kers uiteindelijk met 51-43. Scores BC Vlissingen: Rachel Zorgvliet 11, Charmey Koemans 9, Alicia Alonso 9, Lisa Kuiper 8, Elisa Kuipers 4 en Anouk van Pelt 2. Ruden de Ridder uit Vlissingen is op de slotdag van het Nederlands kampioenschap korte baan als vierde geëindigd op de 200 meter vlinderslag. Halverwege lag de zes tienjarige zwemmer van PSV nog op de zevende positie. Dankzij een sterk tweede deel van de race haalde hij nog drie zwemmers in en tikte aan in een persoonlijk re cord van 2.05,19. Op de 100 meter werd hij eerder achtste (55,14). Björn Scherbeijn uit Aarden burg, uitkomend voor The Hague Swimming, noteerde in de A-fina le op de 100 meter wisselslag een tijd van 57,70 en werd achtste. In de series zwom Nikita van den Ouden van De Zeeuwse Kust uit Vlissingen op de 400 meter vrije slag met een tijd van 4.32,86 een nieuw Zeeuws record voor ze ventienjarigen. Op de 200 meter wisselslag werd ze zevende. In de finale was zij met haar tijd van 2.23,38 een fractie langzamer dan in de series (2.22,77). Manon Aerssens uit Sint Kruis, uitkomend voor PSV, zwom 2.23,10 en werd derde in de B-finale. Van den Ouden tikte op de 800 meter vrije slag als dertien de aan in een tijd van 9.29,28. Ploeggenote Laura Nieuwland no teerde op de 200 meter vlinder slag een tijd van 2.28,32 en werd daarmee zevende in de B-finale. maandag 7 november 2016 De volleyballers van Forza (blauwe broeken) wonnen in de tweede divisie met 3-1 van EMD. foto dirk-jan gjeltema Voor beide standaardteams van BOK was het een prima volley- balweekeinde. De mannen boek ten in de zesde competitiewed strijden van de eerste klasse de eerste zege. In Loon op Zand won de hekkensluiter met 3-2 van Condor. De vrouwen versloe gen Zuvo met 4-0 en blijven titel kandidaat. Peter van Kouteren Vlissingen Mannen. Romy Oudshoorn (Dreischor) schreef zaterdag in de dressuur- wedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joosland met de merrie Patriska de klasse M2 op haar naam. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland De basketbalmannen van BC Vlissingen wonnen in Breda van Barons en blijven daardoor op de vijfde plaats in de eerste divi sie. De Vlissingse vrouwen lie pen opnieuw tegen een neder laag aan. Lisa Kuiper en Melanie Dolfing Vlissingen Mannen. Barons-BC Vlissingen 56-63: In Scores BC Vlissingen: Raylin Ji menez 18, Abdul Zombra 13, Bou- ke Schrik 10, Jochem Beumer 9, Mike de Kraker 6, Nils Willems 3, Ivan Marzetta 2 en Thijs Beumer 2. Vrouwen. BC Vlissingen-Yellow Sox 43-51: Joram Lawalata Hoofddorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79